Skocz do zawartości
Enrique

zabranie dokumentow

Rekomendowane odpowiedzi

witam

dzis znaczy wczoraj... mialem przykra sytuacje...pojechalem sobie na parking reczny dwa koleczka i policja naorzeciwko mnie... zatrzymalem sie kontrola... mandacik 500zl + 6pkt karnych... rowno miesciac temu wydane prawko... nie dmuchalem ani nic nie patrzyli gasnicy i tych pierdol kazali otworzyc maske... mialem tam jakby zaciek oleju powiedzieli zebym dzwonil po lawete... wyciek plynow eksploatacyjnych wiec mowie ze jak zmienialem olej to sie rozlalo... zabrali dokumenty... wczesniej pare telefonow przy nich wykonalem;)

 

no i wiecie obylo sie bez niczego ale czy moga dokumenty za takie cos zabrac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. Zobaczyli młodego to się wyżyli. Policjant podczas kontroli ma prawo zatrzymać dowód rejestracyjny, jeśli uzna, że stan techniczny pojazdu budzi zastrzeżenia. Musisz zrobić przegląd techniczny i udać się ze świstkiem po odbiór zatrzymanego dokumentu. Policjant na miejscu nie może stwierdzić czy to wyciek czy zalanie, więc może jedynie zatrzymać dowód.

Mi dwa razy proponowano zatrzymanie dowodu - pierwszemu policjantowi podziękowałem za wykrycie usterki i sam uznałem za karygodne poruszanie się autem z którego kapie ON (ze dwa miesiące już tak jeździłem), drugiego policjanta wyśmiałem, że nawet nie dotykając stojącego auta jest w stanie ocenić stan amortyzatorów (ten drugi to ba..., znaczy nie był za mądry). W obydwu przypadkach dowód odjechał ze mną.

Trafiłeś na wyjątkowo zaciętych, choć jak dobrze zrozumiałem mandat sobie odpuścili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500złotych za co za dwa kółka na parkingu zobacz czy parking był może prywatny to mogą ci naskoczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez tak sadze ze wyciek to by musial sprawdzic czy pod silnikiem kapie a nie przy wlewie;) zaciety byl i wredny... sami by nie odpuscili jeszcze ze mlody kierowca ale dalo rade ich przekonac...

 

parking sklepu kaufland mowilem ze prywatny parking i troszke sie klucilem to chcieli mnie na cos skierowac z prawem jazdy...

 

no ale jest wszystko w porzadku dzis wyczyszcze te zacieki oleju;)

 

i oczywiscie odbylo sie bez mandatu i zabrania dokumentow;) powiedzieli ze mam szczescie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem, za co te 500zł? chyba za 18 lat skończone tylko...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzarzy mi sie to z sytuacja którą miałem w polo... Zostałem zatrzymany, ze z pojazdu cos kapie. Po chwili diagnostyki policyjnej stwierdzono, ze to benzyna. Prawie nie wybuchnąłem śmiechem, ale kulturalnie zapytałem go czy jest pewien ze to bezołowiowa? Na co prawie nie zostałem zjedzony jedyne co wyraźnie usłyszałem to: "chyba umiem rozróznic benzyne od oleju!". No to ok, dałem grzecznie dokumenty. Policjant zadowolony juz chciał wypisywać kwit, a w tym czasie kulturnie poprosiłem jego kolege, aby mi wytłumaczył jak możliwe jest, aby z diesla (silnik SDI) ciekła benzyna. Na co ten wybuchnął śmiechem i uświadomił swojego kolege, ze to diesel a nie benzyniak... :D Policjant czerwony (nie wiem czy ze wstydu czy ze złości) oddał mi dokumenty i bez dowidzenia odjechali.

 

A tak naprawde to ciekł płyn wspomagania, bo pompa była rozwalona. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enrique to pochwal sie jeszcze co Ci panowie policjanci wpisali na MK zeby stala sie jasnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Enrique to pochwal sie jeszcze co Ci panowie policjanci wpisali na MK zeby stala sie jasnosc.

 

czytać czytać czytać :!: :!: :!::D :D

 

i oczywiscie odbylo sie bez mandatu i zabrania dokumentow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności