Skocz do zawartości
heru

radio RNS 510 i czujniki cofania

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.my-gti.com/739/upgrading-...ing-system-ops

W tym opisie też jest mowa o usunieciu pin 2.

Dokladnie ale panowie ktorzy we wczesniejszych postach tlumaczyli na polski o tym nie wspomnieli

Ja nie wiem czy jego usuniecie jest wazne czy nie ale gdyby pin 2 byl nie istotny po modyfikacjach to w instrukcji nie wsominano by o jego usunieciu wiec pewnie jego usuniecie jest jednak dosyc istotne!

Edytowane przez poldeczek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie pisze poniewaz zalozylem inny modol parktronik tzn numer ten sam 3c8919475 tylko inna sztuke i teraz nie ma juz bledu o eppromie da sie go zakodowac wiec zakodowalem 100003 w opcjach adaptacji bodajze na 7 kanale jest 1 wyswietlanie graficzne

i **** blada parktronik niby dziala choc wydaje mi sie ze nie za kazdym razem

a ops-u jak nie bylo tak nie ma

wersja oprogramowania rns510 - 2660 pl

Edytowane przez poldeczek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie bledow nie ma przynajmniej nie wyskakiwaly czasie kodowanai ani chwile po nim

Teraz wiem tez ze parktronik nie dziala za kazdym razem tzn po wrzuceniu wstecznego jest jeden sygnal przycisk swieci na zółto (nie miga) ale wysiadam z auta przechodze kol czujnikow i w wiekszosci przypadkow niema reakcji

raz na kilka razy jest ok

Edytowane przez poldeczek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie bledow nie ma przynajmniej nie wyskakiwaly czasie kodowanai ani chwile po nim

Teraz wiem tez ze parktronik nie dziala za kazdym razem tzn po wrzuceniu wstecznego jest jeden sygnal przycisk swieci na zółto (nie miga) ale wysiadam z auta przechodze kol czujnikow i w wiekszosci przypadkow niema reakcji

raz na kilka razy jest ok

 

Witam. Wiem, że odgrzewam kotleta, ale mam podobny problem i po zmianie sterownika na taki z obsługą OPS nie mam z nim komunikacji na adresie 10. Parktronik tylko cały czas pika i to wszystko. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Wiem, że odgrzewam kotleta, ale mam podobny problem i po zmianie sterownika na taki z obsługą OPS nie mam z nim komunikacji na adresie 10. Parktronik tylko cały czas pika i to wszystko. Proszę o pomoc.

 

a wraz ze zmianą sterownika zmieniałeś podłączenie magistrali CAN?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a wraz ze zmianą sterownika zmieniałeś podłączenie magistrali CAN?

 

Oczywiście, że tak podłączyłem CAN napędu (Antrieb) zgodnie ze schematem i parktronic tylko piszczy, a komunikacji z nim brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten sterownik bedzie działał?

http://allegro.pl/modul-sterownik-pdc-vw-passat-b6-cc-i2049556378.html lub http://allegro.pl/vw-passat-b6-sterownik-modul-parktonikow-przod-tyl-i2031072364.html

Z aukcji wynika że jest to 1T0919475, natomiast polecany jest 3C8919475. Nie wiem czym to się różni?

Edytowane przez zolnierzslawek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie jeszcze należy zmienić kodowanie aby to zadziałało. Proszę o wskazanie który konkretnie bit i bajt zaznaczyć oraz w jakim module.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A gdzie jeszcze należy zmienić kodowanie aby to zadziałało. Proszę o wskazanie który konkretnie bit i bajt zaznaczyć oraz w jakim module.

 

A chcesz mieć OPS na RNS 510?

jeżeli tak to samo podmienienie sterownika nic nie da, trzeba jeszcze trochę pozamieniać instalację która idzie do sterownika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A chcesz mieć OPS na RNS 510?

jeżeli tak to samo podmienienie sterownika nic nie da, trzeba jeszcze trochę pozamieniać instalację która idzie do sterownika

 

Już to zrobiłem zgodnie z zamieszczonymi wskazówkami ale dalej nie mam OPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

trochę z innej beczki, ale też dotyczy RNS510 i parktronica, więc nie będę zakładał nowego wątku.

 

Niedawno wymieniłem radio z RCD510 na RNS510 (wersja H72, SW4120), po wymianie okazało się, że OPS (wizualizacja czujników parkowania) pokazuje zamiast sedana to kombi.

 

Wiem, że kiedyś była taka dyskusja na ten temat, ale nie udało mi się jej odnaleźć.

 

Moje pytania jest takie, czy RNS powinien sam sobie ustalić jaki model pojazdu wyświetlić na podstawie Gatewaya?

Jeżeli nie to gdzie mogę to przestawić, próbowałem używając tej instrukcji - http://www.remkoweijnen.nl/blog/2012/12/18/change-ops-picture-with-vcds/, ale chyba coś robię nie tak bo wyskakuje komunikat, że nie może zakodować.

 

Ps. spróbowałem podpiąć innego RNSa i wyświetlił prawidłowy pojazd.

 

 

Drugi problem to wyjście AUX, po zmianie radia przestało "wydawać z siebie dźwięk", aktywowałem wejście w SETUP -> MEDIA, ale nadal nic nie słychać.

Edytowane przez mesiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie z tego co rozumiem to muszę z PDC wypiąć pin 3,7 i 14, piny 6 (can low) i 15 (can high) wlutować sie w nie i przeciągnąć kable do gatewaya ale jak sie w niego wpiąć ? Wytłumaczcie mi to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie z tego co rozumiem to muszę z PDC wypiąć pin 3,7 i 14, piny 6 (can low) i 15 (can high) wlutować sie w nie i przeciągnąć kable do gatewaya ale jak sie w niego wpiąć ? Wytłumaczcie mi to.

 

Normalnie wyjmujesz wtyczkę, zdejmujesz kawałek izolacji i wlutowujesz się, nie zapomnij wymienić moduł pdc. Jak masz zenony to tam też jest can i jest bliżej ciągnąć przewód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ksenonow a w gatewaya jak się wpiąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mam ksenonow a w gatewaya jak się wpiąć?

 

normalnie w kabelki za wtyczką się wlutowujesz, co wymaga trochę pozycji ekwilibrystycznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ciężko tam się dostać to fakt. I w które to się wlutowac ? A ten jeden odłączyć jakiś? Sorry za spam ale ciemny jestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nowego sterownika pdc idą tylko 2 cany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mi chodziło do których pinów w gatewayu podpiąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności