Skocz do zawartości
sipowitz

Sirio 5000 (Performer) czy może Lemm 2001 Turbo?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Od niedługiego czasu próbuję podjąć decyzję co wybrać, Sirio 5000 Performera lub Sirio 5000 czy zdecydować się może na Lemm AT-2001 Turbo?

performer5000.jpgczy może at2001turbo.jpg

 

Ogólnie dylemat polega na tym, iż Sirio jak widać to tylko sam bat bez główki PL i kabla, Lemm jak widać dodaje główkę i kabel. Lemm również jak wiadomo ma niskie mocowanie, więc bez problemu wejdzie w dziurkę po radiowej (FM) i nie będzie kolidować (odstawać) z podsufitką. Kolejna sprawa to jakość wyrobów, Sirio, którego zresztą jestem zwolennikiem robi anteny bardzo dobre jakościowo, Lemm podobno niekoniecznie (nie miałem kontaktu z tymi produktami). Obie mają po prawie 2 m długiści promienniki. :P i obie posiadają "kranik", który na pewno będzie mi potrzebny podczas wjeżdżania do garażu. No i wreszcie cena, Lemma można mieć już za ok. 180 zł, za Sirio wraz z dodatkową główką muszę zapłacić niewiele ponad 200 zł. Ceny za nówki, używek nie biorę pod uwagę.

 

I ostatnia sprawa, czy ktoś zna dokładną różnicę między Sirio 5000 a 5000 Performer? Czy chodzi tylo i wyłącznie o maksymalną moc, jaką można zapodać? Ja będę pracował na przepisowych 4 W. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ktoś zna dokładną różnicę między Sirio 5000 a 5000 Performer?

kolego różnica polega tylko i wyłącznie na mocowaniu. ja obecnie mam ST5000 od 1,5 roku najpierw jeździła w dziurze po FMce obecnie na 15 cm magnesie.

Ja bym ci polecił bardziej Turbo niż Performer łatwiejsza w składaniu i nie ma ryzyka że z czasem ukręcisz ten kranik. Ewentualnie Megawat 4000 osiągi porównywalne tylko bardziej Giętki promiennik , przy dynamicznej jeździe dość mocno się wygina

Lemm at-2001 nie miałem ale z tego co słyszałem to po około półrocznej eksploatacji robi się bursztynowy promiennik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym ci polecił bardziej Turbo niż Performer łatwiejsza w składaniu i nie ma ryzyka że z czasem ukręcisz ten kranik.

Dzięki za sugestię, mógłbyś opisać jak dokładnie odbywa się składanie tej Turbo 5000? Byłem przekonany, że dzięki temu kranikowi będzie naprawdę łatwo z wjazdem do garażu, ale nie miałem pojęcia, że jest tak słaby mechanicznie.

 

edit:

Z tego co widzę, to do tej Sirio Turbo 5000 potrzebny jest kluczyk, tak?

turbo5000.jpg

Poza tym w zestawie też pewnie nie ma główki PL z kablem? Dobrze myślę?

 

Przy okazji, czy duża jest różnica między Sirio ML-145 a tą Turbo 5000? Chodzi mi o sprawność anteny.

Edytowane przez sipowitz
kontynuacja postu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie,

Od niedługiego czasu próbuję podjąć decyzję co wybrać, Sirio 5000 Performera lub Sirio 5000 czy zdecydować się może na Lemm AT-2001 Turbo?

performer5000.jpgczy może at2001turbo.jpg

 

Ogólnie dylemat polega na tym, iż Sirio jak widać to tylko sam bat bez główki PL i kabla, Lemm jak widać dodaje główkę i kabel. Lemm również jak wiadomo ma niskie mocowanie, więc bez problemu wejdzie w dziurkę po radiowej (FM) i nie będzie kolidować (odstawać) z podsufitką. Kolejna sprawa to jakość wyrobów, Sirio, którego zresztą jestem zwolennikiem robi anteny bardzo dobre jakościowo, Lemm podobno niekoniecznie (nie miałem kontaktu z tymi produktami). Obie mają po prawie 2 m długiści promienniki. :P i obie posiadają "kranik", który na pewno będzie mi potrzebny podczas wjeżdżania do garażu. No i wreszcie cena, Lemma można mieć już za ok. 180 zł, za Sirio wraz z dodatkową główką muszę zapłacić niewiele ponad 200 zł. Ceny za nówki, używek nie biorę pod uwagę.

 

I ostatnia sprawa, czy ktoś zna dokładną różnicę między Sirio 5000 a 5000 Performer? Czy chodzi tylo i wyłącznie o maksymalną moc, jaką można zapodać? Ja będę pracował na przepisowych 4 W. ;)

i obie posiadają "kranik", który na pewno będzie mi potrzebny podczas wjeżdżania do garażu

witaj

ja mam sirio turbo 5000 w dziurze z przodu dachu co do skladania to tez jest skladana podobnie jak performer tylko ze zamiast motylkiem luzujesz cewke odkrecajac ja od glowki anteny(nie odkrecajac anteny od glowki typu pl w dachu)i pochylasz

minusem sirio od lemma jest jak napisales brak kabla i glówki

porownanie mam tylko do lemma at 1500

sirio ma troszke lepszy zysk co przeklada sie na zasieg o pare km wiecej

test z baza

george + lemm odleglosc w lini prostej 61 km

george + sirio odleglosc w lini prostej okolo 65-70 km (zmienila sie topografia terenu i nie moge dokladnie okreslic)

a tak to wyglada

 

sirioturbo5000.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy okazji, czy duża jest różnica między Sirio ML-145 a tą Turbo 5000? Chodzi mi o sprawność anteny.

Po 1. kolego ok 50cm na samej długości co przekłada się na wydajność anteny i lepszy zasięg ale przy 4W z radyjka to znaczącej różnicy nie odczujesz .

Po 2. ST5000 i SP5000 są dość ciężkimi i sztywnymi antenami i przy większych prędkościach będziesz miał spore zawirowania powietrza i gwizd (ST5000 na 15cm mag. 170km/h - nieznacznie się pochyliła do tyłu)

Po 3. S.ML145 jest łatwiejsza w demontażu na noc i chowaniu w mobilku

Edytowane przez winiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór należy do Ciebie, ale z tego co wiem lemm ma miększy promiennik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie, jeszcze jedno pytanie, czy czuć znaczną różnicę przy przesiadce z Sirio ML-145 a Turbo 5000 czy Megawatt 4000? Chodzi mi o to, czy te około 50 cm stanowi znaczącą różnicę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kolego polecam Performera 5000 bo w Lemmie turbo 2001 po pół roku bat zardzewieje i robi sie brązowy i traci swoje osiagi a różnica myśle że jest spora wieć warto zainwestowac w performera 5000 czy turbo 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy czuć znaczną różnicę przy przesiadce z Sirio ML-145
przy 4 watach raczej nie za uwarzysz różnicy
Megawatt 4000?
nie odczujesz różnicy poza wizualna i rodzajem mocowania "promiennika z cewką" oraz w M4000jest jak już pisałem dość giętki promiennik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy 4 watach raczej nie za uwarzysz różnicy

Nadawczo pewnie tak, ale głównie chodzi mi w tym momencie o odbiór (czułość).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego, kliknij się na adres w podpisie ;)

będziesz więcej i dalej słyszał z dłuższej anteny tylko że to ma mieć na celu daleka łączność w obu kierunkach , a nie tylko odsłuch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego, kliknij się na adres w podpisie

Już jestem po lekturze tego forum... ;)

Btw, nie umiem, bądź nie działa ten lokalizator QTH poprzez google maps. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam T5000 i jestem z niej bardzo zadowolony, szczerze polecam. Tak jak wcześniej ktoś wspomiał jest ona duzo wygodniejsza w składaniu niż performer. Wspomniałeś o sirio ml145, ja się przesiadlem z presidenta ml145 i jest dość odczuwalna różnica pomiędzy tymi antenami.

T5000 jest bardzo sztywna i masywna, 190km/h nie robi na niej wielkiego wrażenia xP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, a do tej Turbo 5000 jaką zastosowałeś główkę (stopkę)? Chodzi mi o producenta. Czy to musi być taka solidna, metalowa jak od Santiago 1200?

santiago1200.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to przy zakupie nawet się nie zastanawiałem nad tym jaką wybrać stopkę. Po prostu przy zamawianiu powiedziałem sprzedawcy "poproszę jeszcze stopkę do tego". Oglądałem ją, ale niestety nie ma na niej nigdzie logo producenta. Ale z tego co widać jest ona dość solidna.

 

A tak to wygląda. Niestety antena siedzi na uchwycie ponieważ nie chce wiercić w dachu etc.

 

p160309115601.th.jpg p160309115703.th.jpg p160309115701.th.jpg

przy otwieraniu bagażnika:

p1603091159.th.jpg

uchwyt jest tak umieszczony że antena przy delikatnym otwieraniu nie wadzi o auto, ale trzeba uważać.

 

Mam nadzieje że trochę pomogłem :)

 

pozdraiwam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wodzu można i tak. Rozwiązanie czasowe i kolizyjne dla powłoki lakierniczej "śrubki imbusowe", + waga anteny. Wymaga co jakiś czas sprawdzania pod kątem SWRa. Ale lepiej by wyglądało gdybyś wywalił Antenę radiowa i w miejsce po FM zamontował T5000, i nie trzeba wiercić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam zamiast FM wstawionego megawata 4000 i sobie chwale go bardzo mialem chwile 5000 performera od kumpla ale jakos mi nie przypadł

radio jezdzi z starym herbertem i km-2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz przyoszczędzić na kasie :) i jak jeszcze nie kupiłeś to może warto się zastanowić nad lemmem at 1000 eagle ?

Chodzi mi to ze starym herbatnikiem i z maikiem barian 325-60 i jest :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam m.in. Sirio ML-145, dlatego Lemm AT-1000 jest mało atrakcyjny dla mnie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pół roku bat zardzewieje i robi sie brązowy i traci swoje osiagi

 

artur ale co ma rdzewienie bata do osiagów anteny???

musialaby tak zardzewiec ze ukruszylby sie promiennik a co za tym idzie zmiana SWR-ka.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności