Skocz do zawartości
Jaśko

schemat turbiny B5 110KM AFN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Koledzy proszę o pomoc potrzebuje schemat podłączenia turbiny w Passacie b5 TDI 100 KM AFN 98rok a właściwie podłączenia przewodu olejowego smarującego turbinę (jeden koniec przykręca się na górze turbiny a drugi koniec obok filtra oleju) ponieważ nie wiem jakie przychodzą tam uszczelki pod ten przewód przy turbinie i przy filtrze oleju. Sorki za taki chaotyczny opis.

Proszę o pomoc

Z góry dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo.;)

 

b5afnturbinaye3.png

w522.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powoli wkręcaj i uważnie ja swoją załatwiłem AFN tak że króciec od rurki co doprowadza oliwę do turba krzywo wkręciłem i gwint się zerwał, musiałem kupić nową,ale zdecydowałem że wsadze AWX-a,i do tej pory śmiga jak należy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy bardzo bardzo Wam dziękuje i serdecznie pozdrawia :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Orientuje się ktoś czy zaznaczone na schemacie turbinki AFN elementy nr 12 i 4 są że sie tak wyraże rozczepialne? Czysćiłem turbo i wężyk stalowy odkręciłem za pomocą sruby nr 12 ( kręciły sie obie razem z 4ką). Po skreceniu na srubie nr 12 wydostawal sie olej przy rurce metalowej, rozkrecilem, skrecilem raz jeszcze i nie leci tyllko widze teraz że sie "poci" olejem. W serwisie uszczelka ( nr3) osobno nie wystepuje tylko w komplecie 4A za jedyne 112 zł :-) Zastanawiam się czy pomoze wymiana uszczelki, czy rozkrecić te obie nakrętki?

Sorki za wywód :-)

pozdrawiam

 

PO PROBLEMIE :-)

Edytowane przez wojjtecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy, a orientuje się ktoś, czy jest dostępny jakiś 'zestaw naprawczy' do turbiny AFN?

coś w stylu nowe uszczelki, oringi, jakieś tulejki dystansowe etc.?

gdzieś kiedyś CHYBA mi się coś takiego na forum o oczy obiło, ale nie mogę się teraz tego doszukać :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności