Skocz do zawartości
pakafoto

Chcial naprawic samochod, zepsul swoje zycie - video

Rekomendowane odpowiedzi

Heeh, niestety musze potwierdzić. Ale przyznasz lysy ,że znaleźć dobrego adwokata jest tak samo trudno jak znaleźć dobrego mechnika czy opiekunkę dla dizecka ktorym można zaufać i powierzyć auto, dziecko itd.

Dodam tylko, że nawet mając pełnomocnika należy sie kierować sprawą, że "pańskie oko... " i samemu pilnować sprawy. Jako "oczywistą oczywistość" podam, że adwokat byłby wiele bardziej staranny, gdyby sprwa była nie o 2, 5, czy 10 tys. zł ale np. o 100, 300 czy 500 tys - wynagrodzenia wtedy są niepomiernie wyższe a więc i warto się bardziej przyłożyć. Jeżeli te 1500 zł to zwrot kosztów to w twojej sprawie było pewnie do 10 tys., więc tzw. "drobnica" ;)

Gdyby była większa konkurencja to każdy pełnomocnik miałby proporcjonalnie mniej spraw i lepiej by się do sprawy przyłożył. Z tym, że za ilością musi też iść jakość, a z tym może być trudno ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa dla pana Janusza Weissa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Heeh, niestety musze potwierdzić. Ale przyznasz lysy ,że znaleźć dobrego adwokata jest tak samo trudno jak znaleźć dobrego mechnika czy opiekunkę dla dizecka ktorym można zaufać i powierzyć auto, dziecko itd.

to prawda

Dodam tylko, że nawet mając pełnomocnika należy sie kierować sprawą, że "pańskie oko... " i samemu pilnować sprawy.

tak. tylko ze ja akurat nie musze sie na tym znac. bo gdybym sie znal i mial czas to nie bral bym zadnego balwana do tego. a czasami jest tak ze to ja wiem wiecej niz ten co ma mi pomoc.

Jako "oczywistą oczywistość" podam, że adwokat byłby wiele bardziej staranny, gdyby sprwa była nie o 2, 5, czy 10 tys. zł ale np. o 100, 300 czy 500 tys - wynagrodzenia wtedy są niepomiernie wyższe a więc i warto się bardziej przyłożyć. Jeżeli te 1500 zł to zwrot kosztów to w twojej sprawie było pewnie do 10 tys., więc tzw. "drobnica"

a tu akurat sie mylisz. moj znajomy sprzedawal swoja firme za cieeeeeezkie pieniadze(6 baniek plus dodatki). wszystkie ustalenia i inne pierdoly trwaly ponad pol roku(chodzi mi o ten czas kiedy byli adwokaci, bo wszystko w sumie trwalo prawie 1,5 roku). ile wzieli z tego adwokaci to nawet niechce wiedziec, bo bym ich pozabijal. ale sprawa jest w tym miejscu ze z 6 brakuje 2 i wyglada, ze jak dobrze pojdzie to nie straci wiecej. jak pojdzie zle to min banka peknie. i sadzisz, ze ktoremus jest chociaz przykro? te sk......y nie odbieraja nawet telefonow. bez komenta dalej bo dostane ostrzezenie za wulgaryzmy.

Gdyby była większa konkurencja to każdy pełnomocnik miałby proporcjonalnie mniej spraw i lepiej by się do sprawy przyłożył. Z tym, że za ilością musi też iść jakość, a z tym może być trudno ;]

pewnie sie orientujesz jak wyglada funkcjonowanie tego klanu( mafii). nie liczylbym na nagle zwiekszenie liczby ludzi w tym biznesie i zwiekszenie konkurencyjnosci.

 

a co do mojej sprawy to faktycznie male pieniadze i jest to dzialanie w imie zasad s.....u. jest wyrok, prawomocny, ale ide po bandzie i ..............;) za jakis czas napisze jak sie skonczylo.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a tu akurat sie mylisz

każda reguła ma swoje wyjątki ;]

 

zresztą może Twój znajomy wziął jakiegoś

balwana

 

Poza tym udział adwokata nie jest gwarancją wygranej - często bardziej decyduje to, po czyjej stronie stoi prawo i adwokat nie wiem nawet jak dobry często niewiele może ugrać.

 

i sadzisz, ze ktoremus jest chociaz przykro?

A Tobie gdybyś był w ich (prawników) sytuacji byłoby przykro? ;] Jak to się mówi "na biednego nie trafiło".

 

pewnie sie orientujesz jak wyglada funkcjonowanie tego klanu( mafii). nie liczylbym na nagle zwiekszenie liczby ludzi w tym biznesie i zwiekszenie konkurencyjnosci

Trochę interesuje się tematem i widzę, że w porównaniu do tego co było jeszcze kilka lat temu, dostęp do palestry jest szerszy i bardziej uzależniony od umiejętności kandydata, aniżeli jego nazwiska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...dyskusja o motoryzacji, juz nawet słowo "auto" czy inne pokrewne diesla itp sie nie pojawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...dyskusja o motoryzacji, juz nawet słowo "auto" czy inne pokrewne diesla itp sie nie pojawia.

 

jezeli gora uzna za zasmiecanie wywali. wymieniamy poglady, no chyba ze mamy zalozyc nowy temat w ot. tylko po co?

Poza tym udział adwokata nie jest gwarancją wygranej - często bardziej decyduje to, po czyjej stronie stoi prawo i adwokat nie wiem nawet jak dobry często niewiele może ugrać.

tylko ze tu nie bylo nic do ugrania. kolesie spaprali robote. zle przygotowane umowy, zle doradztwo i wogole to narobili takiego balaganu ze szkoda slow. np.: przejecie firmy nie odbywa sie z dnia na dzien. nie wychodzisz z pracy i nastepnego dnia jest juz nowy wlasciciel, ktory niema pojecia o nowej firmie. tutaj kolesie pracowali z czifem przez 3 miesiace i to oni podejmowali decyzje(stopniowo, az tylko oni decydowali o wszytskim) i masakrycznie dali ciala. kontrahent wycofal sie, bo zmienili warunki istniejacej umowy(chyba zrobili to celowo, ale tego nie wiem) a cala odpowiedzialnosc spadla na mojego kumpla-bo to on byl jeszcze wlascicielem w tym czasie. no i pierwsza banka pekla.ale prawnicy- spoko panie wszystko da sie odzyskac. ehe ****.

i tak po kolei kasa szla w piach

 

miala to byc 'prosta' tranzakcja kupna-sprzedazy(tylko firma byla duza,ale generalnie to bez znaczenia) a wyszla z tego wielka kicha.

niezaleznie czy trafilo na biednego czy nie TAK NIE POWINNO BYC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności