Skocz do zawartości
Gość marek66

ciężko pracujący rozrusznik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marek66

Koleżanki i Koledzy ! Bardzo wszystkich serdecznie witam, jestem posiadaczem passata1,9TDI 1Z 90KM 1994r. Od pewnego czasu zaobserwowałem ,że rozrusznik ciężko kręci. Akumulator dobry sprawdzone , przewody zasilające rozrusznik dobrze przykręcone , przeczyszczone., świece żarowe OK. Właściwie to mój rozrusznik od czasy gdy go kopiłem (3lata) to "ciężko kręcił". Więc może mam nie do tego modelu rozrusznik.Czy może ktoś z Was wie jakiej mocy i o jakich oznaczeniach ma być rozrusznik do mojego passacika. Pozdrawiam Koleżanki i Kolegów zawsze szerokiej drogi

:on:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tulejki sie skonczyly.

Etka mowi, ze:

02A 911 023 G

02A 911 023 J

02A 911 024

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

zostawię ci link z twoim rozrusznikiem rozbitym na części http://www.woodauto.com/Unit.aspx?Man=BOSCH&Ref=0001110084

oznaczenie to cs616

ja obstawiam na szczotki lub tulejka zjechana w bloku skrzyni ( na niej opiera się ośka rozrusznika od przekładni z tego co pamientam to numer CG 140018)

jeśli masz dalej problem pisz na gg 6342348 zajmuje się prof. regeneracją na co dzień

pozdrawiam

Edytowane przez rozauto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marek66

Dzięki rozauto! Jak zdemontuję rozrusznik to odpiszę, u nie gdzie mieszkam jest obecnie okropna pogoda pada śnieg z deszczem. Pozdrowienia dla Ciebie i dla Forowiczów. Dziękuje też za słowa pakafoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam podepne się pod post

otóż u mnie sytuacja wyglada tak (mrozy ok.15 stopni) podczas gdy odpalam rozrusznik nagle przestaje kręcić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akumulator sprawny? jeśli podczas odpalania grzeją ci się przewody od rozrusznika musisz albo porządnie naładować albo wymienić akumulator...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie że chyba aku jest już kibel bo ładowałem całą noc i po 3 próbach padł .Tylko sytuacja wygląda że rozrusznik chwile kręci i za chwile przestaje ,słychac tylko wycie ,wyłączam kluczykiem i kręci ale aku już mam wywalony i nie daje rady.pewnie rozrusznik tez cos niedomaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi sie że chyba aku jest już kibel

 

Jedź do sklepu z aku i niech Ci go sprawdzą. Łaski nie robią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedź do sklepu z aku i niech Ci go sprawdzą. Łaski nie robią.
kolega dobrze mówi mocny akumulator to podstawa sprawdź go później jeśli akumulator będzie a dalej było by to samo to może być też kostka stacyjki... spróbuj na krótko go odpalić + z aku na elektromgnes jeśli zagada to kostka walnięta jeśli nie to rozrusznik trzeba rozbierać (szczotki tulejki przesmarować tryb bendixa i sprawdzić sam bendix)... ale trzeba zacząć od akumulatora a jak odpali to ewentualnie ładowanie czy jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat. Ostatnio rozebrałem rozrusznik w passacie b4 1.9 tdi 1995 w celu wymiany bendiksa ale niestety mam problem bo nie wiem w jaki sposób zdjąć to małe zabezpieczenie i wyjąć stary bendiks z osi rozrusznika. Proszę o jak najszybszą pomoc. Z góry dzięki

http://wyslijto.pl/plik/6138qxpxmo

IMG_0827.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz puknąć w tą tulejkę, aby zeszła poniżej pierścienia zab. Wtedy wyjmiesz go bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o pierścień sprężysty i oporowy jak je ściągnąc żeby potem ponownie zamontować

 

---------- Dodano o 19:27 ---------- Poprzednia wiadomość o 19:25 ----------

 

neurojarre mógłbyś wytłumaczyć bardzej dokładnie bo nie wiem dokładnie jak to zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba chodziło ci o pierścień oporowy który jest nałożony na pierścień sprężysty. Niestety pierścień oporowy ma zwężenia z obu stron uniemożliwiające wybicie go ani w jedną ani w drugą stronę. Orginalnie najprawdopodobniej było nabijane prasą. Ktoś spotkał się z takim problemem w jaki sposób wyjmujecie bendiks???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego czy w tym pierścieniu jest takie zabezpieczenie? taki jakby pierścionek? bo na tych fotkach nie zbyt widzę

chyba chodziło ci o pierścień oporowy który jest nałożony na pierścień sprężysty. Niestety pierścień oporowy ma zwężenia z obu stron uniemożliwiające wybicie go ani w jedną ani w drugą stronę. Orginalnie najprawdopodobniej było nabijane prasą.
dobra chyba się doczytałem że jest to tak nie wiem czy zadziała to w tym przypadku bo robiłem to z rozrusznikiem golfa... bierzesz klucz oczkowy albo kawałek twardej rurki tak żeby w oczko klucza wszedł wałek rozrusznika i zbijasz pierwszy pierścień w stronę będixa będzie ciężko ale powinno pójść na wałku zostanie ci zabezpieczenie... później jakimś śrubokrętem zdejmujesz to zabezpieczenie i resztę... Edytowane przez maciek1863

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobra chyba się doczytałem że jest to tak nie wiem czy zadziała to w tym przypadku bo robiłem to z rozrusznikiem golfa... bierzesz klucz oczkowy albo kawałek twardej rurki tak żeby w oczko klucza wszedł wałek rozrusznika i zbijasz pierwszy pierścień w stronę będixa będzie ciężko ale powinno pójść na wałku zostanie ci zabezpieczenie... później jakimś śrubokrętem zdejmujesz to zabezpieczenie i resztę...

 

Właśnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra dałem radę jednak neurojarre miał rację podpowiedz okazała się pomocna dzięki wielki i sory za problem ale robiłem to pierwszy raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podpowiedz okazała się pomocna dzięki wielki i sory za problem ale robiłem to pierwszy raz
żaden problem kolego między innymi od tego mamy to forum :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podpowiedz okazała się pomocna dzięki wielki i sory za problem ale robiłem to pierwszy raz

 

Po to między innymi jest to forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra dałem radę jednak neurojarre miał rację podpowiedz okazała się pomocna dzięki wielki i sory za problem ale robiłem to pierwszy raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności