Skocz do zawartości
adamski65

Uszczelka pod klawiaturę

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Chcem wymienic uszczelkę pod klawiaturą w moim pasku bowiem poci sie olejem,ale także zauważyłem,że poci się olejem z tej gumki na pokrywie od zawór,niewiem jak to fachowo się nazywa. I stąd moje pytanie , czy to także można wymienic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie cały zestaw uszczelek pokrywy zaworów. ELRING 470.280

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem, 60 zł i dalej się lało. krew mnie zalała i zapodałem silikonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki,najpierw spróbuje od kompletu uszczelek i zobacze co bedzie dalej się działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Duckman

Te trzy mocujace pokrywe klawiatury dokrecaj bardzo delikatnie.Ja przegialem i wymienialem dwa razy no i dalej cieklo olej pocil sie srubami , potem podlozylem pod nakretke mocujaca (jedna z trzech) oring i do dzis sucho jak na pustyni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, uszczelki na szpilkach mocujących pokrywę zaworów występują w 2-ch rodzajach. 3 szt są umiejscowione na szpilce od wnętrza pokrywy i 3 szt od strony zewnętrznej. Z reguły wymienia się komplety, ponieważ wymiana samych zewnętrznych na niewiele się zda i nadal będzie występowało pocenie oleju. Koszt w ASO około 14,50 za 1 szt :(.

Pozdrwiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Kompletna uszczelka Reinz kosztuje jakies 70zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W-g ETKI nr uszczelek to:

- zewnętrzna : 028 103 533

- wewnętrzna 028 103 532 A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam zastosować silikon wysokotemperaturowy -czarny lub czerwony(widoczny ale lepszy).Czasami wymiana tylko uszczelki nie pomaga-jak są mikroszczelinki to silikon załatwia na 99%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopałam trochę stary temat ale się znalazł więc zapytam,czy w moim silniku(jak w podpisie)przy wymianie uszczelki pod pokrywą zaworów trzeba wykręcać świece?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak trzeba, są dwie uszczelki mała długa (wewnętrzna) i duża (zewnętrzna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż dwie?

A czy jak wykręcę cewki to trzeba wykonać jakiś ruch czy wystarczy pociągnąć do góry aby wyszły?

Orientuje się ktoś ile może kosztować taka uszczelka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cewki się wyciąga do góry a kosztu uszczelki nie znam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magda84 nie trzeba wykręcać świec a uszczelki wchodzą dwie jedna jest w środku trzeba użyć silikonu jak najbardziej inaczej będą występować wyciaki pokrywe przed wymianą uszczelki na nową najlepiej odtłuścić benzyną ekstrakcyjną żeby sie trzymał silikon uszczelka-pokrywy-zaworo_1334.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lub denaturatem odtłuścić:) można przesmarować też oryginalnym olejem przed nałożeniem uszczelki dużej różnicy nie ma:) obecnie polecam użyć silikon na 300 stopni do uszczelek ma kolor pomarańczowy bez problemu można go dostać w sklepach motoryzacyjnych aha uszczelke warto przesmarować z obu stron i zostawić autko na noc by silikon spokojnie doległ dokręcajcie uszczelki ostrożnie by nie zerwać gwintu:) pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności