Skocz do zawartości
Gość Ziemowit

Brak ogrzewania i grzanie silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ziemowit

Witam!

 

Mam taki problem, że ostatnio w trakcie jazdy przestało działac ogrzewanie wnętrza. Zamiast dmuchać ciepłem leci delikatny chłód (chociaż jak przestawie na nawiew na szyby to delikatnie ciepło leci).

Do tego jak przekraczam prędkośc ok. 130 km/h temperatura silnika zaczyna momentalnie wzrastać (do ponad 130) ale wystarczy że zwolnie do 100 i spada spowrotem do normalnej 90.

 

Co jest nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie "skończył" się wirnik pompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ziemowit

Rozumiem że chodzi o wirnik pompy wody? Czy wymienia sie ją samą czy trzeba z całym rozrządem? Orientuje się ktoś w kosztach takiej zabawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem że chodzi o wirnik pompy wody? Czy wymienia sie ją samą czy trzeba z całym rozrządem? Orientuje się ktoś w kosztach takiej zabawy?

 

Pompa w Twoim silniku jest właśnie napędzana paskiem rozrządu, trzeba zrzucić pasek- może warto by wymienić cały komplet i mieć temat na jakiś czas z "głowy".;)

 

Poczytaj o rozrządzie linki poniżej.

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=4750&highlight=wymiana+rozrz%B1du

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=88&highlight=rozrz%B1d+tdi

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ziemowit

Dzieki za szybkie odpowiedzi.

Pytanie czy trzeba wymieniac razem z rozrządem czy da sie samą pompę wody ponieważ Passat ma być sprzedany na dniach i nie chcę niepotrzebnie w niego inwestować ale też nie chcę sprzedać "niesprawnego" (bo w sumie to na jeździe testowej jeżeli nie będzie przekraczać 130 km/h to się nie skapną ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za szybkie odpowiedzi.

Pytanie czy trzeba wymieniac razem z rozrządem czy da sie samą pompę wody ponieważ Passat ma być sprzedany na dniach i nie chcę niepotrzebnie w niego inwestować ale też nie chcę sprzedać "niesprawnego" (bo w sumie to na jeździe testowej jeżeli nie będzie przekraczać 130 km/h to się nie skapną ;) )

 

Jeśli tak to wymień tylko pompę.Zaznacz na pasku kierunek obrotów przy zdejmowaniu.Powodzenia.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ziemowit

A z takimi objawami to ewidentnie pompa wody czy może być termostat lub cos innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie rozbierzesz nie będziesz miał pewności.Jeśli wzrasta temperatura podczas jazdy to stawiam na pompę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ziemowit

Jeszcze raz dzieki za szybką pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...pasek rozrządu nie jest drogi więc też go zmień ...ponoć jest zasada że raz zdjęty idzie do śmieci ....sam tak praktykowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...pasek rozrządu nie jest drogi więc też go zmień ...ponoć jest zasada że raz zdjęty idzie do śmieci ....sam tak praktykowałem

 

Też tak słyszałem, ale Kolega chce się go pozbyć niebawem i trzeba "ciąć" koszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam u mnie tez nie grzeje. płyn wymieniony a w aucie zimno, mam mojego paska od niedawna a wczesniej nie miałem vw nie wiem gdzie szukac przyczyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem gdzie szukac przyczyny
Trochę za mało danych. Nie piszesz czy klima manualna, czy klimatronik. Najpierw sprawdź czy nagrzewają się węże idące do i z nagrzewnicy, jeżeli one są ciepłe, to problem może być w klapie sterującej ciepłem/zimnem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trochę za mało danych. Nie piszesz czy klima manualna, czy klimatronik. Najpierw sprawdź czy nagrzewają się węże idące do i z nagrzewnicy, jeżeli one są ciepłe, to problem może być w klapie sterującej ciepłem/zimnem.

 

klimatronik.przez chwile leci ciepłe powietrze i zaraz zimne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź węże. Jeżeli po nagrzaniu silnika są ciepłe, to prawie na pewno masz uszkodzony silnik sterujący klapą zimnego powietrza. Na VAG-u ten błąd powinno pokazać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!!

wzeszły piatek wymieniłem z kolegą czujnik temperatury cieczy bo wskazówka żle wskazywała i już jest ok, jeżdziłem tydzień i nagle wczoraj auto prawie przestało grzac:/ klimatronic ustawiony na 24 C i letnie powietrze leciało, sprawdzę jeszcze dziś a dodam że przed wymianą i tydzień po było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem dmucha zimnym powietrzem do srodka auta, temperatura płynu silnika jest 90,wczesniej czasami wystąpił ten problem ale po wyłączeniu i włączeniu climy problem znikał, mam climatronika gdzie po sprawdzeniu wyświetlył błąd 25b nie wiem co oznacza dodam że niedawno wymieniałem rozrząd i pompe wodną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja cos dodam u siebie..dobrze jest na początku wykluczyć zapowietrzanie się układu chłodzenia. Jeśli węże twarde i duże ilości powietrza w zbiorniczku to niestety czeka nas wymiana uszczelki pod głowicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności