Skocz do zawartości
HaNsiN

1.9 TDI AWX - problem z silnikiem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Od dłuższego czasu przymierzam się do kupna Passata B5 FL z obojetne jakim silnikiem. Dzisiaj znalazłem w swoim mieście passata z 2001 roku za małe pieniądze ;) przebieg 240 tys km, od dwóch lat w kraju. Ogólnie auto wyglądało dosyć dobrze, ale skupiłem się głównie na sprawdzeniu silnika. Chcę podziękować użytkownikowi Charakterek

, ponieważ dzięki jego radom nie nadziałem się na minę. Pojechałem do sprzedawcy, odpaliliśmy auto i sobie chodziło - nagrzewało się. Uzyskało temperaturę około 80 stopni i przyszła pora na test Pana Charakterka :) 3 butowania silnika. 1 lekkie dodanie gazu - wszystko ok, 2 dodanie gazu - niby ok, 3 dodanie gazu- dym z silnika, wydechu i wielkie szarpanie silnika. Wszystko widać na filmie. Proszę aby starzy wyjadacze wypowiedzieli się co może być tego przyczyną i czy opłaca się interesować tym autem wogóle.

 

http://www.wrzuta.pl/film/hwyB2tfQVN/passat_1.9_tdi_drobna_usterka

 

 

dodam, że rzekomo rozrząd był wymieniany 30tys km temu.

 

ciekawi mnie jeszcze upocenie olejem "tego"

http://img5.imageshack.us/my.php?image=48928724hu2.jpg

my.php?image=48928724hu2.jpg

dodam też, że na plastikowej pokrywie pasków rozrządu <tej z przodu silnika> napisane było białym pisakiem 210000 - czyżby wymieniany silnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prościej podpiąć było ,,kabelek":), błędy odczytać i zerknąć w bloki wartości, ta liczba na obudowie paska to zapewne stan licznika przy ostatniej wymianie rozrządu, to by się zgadzało z informacją o jego wymianie ( 30 tyś ) ale tu nie ma zasad, napisać zawsze można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na moj gust samochod ktory ma 8 lat powinien miec przebiegu ok 320 tys km....

W niemczech klekoty robia 40-50tys km rocznie !! ....a Polacy rewitalizuja przebiegi do poziomu znosnego dla nabywcy.

 

TO na fotce...cieknie z uszczelek srubek, pokrywy zaworow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dodam też, że na plastikowej pokrywie pasków rozrządu <tej z przodu silnika> napisane było białym pisakiem 210000 - czyżby wymieniany silnik?

 

Nie silnik tylko rozrząd. Może specjalnie dla ściemy tak napisali żebyś uwierzył w te 240 ty i że pasek rozrządu ma 30 tys przejechane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obejrzyjcie dokładnie filmik, a zobaczycie co się z silnikiem działo po dodaniu ostro gazu - pokazał się dym <z górnej części silnika> od strony przedniej szyby i mocno zakopcił z wydechu <jasny dym> no bardzo szarpał - myślałem, że zgaśnie. Proszę przyjrzyjcie się temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz wpisane, że jesteś z Nysy mam kabelek jak chcesz to możemy się ustawić na weekend wal na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od tego co widać na filmiku nie znajdziece błędu w ecu to sprawa mechaniczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć co było przyczyną... ten dym może oznaczać ze wypiął się jakiś przewód.. może odma, albo jakiś odpowiedzialny za mieszanie spalin w dolocie. Ta nierówna praca to może być właśnie to.. uszkodzenie pompwtrysku powinno być widać na komputerze. Jeśli błędów żadnych nie ma to można zaryzykować i zbić cenę, bo to może być jakiś drobiazg. Ale nie namawiam nikogo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zagajnik

Obejrzałem film z pracy silnika. Skojarzenie? Odgłos pracy sieczkarni, i to rozklekotanej sieczkarni. Najpierw vag!

Bez podpięcia pod kompa i zdiagnozowania co mu dolega NIE KUPUJ!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odgłos pracy sieczkarni, i to rozklekotanej sieczkarni.
Coś pierd.. i tyle. Stawiam że jakiś element dolotu się rozszczelnił. Ale jaka jest prawda to pewnie się nie dowiemy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabelek nic nie pomoze. Mialem to samo. Pewnego dnia po prostu sie zaczelo..To jest wina turbo. Nie ustalilem dokladnej przyczyny, ale po wymianie jak reka odjal. Pytalem na forum wmawiano mi ze to dolot. Wiec wymienilem wszystkie rury od ic po egr i nic. Dopiero po wymianie turbo o.k. Wielcy specjalisci , forumowicze he he.. Moja rada: jak tani to moze sie oplacac, turbo do wymiany oczywiscie, poza tym nie bedzie problemu. Twoj wybor. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kabelek nic nie pomoze. Mialem to samo. Pewnego dnia po prostu sie zaczelo..To jest wina turbo. Nie ustalilem dokladnej przyczyny, ale po wymianie jak reka odjal. Pytalem na forum wmawiano mi ze to dolot. Wiec wymienilem wszystkie rury od ic po egr i nic. Dopiero po wymianie turbo o.k. Wielcy specjalisci , forumowicze he he.. Moja rada: jak tani to moze sie oplacac, turbo do wymiany oczywiscie, poza tym nie bedzie problemu. Twoj wybor. Pozdrawiam

 

Temat już dawno nie aktualny.. a to co widać na filmie to typowe objawy nieszczelnego dolotu, żeby mieć pewność to trzeba wjechać na warsztat i sprawdzić. Jak ty wymieniałeś całe niespękane rury na takie same i nie było różnicy to pretensje miej do siebie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Temat już dawno nie aktualny..

no już trochę dawno temu zakładany. Auta z filmiku nie kupiłem i wcale nie żałuję bo dowiedziałem się o nim co nieco. Powiem tylko tyle , że mam teraz passka z silnikiem AVB który posiada tylko 101 koni , ale z ręką na sercu powiem , że te 101 koni chodzi o wiele lepiej niż te zarżnięte 130 co widać na filmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wcale nie żałuję bo dowiedziałem się o nim co nieco.

 

to niech kolega powie co mu było, że tak rzucał motorkiem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności