Skocz do zawartości
xxKOLOMBOxx

Zacinający licznik i pytanie o wskaźnik paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od razu pisze że naprawdę szukałem w każdym temacie z licznikiem ale nic nie znalazłem... a jeśli coś przeoczyłem to przepraszam...

 

a więc do rzeczy.....

w mojej B3-ce zacina się wskazówka prędkościomierza...

nie jest to zerwana linka bo jak jadę do ilość kilometrów przybywa tylko wskazówka od prędkości stoi w miejscu.. jak się trzepnie to się odwiesza xD

na początku działo się tak rzadko teraz co skrzyżowanie :(:(

 

pomóżcie co zrobić?? czy da się to jakoś naprawić?? jeśli jak to proszę o dokładne porady.

 

 

 

Teraz mam inne pytanie ale też dotyczące licznika więc nie będę zakładał nowego tematu....

czy to normalne że po przekręceniu kluczyka wskazówka paliwa podnosi się bardzo pooooooowoli?? podniesienie się do połowy zajmuje tyle ze szok... jeśli tak jest w tych passatach to czy da się jakoś to zmienić na zasadzie jakiś przeróbek? Jeśli tak to jak??

może to i głupota ale mnie denerwuje...

Edytowane przez xxKOLOMBOxx
dadanie nowego pytania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba musisz rozebrać licznik i samemu podszukać co się stało.

 

Ja miałem podobnie. Jak ruszałem po dłuższym postoju to prędkościomiesz nie działał (a kilometry szły więc to nie linka) działo się tak przez miesiąc może dwa i później mu samo przeszło więc nie zawracałem sobie tym głowy. Tak sobie myślę że może gniazdo licznika jest dwu stopniowe i jak linka jest nie dopchnięta do końca to prędkościomiesz nie działa, ale to tylko teoria nie wiem jak jest na prawdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ta teoria że jest dwu stopniowe to szczerze mówiąc wątpię bo lekkie pukniecie w licznik by chyba nic nie zmieniało choć pojęcia nie mam i jestem z tego zielony :/ boje się trochę to rozbierać i ruszać cokolwiek... a widzę że pomocy nie ma :( :( :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo generalnie samego licznika to już się nie rozbiera, no chyba że ktoś cofa sobie km. Wklejam ci rysunek z etki może ci pomoże przy rozbieraniu.

Śmiało rozbieraj, może to tylko jakaś jakaś głupia blaszka którą wystarczy podgiąć. Żeby wyjąć prędkościomierz wystarczy wykręcić 8 wkrętów(2 plastik przy zegarach, 2 szybka zegara i cztery licznik)

919050.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie cysiokysio. W lepszą pogodę się za to zabiorę.

a z tego co pamiętam to prędkościomierz jest u mnie na 3 śrubkach :P

 

teraz czekam tylko na odpowiedz na to pytanie ze wskazówką paliwa

Edytowane przez xxKOLOMBOxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, z ta wskazowka paliwa to chyba wszystkie tak maja bo u mnie tez idzie w gore powoli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to teraz pozostaje pytanie czy da się to zmienić żeby szła tak szybko jak w nowych autach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności