Skocz do zawartości
Slay

Obszycie kierownicy skórą

Rekomendowane odpowiedzi

Zamówiłem na allegro zestaw do samodzielnego obszycia kierownicy. Paczka właśnie przyszła, jest skórzany pokrowiec i nitka.. Czy ktoś zna jakiś dobry sposób na obszycie? Tz. chodzi mi o sposób przeplatania nitki, pamiętam że jak zamawiałem do poprzedniego samochodu to na aukcji był opis ze zdj jak ładnie to wszystko obszyć, teraz jak szukam to teog nie ma. Może ktoś by wiedział to będę wdzięczny za pomoc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co w przypadku jak nie mam tych wszytych nitek tylko same dziury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyjesz w taki sam sposób jak opisany, tyle, że przewlekasz nitkę przez dziurki. Wychodzi ci z tego ścieg tzw. krzyżykowy. Najlepiej zdjąć kierownicę, obszywałem już różne kierownice (Opel, Vento, Passat, Ford), wychodzi całkiem ładnie. Na jakieś 2 lata wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pewnie chodzi że musisz przeplatać przez te dziury. Może i tanio wychodzi iobszyć tak kierownicę, ale dość brzydko niestety. U tapicera to masz też ładnie zrobione w skórze te ramiona co dochodzą do poduszki.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obszywalem kierownice u tapicera, koszt ok 100-150zł ale wyglada to jakos. Obszyl mi nawet z ramionami. No i na drugi dzien do odbioru, tak to wygladało:

19038558bg1.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wygląda to teraz? szybko się niszczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto juz sprzedane, ale do samego konca wygladalo tak samo. Jezdzilem z obszyciem jakies ponad pol roku. Trzeba od czasu do czasu przesmarowac kremem do rąk :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że u obszycie u tapicera daje o wiele lepszy efekt to wiem.. ale ściąganie kierownicy itp to robota nie dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwie tapicer zrobi to lepiej. Ale kolega Slay ma już pokrowiec więc niech wykorzysta to co kupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozna dolozyc jeszcze troszeczke i jednak szarpnac sie na tego tapicera. Wedlug mnie wyjecie kierownicy to pikus (jakies 5-7 minut roboty max.) a obszycie tego wlasnorecznie to dopiero jest masakra i to w aucie, a efektu itak nie bedzie bo ramion kierownicy nie wykonczysz :) Ale jak nie chcesz to spoko.. Powodzenia w szyciu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale i tak musi zdjąć keirownicę bo strasznie się namęczy jak ma obszywać to na samochodzie. A zdjęcie keirownicy to 3 minuty:)

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po Pierwsze: zdjąć kierownicę i tak musi. Obszywa się samemu max. ok. 1 godz. Samochód i tak nie jest na całe życie, to dwa. A trzy - zapłacić za godzinę pracy 100PLN majstrowi to już lekka przesada. Po czwarte: satysfakcja z samodzielnie wykonanej pracy - bezcenna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy niech robi co chce. Ja obszyłem u znajomego tapicera, mam już ponad rok i wyglada jak nowa. Tylko że ja raz na tydzien, czasami na 2 tygodnie jadę całą skórę w aucie łącznie z kierownica kremem bądź oliwką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kremem lub oliwką to ja jadę skórę czasami ale nie w Passacie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie na środę się ustawiłem z tapicerem i obszywać będę kierownice i nowy mieszek robił. Cena za wszystko 200PLN myślę ze za fachowość cena nie wygórowana. Szukałem na necie używanej kierownicy w skórce ale cena szok 500PLN z poduszką wiec wole obszyć ta co mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obszyłem jak leci, kierownica na pewno wygląda lepiej i jest lepsza w dotyku niż goła. Może kiedyś zrobię obszycie z prawdziwego zdarzenia, a narazie tylko pokrowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cykniesz jakieś fotki jak to wygląda Slay? i jak możesz to zapodaj linka z allegro z tym zestawem...

U mnie przydałoby się obszyć kierę, mieszek i hamulec, bo po takim przebiegu już się wyciera wszystko. Za to ceny jakie krzyczą w W-wie to 150% lub 200% tego co gdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w kamiennej gorze i okolicach jest sporo osob ktore obszywaja kierownice zawodowo , pracowali kiedys w firmie , (firma miesci sie w walbrzychu ,,takata ,,)ktora obszywa kierownice do nowych aut tj, vw, mercedes , audi ,. opel itd, biora 140 zeta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności