Skocz do zawartości
Gość maly1804

Jak podłączyć oświetlenie wnętrza

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maly1804

Siemka mam pytanie czy ktos wie jak podłączyc oswietlenie na pedały w taki sposób aby gasły razem z oswietleniem wewnątrz samochodu....próbowałem podłaczyc je do bezpiecznika odpowiadajacego za owe oswittlenie ale problem był w tym że cały czas sie świeciły...nawet jak zamknołem samochód... pozdrawiam marcin

Edytowane przez artmin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj podpiąć pod zapalniczkę,oświetlenie nawiewów lub lampkę nad lusterkiem,tam powinno działać,bo pod bezpiecznikami będziesz miał zasilanie cały czas

Edytowane przez kac222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącz bezposrednio do lampki w podsufitce.... Kabel idzie ladnie przeciagnac bez zdejmowania podsufitki itd. Ale bedziesz za to mial efekt przyciemniania, sprawdzalem juz bo tez tak podlaczalem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpinam sie do temtu. jakich lampek uzyliscie? od dawna kusi mnie ten pomysl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwie listwy ledowe (ok. 5zl/szt) - po 3 diody flux na listwe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podłącz bezposrednio do lampki w podsufitce

Ja podlaczylem sie pod kabel idacy w listwie bocznej przy szybie.

 

listwy ledowe (ok. 5zl/szt) - po 3 diody flux na listwe

Chyba mam to samo. Mocowanie na tasme dwustronna 3M-a.

Efekt zajefajny ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiadomo jaki samochód , a pomysłow tysiące. W 3C mozna podłaczyc pod Bordnetza i z MFA+ ustawic natęzenie światła. Gasnie po zamknięciu drzwi oczywiscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam podlaczone pod oswietlenie zapalniczki,fluxy 3x w takiej przezroczystej obudowie fajna sprawa bo maja wejscie zasilania i wyjscie po drugiej stronie pod nogami kierowcy i pasazera i z pod pasazera puszczone zasilanie pod nogi pasazerow z tylu,ale jeszcze nie zrobone, jak bede mial czas zrobie fotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja mam podlaczone pod oswietlenie zapalniczki,fluxy 3x w takiej przezroczystej obudowie fajna sprawa bo maja wejscie zasilania i wyjscie po drugiej stronie pod nogami kierowcy i pasazera i z pod pasazera puszczone zasilanie pod nogi pasazerow z tylu,ale jeszcze nie zrobone, jak bede mial czas zrobie fotki

Takie cos?

14ec4a183c39eac4m.jpg"]d7bd8da47341234dm.jpg14ec4a183c39eac4m.jpg[/url]14ec4a183c39eac4m.jpg"]

 

Na aparacie byl ustawiony dlugi czas nasiwetlania a wiec wyszla zarowa. W rzeczywistosci podswietlenie jest mile dla oka i wogole nie razi.[/url]

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie cos?

file573-th.jpg

file-th.jpg

file280-th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elegancko, też bym sobie tak zrobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie wykorzystałem katody CCFL 31cm http://allegro.pl/item950805799_katody_blue_2x_310_mm_ccfl_tuning_katoda_31cm_w_wa.html . swieca bosko. mam zielone bo pod kolor samochodu. zasilanie przylutowane do plytki lampki w podsufitce. zapalaja sie na otwarcie drzwi i dodatkowo przyciskiem (wciskanum prawym lub lewym)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 20kolo

witam wszystkich odrazu mówie iz nie mam pojecia o elektryce samochodowej co moze byc dziwne gdyz zawodowo jestem elektrykiem z wszystkimi uprawnieniami ale mniejsza oto ma ktos schemat podłączenia tych listew diodowych ?? bo tak po opisie to kiepsko ja to rozumiem ale po schemacie nie bede miec problemu dziekuje za pomoc i wyrozumiałosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja u siebie wykorzystałem katody CCFL 31cm http://allegro.pl/item950805799_katody_blue_2x_310_mm_ccfl_tuning_katoda_31cm_w_wa.html . swieca bosko. mam zielone bo pod kolor samochodu. zasilanie przylutowane do plytki lampki w podsufitce. zapalaja sie na otwarcie drzwi i dodatkowo przyciskiem (wciskanum prawym lub lewym)

kolego ja bym prosil o schemacik, kolory kabli ktore wykorzystales, ja probowalem to zrobic, ale nie dalo u mnie rady (a chyba paski sa takie same od 96 do 2005) bo kable zasilajace nie maialy napiecia stalego ale w zaleznosci od tego co sie wlaczylo to + byl raz na jednym a raz na drugim podobnie z masa

chyba ze mam uszkodzony miernik

 

tak wiec podpielem sie do lampki oswietlajacej w drzwiach kierowcy

 

fajnie jak bys mogl mi napisac z jakiego koloru ciagneles plus a z jakiego mase

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim. Mam pytanie. Jak mozna rozebrac slupek zeby podlaczyc oswietlenie nad nogami do wlacznika nad lusterkiem? Ktory slupek, mam anglika jezeli jest to jakas roznica. I jak przeciagnac kable do swiatla nad lusterkiem? Z gory dziekuje za wyczerpujace informacje i porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim. Mam pytanie. Jak mozna rozebrac slupek zeby podlaczyc oswietlenie nad nogami do wlacznika nad lusterkiem? Ktory slupek, mam anglika jezeli jest to jakas roznica. I jak przeciagnac kable do swiatla nad lusterkiem? Z gory dziekuje za wyczerpujace informacje i porady.

 

Demontujesz plastik obok podnóżka-jeden wkręt i dwa zaczepy pozostają.Dostajesz się wtedy do wiązki elektrycznej i do góry puścisz kabelek.Tapicerka na słupku jest także na zaczepach-pprostu ją delikatnie odciągasz i zaczepy powinny wyskozyć.żeby przeciągnąćkabel do góry zdemontuj sobie ten plastik,pod którym kryją się bezpieczniki-będzie Ci łatwiej.Podsufitki nie musisz demntować,wystaczy wyciągnąć lampkę i przeciągnąć kabel-jak go mcniej naciągniesz pomiędzy samą lampką a słupkiem to wskoczy pod podsufitkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do kolegi Stavros. pewnie trochę za późno odpisuje ale może komuś innemu się przyda:) zasilanie tych świecidełek nie jest podpięte do żadnych kabli tylko pociągnięte w słupku do lampki sufitowej i tam przylutowane do odpowiednich ścieżek (tych które łączą się ze stykami bocznej żarówki, W5W się ona chyba nazywa)n. I w ten sposób oświetlenie pedałów reaguje w ten sam sposób co reszta oświetlenia wętrza:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do kolegi Stavros. pewnie trochę za późno odpisuje ale może komuś innemu się przyda:) zasilanie tych świecidełek nie jest podpięte do żadnych kabli tylko pociągnięte w słupku do lampki sufitowej i tam przylutowane do odpowiednich ścieżek (tych które łączą się ze stykami bocznej żarówki, W5W się ona chyba nazywa)n. I w ten sposób oświetlenie pedałów reaguje w ten sam sposób co reszta oświetlenia wętrza:)

Juz rozkminilem, u siebie podpielem pod lampki w drzwiach;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności