Skocz do zawartości
Majcin

Zbiorniczek spryskiwacza wymiana

Rekomendowane odpowiedzi

Gość driver72

witam,mam problem,moze smieszny.nalalem wody do zbiornika 2 tygodnie temu.dzisiaj chcialem umyc szyby i smrod mnie prawie zabil:669:!!!ta woda chyba zgnila:eek:?nie znalazlem strony dla gospodyn domowych,wiec moze ktos podpowie mi jak wyczyscic zbiornik po wylaniu wody(jakis zielony szajs).moze sa prostsze sposoby,zeby go wymontowac:confused:?dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz zdjąć zderzak,wtedy go wyjmiesz,bo inaczej chyba nic nie zdziałasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej zrobić to sposobem,który podał w poście nr.21 "marjanko"na poprzedniej stronie.Ja tak robiłem,a nie jestem "fachowcem";)Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wymieniałem zbiorniczek przy Passacie 2001 1.9 TDI po lifcie. Wcale nie tak prosto jest wymienic ten zbiorniczek. Owszem samo nadkole zdjąc łatwo ale potem zaczynają się schodki. Cały zbiorniczek zasłania chłodniczka - chyba powietrza. Najpierw trzeba ją zdemontowac potem mozna próbowac wyciągnąc zbiorniczek. A... zapomniałem najważniejsze - przedtem trzeba odkręcic zderzak... W każdym razie jest z tym dużo roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnowie troche temat. Czy w passacie 99r będzie taki sam problem z wymianą jak kolega pisał wyżej? Mam pęknięty zbiorniczek i nie wiem za bardzo jak się za niego wziąć. Czy ktoś z was wymieniał w swoim autku? Z góry dzięki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz zdemontować nadkole nastepnie masz do odktęcenia dwie śrubki pod nadkolem na kluczyk 10 i jeszcze musisz odkręcić śrubki trzymające zbiorniczek od wspomagania też na kluczyk 10i to wszystko. Ja u siebie ostatnio wymienialem bo zakladałem wiekszy pod spryskiwacze reflektorów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj u siebie przeprowadzalem taki zabieg. Dodatkowo wyciagnalem kierunkowskach co ułatwilo mi dostep do czujnika i silniczka zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Panowie, muszę kupić na gwałt zbiorniczek, ale jeszcze swojego nie wyciągałem i nie wiem jaki mam....

 

Passat 3BG, kombi ze spryskiwaczami reflektorów.

 

Na allegro nikt nie pisze ani o pojemności, ani o pochodzeniu (ksenony / bez ksenonów). Ktoś z doświadczenia powie jak wygląda mój zbiornik?

 

Allegro

 

edit: płyn leci na reflektory (przez "chwile" dopóki nie wycieknie cały), na szybę ani trochę. Czy węże do reflektorów wychodzą z innego miejsca niż te na szybę? (połączenie letniego płynu i mrozu coś mi rozwaliło)

 

edit2: a może jest osobna pompka na szybę i osobna na reflektory?

Edytowane przez tomeckis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej,

Panowie, muszę kupić na gwałt zbiorniczek, ale jeszcze swojego nie wyciągałem i nie wiem jaki mam....

 

Passat 3BG, kombi ze spryskiwaczami reflektorów.

 

Na allegro nikt nie pisze ani o pojemności, ani o pochodzeniu (ksenony / bez ksenonów). Ktoś z doświadczenia powie jak wygląda mój zbiornik?

 

Allegro

 

edit: płyn leci na reflektory (przez "chwile" dopóki nie wycieknie cały), na szybę ani trochę. Czy węże do reflektorów wychodzą z innego miejsca niż te na szybę? (połączenie letniego płynu i mrozu coś mi rozwaliło)

 

edit2: a może jest osobna pompka na szybę i osobna na reflektory?

Na reflektory jest osobne miejsce na pompke a osobne na szyby.. zbiorniczek wyglada tak samo tylko wlasnie dochodzi pompka . Zanim kupisz nowy zbiornik sciag zderzak i upewnij sie czy weze sa cale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zanim kupisz nowy zbiornik sciag zderzak i upewnij sie czy weze sa cale

 

chyba i tak musi być pęknięty zbiornik. Wczoraj nalałem pod korek płynu, 5-6 razy poleciał na spryskiwacze, a dzisiaj rano komp krzyczyał już o rezerwie płynu...

 

czy to może być dobry zbiornik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba i tak musi być pęknięty zbiornik. Wczoraj nalałem pod korek płynu, 5-6 razy poleciał na spryskiwacze, a dzisiaj rano komp krzyczyał już o rezerwie płynu...

 

czy to może być dobry zbiornik?

 

Widze tylko jedno zdjecie nie widze otworu na pompke xenonu wpisz sobie na allegro " zbiornik spryskiwaczy xenon passat i podeslij fotke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widze tylko jedno zdjecie nie widze otworu na pompke xenonu wpisz sobie na allegro " zbiornik spryskiwaczy xenon passat i podeslij fotke

 

no ok, szukam w tą stronę i znowu widzę dwa różne

 

jeden

 

dwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ok, szukam w tą stronę i znowu widzę dwa różne

 

jeden

 

dwa

Pierwszy masz do przedlifta drugi jest dobry tylko zadzwon do sprzedawcy i sie upewnij. Poszukaj jeszcze cos na olx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poszukaj jeszcze cos na olx

 

na olx lipa, ale szukam po numerze widocznym na tej drugiej aukcji i widzę tańsze opcje

KLIK

 

dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej pod xenon nie jest. Kup najtanszy zwykly zbiornik wywierc dziure wloz swoja uszczelke pompke i bedzie git bo te zbiorniki niczym sie nie roznia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To raczej pod xenon nie jest. Kup najtanszy zwykly zbiornik wywierc dziure wloz swoja uszczelke pompke i bedzie git bo te zbiorniki niczym sie nie roznia

 

ehh :) :)

 

nie chce kombinować, jak mówisz, że ten będzie ok to nie będę kombinować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie dobry .:ok powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba i tak musi być pęknięty zbiornik. Wczoraj nalałem pod korek płynu, 5-6 razy poleciał na spryskiwacze, a dzisiaj rano komp krzyczyał już o rezerwie płynu...

Albo uszczelka pod pompką sparciała i ucieka płyn. Odepnie się wąż od spryskiwaczy i też ucieknie w nocy. Jak go jeszcze nie kupiłeś to posprawdzaj najpierw tam jest tyle miejsc w których może płyn uciekać, każde łączenie przewodu=szybkozłączka ze starości może nie trzymać a zbiornik jeśli masz nadkole i osłonę dolną to bez dzwona raczej nie pęknie sam z siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest tyle miejsc w których może płyn uciekać

 

heh, miałeś racje :)

 

zbiornik kupiłem, ale spoko- zwrócę go :)

 

w nadkolu jest łączenie wężyka i tam się rozłączyło po prostu, sikało sobie po kole jak włączałem spryskiwacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności