Skocz do zawartości
Gość Charzyn

Passat b5 tdi czy audi a4 tdi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Charzyn

Witam jestem nowy na forum, mam do Was proźbę w dokonaniu wyboru kupna samochodu chodzi mi o te 2 auta co wymieniłem w temacie chodzi mi o nadwoziu kombi i silniku tdi i jeszcze jedno pytanie z jakim silnikiem tdi 90 czy 110ps?? Jeśli sie nie mylę 1z czy afn. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarcio_70

Akurat posiadam Audi A4 1,9 tdi 131km i Vw Passat 1, tdi 131km jedno i drugie 2002r i beaz wachania moja odpowiedź brzmi Audi. Zawieszenie Audi sprawia że różnica w prowadzeniu jest bez porównania. Wykończenie w audi też jest dokładniejsze. Silnik to ta sama jednostka. Ale wybór należy do Ciebie! Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość FURI

Ale koledze Charzyn - owi zapewne chodzi o starsze modele, Audi B5 jak i passatach produkowanych do 2000 r. miały 110 koni, potem wchodziły 130 konne.

Moim zdaniem autka są porównywalne zwłaszcza że chcesz w dieslu 1.9, spalaniem 90 a 110 konne się nie różnią zatem lepszy byłby 110. Osobiście w wyborze w tym przypadku kierowałbym się wyposażeniem i stanem technicznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny dylemat i wybrałem passata,więcej miejsca w środku,dla mnie to ważne bo mam 190 cm wzrostu.Jeżdze juz drugim passatem i jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo..

//EDIT

 

 

jeżeli chodzi czy Audi czy VW to sądząc po opini innych ludzi to Audi jest lepiej (czyt. dokładniej) wykonane (chodzi o kontrole jakości).... ja tu własnego zdania nie mam ponieważ nie mam porównania (przerabiałem tylko passata)...

Wszystko zależy od twojego gustu, a o gustach się nie dyskutuje.

tak jak wspomniałeśsilniki mają takie same tak więc wybierasz tylko disigne

 

Jezeli chodzi o motor, to na pewno polecam 110 ponieważ duże auto + kombi... ktos to musi ciągnąć... dla mnie osobiście i tak by było za mało, ale podałeś tylko te dwa motory tak więc polecam tem większy. Trzeba jednak pamiętać że 90KM będzie bardziej economic...ale czy warte jest te 0,5ltr/100km oszczędzić i mieć problem z wyprzedzaniem.

 

pzdr

ps. było to już przerabiane na forum, tak więc dobrze poszukaj ;)

 

.

Edytowane przez jarod
poprawiłem swój błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo A4 jest na płycie podłogowej od Golfa

 

Coś Ci się pomieszało kolego, od kiedy to golf jest na zawieszeniu wielowachaczowym ;)

 

A co do auta to brać to, które sie trafi w lepszym stanie. W rodzinie mamy A4 i paska, auta bardzo podobne. A4 afn spalał mniej niż pasek B4 1Z. Audi troche mniejsze, to fakt. Pod względem techicznym to prawie takie same auta.

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo...

bo A4 jest na płycie podłogowej od Golfa,,
Coś Ci się pomieszało kolego, od kiedy to golf jest na zawieszeniu wielowachaczowym

a czy widzisz żebym napisał coś o zawieszeniu???!!!

 

"...na płycie.." to nie to samo co "...na zawieszeniu..."

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy widzisz żebym napisał coś o zawieszeniu???!!!

 

"...na płycie.." to nie to samo co "...na zawieszeniu..."

 

no coment :D

 

Dla uściślenia płytę podłogową golfa ma audi A3, ale z pewnością nie A4 ;).

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo A4 jest na płycie podłogowej od Golfa,,
no coment

Dla uściślenia płytę podłogową golfa ma audi A3, ale z pewnością nie A4

 

...:padam::padam: moja wina.... coś mi się popier*****ło, chyba mi chodziło o Octavie a nie o A4

 

sory

PS. pozwolisz że wy edytuje swojego babola?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytałem to a4 jest na płycie passata ;)

chyba wolałbym a4 bo jest ekonomiczniejsze, duzo dobrze wyposazonych egzemplarzy, nie ma koncertu plastikow na kazdym dołku, ale wziąłbym pewnie lepszy egzemplarz bo i passek jest git :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio lecialem w gory z kumplem ktory ma a4 z 2007, szczerze to fajne auto, ale uwazam ze w Pasku ( przynajmniej B6 nie wiem jak b5) jest znacznie wiecej miejca z tyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam dylemat. Z tego co wyczytałem dowiedziałem się , że w Passacie jest więcej miejsca, oba auta mają tą samą płytę podłogową, te same silniki. Audi jest nieco lepiej wykończone. Osobiście wybrałem passata i nie żałuję ;) Jeżeli nie będziesz się mógł zdecydować to szukaj Audi i VW, wybierzesz w końcu te które będzie według Ciebie lepsze <stan, przebieg, wyposażenie itd.>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Charzyn

Dzięki koledzy za rady :D Bedzie trudno. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek kombi z silnikiem AFN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem A4, mam Passata.

Gdybym miał ponownie wybierać kupiłbym A4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem A4, mam Passata.

Gdybym miał ponownie wybierać kupiłbym A4.

 

no to powiedz dlaczego, bo ja kupujac auto nie bralem wogole pod uwage a4 nawet, a z passata jestem zadowolony

a nie bralem go pod uwage bo a4 to takie auto upatrzone przez wielkich tuningowcow i jakos zle mi sie kojarzy. starsze roczniki idzie kupic za grosze wiec coraz wiecej takich na drogach....

 

ogolnie to z wygladu passat bardziej mi sie podoba

 

inaczej bysmy rozmawiali gdybys zastanawial sie nad passatem a audi a6 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to powiedz dlaczego,

Moje odczucie jeżdżąc obydwoma przemawia za A4. Ot dlatego :)

Aha no i:

-prowadzenie samochodu przy większych prędkościach

-spasowanie i jakość materiałów we wnętrzu

-tylna szyba mniej się brudzi

-ogrzewanie tylnej szyby samo się wyłącza

i takie tam podobne rzeczy przemawiają wg mnie za Audi A4 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Charzyn

A ktora 110 lepiej idzie do 100km/h??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem kilka miesięcy temu A4 B6 czy B5fl oba z 2001r i............kupiłem paska, ale teraz szczerze mówiąc jak czasem widzę na światłach takie audi to trochę żal mi 4 litery ściska...

 

---------- Post added at 23:29 ---------- Previous post was at 21:35 ----------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy mówią o prowadzeniu,zawieszeni i wielkości auta a mianowicie:

-w zależności od zastosowanego silnika było zestrojone zawieszenie tzn. twardośc sprężyn

-wielkośc auta ma wpływ na jego prowadzeni tzn. długośc, jak dłuższe to lepij, np.B5

-no i moment obrotowy zwłaszcza w ropniaku zobacz moment 90 i 110 a potem zobacz na 115 lub 130 a wtedy zrozumiesz różnicę

Dalej 90 spala więcej niż 115 minimalana różnica ale jest ALE POD PEDAŁEM JEST KOLOSALNA RÓŻNICA, 90 sprawdza się tylko w golfie i A3 w pasacie nie polecam dobry Polonez ma szanse z takim autem.

Reasumując Passata B5 z mocnym motorem prowadzi się rewelacyjnie sunie jak czołg, wiem co piszę bo jeździłem A3, Golf4, A4 , B5, Mercedes w210, Hrystler 300M

A co do kokpitu jest wszystko ułożone ergonomicznie i instyktownie trafisz zawsze bez problemu jak po urodzeniu do piersi matki, bez zbędnych gadżetów i mnustwa przycisków mowa oczywiście o PASSACIE b5.

Edytowane przez krzysztof 11271

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności