Skocz do zawartości
kamol

gumowa listwa szyby

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie! Odgrzeję trochę temat:)

Czeka mnie wymiana chromowanej listwy zgarniającej lewy przód. Chcę to zrobić samodzielnie bo wchodzi na wcisk. Czy są jakieś problemy albo patenty na montaż w tym miejscu? Najtrudniejszym miejscem wydaje się moment pod lusterkiem, wygląda jakby było tam bardzo "ciasno".... Czy żeby założyć listwę trzeba zdjąć lusterko? Robił może już ktoś wymianę z przodu takiej listwy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do pytania kolegi czy ta listwa jest na wcisk? I trza ją szarpać aby ją zdemontować? U mnie dostał się tam piasek i rysuje mi szybę :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepne sie pod temat ale z pytaniem o srebrne obwódki szyb, takie jak w b5 fl

 

czy listwy z tej aukcji http://allegro.pl/vw-passat-b5-kombi-chrom-listwy-obwodki-szyb-i4383490512.html to takie same jak te http://allegro.pl/listwy-gr-6-9-12-14mm-tasmy-metry-do-auta-cz-wa-i4365939691.html ?

jaka szerokosc na obwodki szyb?

 

http://allegro.pl/vw-passat-b5-fl-listwy-chrom-chromowane-do-wnetrza-i4383490540.html - jaka szerokosc do srodka? ktos moze wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje trochę temat. Jak się demontuje tą listwę? Czy musiałbym kupić nowe, czy mogę przełożyć z innego auta?

 

Mam dostęp do passata b5 kombi, ja posiadam ten sam model tylko w sedanie. I nie wiem czy długość tych listw będzie pasowało u mnie. Chodzi głównie o drzwi przednie i tylne.

 

 

Znalazłem jeszcze jakąś aukcje na allegro, że można zamówić chromowane

 

http://allegro.pl/vw-passat-b5-sedan-chrom-listwy-obwodki-szyb-i4864041963.html

 

Czy to jest dobra opcja? Jak uważacie? :)

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu wymontować listwy, jedynie z przodu musisz wymontować lusterko, ale to jedna śruba na Torxie. Tylne wystarczy podważyć i też wyjdą.

Mam listwy chromowane z 3BG Kombi - pasują bezproblemowo.

 

Samych chromów do samodzielnego montażu nie polecam - nie oczekiwałbym cudów po tej cenie. Forumowicze zamawiali i odradzają również. Po kilku miesiącach tracą blask, widziałem kilka aut z takimi listwami.

 

Jednie uważaj gdy będziesz poszukiwał listw z 3GB, ja znalazłem dla siebie komplet, lecz listwy były wypłowiałe. Było to widać bezproblemowo na zdjęciach lecz się nie przyjrzałem, ale i tak jest OK. Szkoda tylko, że nie można przywrócić dawnego blasku.

 

W razie czego posiadam zdjęcia z wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma problemu wymontować listwy, jedynie z przodu musisz wymontować lusterko, ale to jedna śruba na Torxie. Tylne wystarczy podważyć i też wyjdą.

Mam listwy chromowane z 3BG Kombi - pasują bezproblemowo.

 

Samych chromów do samodzielnego montażu nie polecam - nie oczekiwałbym cudów po tej cenie. Forumowicze zamawiali i odradzają również. Po kilku miesiącach tracą blask, widziałem kilka aut z takimi listwami.

 

Jednie uważaj gdy będziesz poszukiwał listw z 3GB, ja znalazłem dla siebie komplet, lecz listwy były wypłowiałe. Było to widać bezproblemowo na zdjęciach lecz się nie przyjrzałem, ale i tak jest OK. Szkoda tylko, że nie można przywrócić dawnego blasku.

 

W razie czego posiadam zdjęcia z wymiany.

 

Dzięki za odpowiedź.

 

Nie będę zamawiał tego z allegro. Mój mechanik kupił passata anglika (kombi), też 1.9 TDI wersja 110 albo 115 KM już nie pamiętam. Chodzi o to, że byłem zobaczyć to auto i te listwy, są zdrowe w tamtym aucie. Ja potrzebuje głównie na tylne drzwi, bo u mnie zrobiły się już te "pęcherze". Będą te listwy pasowały z kombika na sedan? Jeśli będą, to jadę do niego i wytargam je za parę groszy :)

 

Te listwy są wkładane czy przyklejane dodatkowo czymś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, będą pasować, pisałem o tym wcześniej. U mnie nie było żadnego problemu.

Tylko wkładane, żadnych klei, ani nic podobnego. Coś jak P&P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje listwy, która jest na dole wzdłuż szyby w drzwiach bocznych lewych kierowcy do samochodu passat b5 1,9tdi 90km 97r. Chodzi o listwę która jest na zewnątrz samochodu i zapobiega wlewaniu się wody do wnętrza drzwi. Ta która mam jest z wbudowanym metalem który zaczyna korodować. Mam nadzieję że dobrze opisałem część.

Pomoże ktoś znaleźć bo wszystkie które dostępne są do FL chromowane a zwykłej czarnej ni idzie nigdzie dostać;/

W aso 250zł krzyczą i czekać trzeba długo bo na zamówienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności