Skocz do zawartości
pasek007

Kontrolka płynu do spryskiwaczy problem.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam następujący problem podczas gdy kończy mi się płyn do spryskiwaczy kontrolka na desce nie zapala mi się. I stąd pytanie:

1 Co mam zrobić

czy jest tam jakiś czujnik, czy kabelek może gdzieś się odłączył.

Proszę o dokładne wyjaśnienie jak to mogę naprawić. Pozdrawiam

 

P.S Rozwiewam wszelkie niepewność kontrolka na desce się znajduję, nie pogardzę fotkami:D:D:D:D:D. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej.

najmadrzejszy to nie jestem , sprawdz czujnik od spryskiwacza , moze kabelek sie poluzowal lub sprawdz bezpiecznik.

a kontrolka na "desce" jest .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, a jak przekrecisz kluczyk na zaplon to zapala sie i gasnie ta kontrolka? Mozliwe ze nie masz tego czujnika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zasadicze czy tak kontrolka nigdy nie świeciła czy nagle przestała działać???? Są modele pasków np. mój drugi pasek z 1997 AHU 1.9 TDI nie posiada takiej kontrolki ani czujnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż jak przekręcę kluczyk to nie zapala się kontrolka. Yogi204 powiem tak jeszcze nigdy nie dopuszczałem żeby płyn mi zawsze spadł poniżej połowy zawsze dolewałem i nie miałem problemów. Przez zapomnienie płyn się skończył a kontrolka się nie pali. Ale na desce jest wyraźnie jak latarką podświetliłem znajduję się tam ów kontrolka. Może to coś pomoże mam spryskiwacze również na lampy. Pozdrawiam

 

---------- Post added at 21:27 ---------- Previous post was at 21:23 ----------

 

A jeszcze jedno nie gdybajmy czy jest kontrolka na desce czy jej nie ma. Zasadniczo chodzi mi o to gdzie znajduje się dokładnie ten czujnik, czy on ma jakieś kable może tam coś się urwało, ale nie wiem gdzie tego szukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej może podłącz pod Vaga i sprawdź kodowanie, czy włączona jest kontrolka poziomu płynu spryskiwacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zasadniczo chodzi mi o to gdzie znajduje się dokładnie ten czujnik, czy on ma jakieś kable może tam coś się urwało, ale nie wiem gdzie tego szukać.

Pod zderzakiem, oczywiście z lewej strony auta. ;) Na fotce, element zaznaczony nr 28.

22aebee91d121868med.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam taki problem że kontrolka mi się cały czas świeci i nie ważne czy mam płyn czy wodę jak kupiłem paska to się świeciła i w żaden sposób mi znany nie mogę zrobić jak mogę ją zgasić może w ogóle nie działać tylko jak biore kable na krtko to i tak nie gaśnie a to już jest dziwne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pod zderzakiem, oczywiście z lewej strony auta. Na fotce, element zaznaczony nr 28.

 

Mam zapytanie.

Patrzac na powyższy rysunke - elementy 14-16. U mnie wzdłuż tych elementów idą przewody elektryczne. Czy to oznacza,że mam podgrzewane dysze spryskiwacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam zapytanie.

Patrzac na powyższy rysunke - elementy 14-16. U mnie wzdłuż tych elementów idą przewody elektryczne. Czy to oznacza,że mam podgrzewane dysze spryskiwacza?

 

Tak, a dysza spryskiwacza taka jak nr 25 na rysunku.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
elementy 14-16. U mnie wzdłuż tych elementów idą przewody elektryczne. Czy to oznacza,że mam podgrzewane dysze spryskiwacza?

Dokładnie tak. Więcej o tym tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Fisz-B

Jeśli w Passacie(1.9 TDi 130ps 01') kontrolka spryskiwaczy pali sie cały czas (cho płyn jest)a na wyświetlaczu widniej napis "WASH UP FLUID DOOR(czy jakoś tak)" to znaczy ze czujnik jest padnięty? wymieni się i będzie grało?

Ten czujnik samemu da sie wymienic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kontrolka spryskiwaczy pali sie cały czas (cho płyn jest)a na wyświetlaczu widniej napis "WASH UP FLUID DOOR(czy jakoś tak)" to znaczy ze czujnik jest padnięty?

Generalnie tak, ale nie koniecznie, Może być przerwa gdzieś na kablach, albo wtyczka się wypięła z czujnika, ale to już skrajne przypadki.

Ten czujnik samemu da sie wymienic?

Da się,ściągasz zderzak i masz wszystko jak na dłoni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności