Skocz do zawartości
Gość LukWol

Wymiana uszczelki pod deklem zaworów.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość LukWol

Witam.

Co trzeba kupić , samą uszczelkę , bo ktoś mi wspominał ,że tam jeszcze jakieś gumiki , korki gumowe , czy coś w tym rodzaju ?

 

Passat B4 1.8 1995r. (ADZ) BEN / GAZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej nie bierz tego korkowego badziewia bo nie idzie tego jakoś normalnie poskładać, tylko kup tą gumową jednoczęściową, taką co tam powinna siedzieć. Około 50-60zł kosztuje, ale bedziesz miał spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważaj przy zakupie bo są 2 rodzaje tych gumowych uszczelek. Jedne mają już metalowe tulejki w miejscach na śruby, drugie są bez tych tulejek (ciężko mi to określić, ale w sklepie powinni wiedzieli). A co do uszczelki, to też polecam gumową - koszt uszczelki 25-35 zł, a jakość sporo wyższa. Co do Twojego pytania, to jest tam jeszcze taki gumowy korek w kształcie półkola - jak spojrzysz to z prawej stronie, na krótszym boku podstawy dekla on się znajduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lepiej nie bierz tego korkowego badziewia bo nie idzie tego jakoś normalnie poskładać, tylko kup tą gumową jednoczęściową

To trochę nie tak ;)

Jeżeli szpilki w głowicy do przykręcenia pokrywy mają dystanse to nie założysz gumowej uszczelki.

Są 2 rodzaje głowic (szpilek) do jednych pasuje tylko korkowa uszczelka, do tych drugich pasuje tylko gumowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość LukWol

Dzięki wielkie za rade . napeno wezme gumową. Kiedyś w astrze miałem korek załozony w warstacie i po 3000 cała głowica była zażygana , zmieniłem na gumową orginalną osobiscie i do dziś astra smiga u moje kumpla juz ze 20000 km :) z suchą głowicą :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy podczas wymiany uszczelki potrzebuję zdjąć cokolwiek innego poza pokrywą zaworu ? Czy wymaga to wyjęcia rozrządu? (pytam, gdyż rozrząd przylega do pokrywy). Do 1.9 D będzie uszczelka korkowa czy gumowa?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz odkręcić opaski zaciskowe przy odolejaczu (tym grzybku w pokrywie) i w sumie tyle. Gdybyś chciał go wyjąć to jest na wcisk, ale nie ma takiej potrzeby. Uszczelka gumowa, radzę zaopatrzyć się także w nowe uszczelki szpilek oraz podkładki jeśli chcesz mieć spokój z wyciekami. Zastosowałem ten patent 2 lata temu i ciągle mam sucho. http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=172225&postcount=11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności