Skocz do zawartości
Gość kamil1515

Zakup Passata. Jak to jest z tym kompem???

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kamil1515

Witam wszystkich szanownych forumowiczów.

 

To mój pierwszy post na tym forum ale z racji wyboru mojego nowego autka myślę że zagoszcze tu na dłużej :)

 

Postanowiłem zmienić w końcu autko. Dotychczas miałem Vectrę b ale postanowiłem zakupić sobie passata po fl. Rocznik który mnie interesuje to 2001,2002 ewentualnie 2000.

 

Chciałbym żeby moje nowe autko miało komputer pokładowy.

 

Oczywiście przeszukałm całe forum na ten temat ale cały czas mam mętlik w głowie.

 

Porszę was o pomoc jak to jest z tym komputerem. Czyli co jest lepsze. Pełen FIs czy 1/2 Fis. I kiedy mamy doczynienia z komputerem t.z czy pełen fis to komputer pokładowy czy 1/2 fis też może mieć komputer. A może są jakieś passaty wogóle bez tego fis-a ??

 

Sam już niewiem co wybrać. Jak na środku deski rozdzielczej jest cały czarny wyświetlacz czy taki przedzielony na pół. T.z niżej jakby był jakiś wyswietlacz.

 

Pierwszy raz mam doczynienia z passatem i niechciał bym się przejechać przy zakupie.

 

Jeżeli coś mi umkneło i temat jest już na forum to z góry przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich szanownych forumowiczów.

 

To mój pierwszy post na tym forum

Jeśli pierwszy to powinien być w przywitaniach do tego jest oddzielny temat a co do zakupu i fis-a to szukaj na forum zakup auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kamil1515

kurcze szukałem i znalazłem coś o mfa ale nawet niewiem co to jest

 

a co do przywitania to faktycznie mój błąd , zaraz napiszę w odpowiednim dziale

Edytowane przez kamil1515

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

ja osobiście posiadam paska z pół-fisem, ze się tak wyrażę, jest tam wszystko co jest potrzebne wg mnie - spalanie obecne, spalanie na 100, dobieg, czas jazdy, średnia prędkość, temperatura, (w sumie to brakuje mi tylko temperatury oleju, ale tego to pełen nawet nie ma), duży fis to większa czcionka plus stacje radiowe.... z resztą chcesz mieć fajny komputer kup A8 - tam fis to jest fis... :)

 

byly bez komputera ale chyba tylko przed fl - niech ktos mnie poprawi jesli sie myle, bo łba sobie za to uciac nie dam...

 

pozdrawiam

 

ps - jestem 3 miesiace po zakupie passata i wymienilem w nim wszystko co poprzedni wlasciel olal wiec jak masz jakies pytania na co uwazac to wal na priv - chetnie pomoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomy ma Paska z 2003r bez kompa, także po FL także były modele bez fis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lelon pisze "znajomy ma Paska z 2003r bez kompa, także po FL także były modele bez fis"

 

 

Ja mam taki, nie ma fisa. I Bogu dzięki.

Piotr

Edytowane przez Pietern

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam taki, nie ma fisa. I Bogu dzięki.

 

A czemu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czemu ??

 

 

Bo komputerki czynią mnie niewolnikiem sprawdzania... Jak sobie kupiłem taki do roweru, to do dziś mnie terroryzuje... ;-)

A tak nie mam i jest dobrze. Ile mi pali wiem, ile jeszcze przejadę też, spalanie na postoju mnie nie interesuje.

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byly bez komputera ale chyba tylko przed fl

Gwoli ścisłości, to w B5 też są komputery pokładowe :D Parametry są wyświetlane w miejscu zegarka ( zegarek w obrotomierzu). To, że dany model do 2000 roku ma MFA, to rozpoznasz po tym, że na wyświetlaczu zegarka widnieje po lewej stronie napis MFA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma reguły. Widziałem nawet raz Passata z pełnym FIS'em ... zielonym! Czyli rocznik 96-97, nie ma na to reguły - rarytas. Zwyczajnie w Passatach FL ta opcja występowała częściej, aczkolwiek można dorwać bez problemu samochód który nie ma nawet MFA. Pełny FIS zazwyczaj występował wraz z fabryczną nawigacją, tak aby wyświetlać informacje drogowe (strzałki) itd.

 

W Passacie FL nie ma problemu z dołożeniem komputera. Wystarczy kupić na allegro licznik FIS,1/2FIS lub samo MFA + manetki (w manetkach są klawisze do obsługi). Głupotą moim zdaniem jest nie kupienie egzemplarza w dobrej cenie, w dobrym stanie tylko dlatego że brakuje mu jednej funkcji.

 

Przelicz to sobie, koszt montażu licznika z komputerem przy pesymistycznej wersji to do 1000zł ale w lekko ponad połowie tej sumy jest szansa się zmieścić. Dobrze targuj przy zakupie, jeszcze Ci się to opłaci. Możesz od razu kupić manetki z tempomatem i zrobić sobie komputer + tempomat.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość FURI

Ja miałem B5 FL z pełnym komputerem, fajna sprawa, wyświetlał kierunek jazdy z radia z NAVI, Pełen komputer w B5 FL jest częściej spotykany w kombiakach, albo dobrze wyposażonych sedanach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności