Skocz do zawartości
Gość stanley

Przy skręcie w lewo słychać stuki z prawej strony, przód.

Rekomendowane odpowiedzi

O kurcze kolego,tego to nie wiedzialem,Myslalem ,ze zasada podobna co przy zewnetrznych ....

Podobno te od strony kierowcy sa drozsze tak ???

Tak czy siak dziekuje za info :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem na 100 % pewny, ale na 99 %, że ten przegub wewnętrzny jest identyczny z obu stron :). Także się nie martw i wymieniaj, bo objawy jak najbardziej wskazują na przegub, co słusznie stwierdził kolega Tomnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według ETKI są takie same. Nie ma różnic prawy-lewy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje jeszcze raz za pomoc w diagnozie,naprawde pomocne to dla mnie. Spokojnego dlugiego weekendu wam zycze panowie.

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest to samo przy skręcie w lewo wali stuka jak szalone, to przegub zewnętrzny na 100% nie ma różnicy prawy czy lewy oba są takie same w inter carsie zaplacilem za sztuke 137zł(Najtańszy) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wewnetrzny kolego wewnetrzny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć wszystkim

 

Mam podobny problem ale nie wydaj mi się aby to był przegub, moje stukanie(i jest to stukanie na pewno nie jest to odgłos przegubu to nie jest terkotanie) jest tylko jak skręcam w lewo (stukanie po prawej stronie), ale stuka tylko jak wjadę w dziurę lub przejeżdżam przez torowisko(stare nierówne wystające tory tramwajowe :P ) na gładkim asfalcie podczas skręcania w lewo nic nie stuka , nie stuka też podczas jazdy na wprost nawet jak przejeżdżam przez np torowisko (tu torowisko jak wyżej), spotkał się już ktoś z czymś takim, byłem w 3 warsztatach wszyscy stwierdzaja że nie ma luzów, a ja mam wrażenie że mi w końcu koło odpadnie :( ma ktoś jakiś pomysł.. ? pozdrawiam Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cześć wszystkim

 

Mam podobny problem ale nie wydaj mi się aby to był przegub, moje stukanie(i jest to stukanie na pewno nie jest to odgłos przegubu to nie jest terkotanie) jest tylko jak skręcam w lewo (stukanie po prawej stronie), ale stuka tylko jak wjadę w dziurę lub przejeżdżam przez torowisko(stare nierówne wystające tory tramwajowe :P ) na gładkim asfalcie podczas skręcania w lewo nic nie stuka , nie stuka też podczas jazdy na wprost nawet jak przejeżdżam przez np torowisko (tu torowisko jak wyżej), spotkał się już ktoś z czymś takim, byłem w 3 warsztatach wszyscy stwierdzaja że nie ma luzów, a ja mam wrażenie że mi w końcu koło odpadnie :( ma ktoś jakiś pomysł.. ? pozdrawiam Łukasz

Może mocowanie amorka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może mocowanie amorka

 

 

jest to jakiś pomysł. :) Powiedz mi proszę czy mogli to przeoczyć jak sprawdzali same amortyzatory, bo sprawdzałem właśnie na te stuki też amorki. Znaleźli mi uszkodzony jeden z tyłu, wraz z osłonami.

 

pozdrawiam

 

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi wlasnie tez cos zaczelo pukac przy mocnym skrecie w prawo

stalo sie to po lekkim uderzeniu w kraweznik

ale naprawde delikatnie bez blokady kola

 

jutro na warsztacie podniose auto i zobacze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mi wlasnie tez cos zaczelo pukac przy mocnym skrecie w prawo

stalo sie to po lekkim uderzeniu w kraweznik

ale naprawde delikatnie bez blokady kola

 

jutro na warsztacie podniose auto i zobacze

i jak tam kolego jakiś pomysł... a po za tym wie ktoś może gdzie można kupić te mocowanie amortyzatora, bo na allegro same używane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzalem

niby wszystko ok

dokrecilem kolo

narazie nie puka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cześć wszystkim

 

Mam podobny problem ale nie wydaj mi się aby to był przegub, moje stukanie(i jest to stukanie na pewno nie jest to odgłos przegubu to nie jest terkotanie) jest tylko jak skręcam w lewo (stukanie po prawej stronie), ale stuka tylko jak wjadę w dziurę lub przejeżdżam przez torowisko(stare nierówne wystające tory tramwajowe :P ) na gładkim asfalcie podczas skręcania w lewo nic nie stuka , nie stuka też podczas jazdy na wprost nawet jak przejeżdżam przez np torowisko (tu torowisko jak wyżej), spotkał się już ktoś z czymś takim, byłem w 3 warsztatach wszyscy stwierdzaja że nie ma luzów, a ja mam wrażenie że mi w końcu koło odpadnie :( ma ktoś jakiś pomysł.. ? pozdrawiam Łukasz

 

sprawdź mocowanie tuleji dolnych wachaczy, przedewszystkim banany, czy nie jest poluzowana sruba albo ukrecona guma w tuleji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdź mocowanie tuleji dolnych wachaczy, przedewszystkim banany, czy nie jest poluzowana sruba albo ukrecona guma w tuleji.

 

dzięki za sugestie ale wahacze były sprawdzanie w trzech różnych firmach. każda stwierdziła że luzow na wahaczach nie ma. amortyzatory też sprawdzane, przegub to też nie jest, i dlatego nie mam pojęcia ck to może być, stąd moje pytanie do Was, może ktoś się z tym spotkał już kiedyś. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki za sugestie ale wahacze były sprawdzanie w trzech różnych firmach. każda stwierdziła że luzow na wahaczach nie ma. amortyzatory też sprawdzane, przegub to też nie jest, i dlatego nie mam pojęcia ck to może być, stąd moje pytanie do Was, może ktoś się z tym spotkał już kiedyś. pozdrawiam

 

uwierz mi kolego że 3krotne sprawdzanie przez pseudo warsztaty o niczym nie świadczy. mi sprawdzano zawieche na 3 skp i w dwóch warsztatach. i dopiero sam sprawdziłem na kanale i widziałem co jest. oberwana guma tuleji. takie same objawy jak u Ciebie. wjazd na nierówność przy skreconych kołach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie zaczelo rabac

gdy jedzie nie obciazony

gdy dodale gazu lub odejmne gaz nie puka

wrazenie jak by nie bylo dokrecone kolo ale sprawdzalem i jest doj..ne

 

w poniedzialek (dzis juz nie dalem rady wieczorem) odkrecam kolo i patrze

dam znac co u mnie

tak teoretycznie to mysle ze

albo centralna sruba dokrecajaca przegub sie poluznila

albo poluznilo sie cos w chamulcu

albo wyp..ila sie felga w gniazdach,sruba za gleboko sie wkreca i haczy o zwrotnice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uwierz mi kolego że 3krotne sprawdzanie przez pseudo warsztaty o niczym nie świadczy. mi sprawdzano zawieche na 3 skp i w dwóch warsztatach. i dopiero sam sprawdziłem na kanale i widziałem co jest. oberwana guma tuleji. takie same objawy jak u Ciebie. wjazd na nierówność przy skreconych kołach.

 

Poszedłem za Twoją sugestią, Znalazłem mechanika, (kolega kolegi) który stwierdził że jak jest luz to on go na pewno znajdzie, jak stwierdził tak zrobił. Luz na górnym prawym wahaczu. Powiedział że nie do znalezienia łyżką/breszką, i stwierdził również że w passatach niektórych luzów nie znajdziesz jak podniesiesz auto tylko jak stoi. Wymienił, skasował i jak ręką odjął:) dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , moj przypadek odbiega troche od waszych , mianowicie tylko w 2 miejscach na miescie (dlugi luk w prawo , zjazd z glownej - w droge po gorke czyli z lekkim przechylem tez w prawo) najgorsze ze wystepuje to tylko przy skretach w prawo i rowniez slychac takie regolarne puki stuki (nie wiem) i slychac to z prawej strony na 100%. Ok szybka diagnoza przegub wew prawy - na podnosnik a tu ku memu zdziwieniu z obu str minimalne luzy powiedzial bym luziki.... i moge na maxa skrecac kola w prawo , lewo ruszac delikatnie , gwaltownie , z piskiem i absolutnie nic nie slychac (tylko w tych przypadkach wyzej opisanych) nie wiem moze sie pojawia tez w innych sytuacjach ale nie jest do wychwycenia. co tu jest nie tak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie stuka jak jadę prosto i hamując wjadę w dziurę.

Zdjąłem koło i:

łączniki stabilizatora do wymiany (wymieniłem od razu, moje były jeszcze oryginalne z 2002r.)

tuleja "banana" - widać, jak guma ta pomarańczowa sobie lata... Zakupiłem już takowy, ale na razie nie mam kiedy wymienić. Chyba w czwartek będę miał czas i to zrobię.

Na razie stuka i denerwuje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poszedłem za Twoją sugestią, Znalazłem mechanika, (kolega kolegi) który stwierdził że jak jest luz to on go na pewno znajdzie, jak stwierdził tak zrobił. Luz na górnym prawym wahaczu. Powiedział że nie do znalezienia łyżką/breszką, i stwierdził również że w passatach niektórych luzów nie znajdziesz jak podniesiesz auto tylko jak stoi. Wymienił, skasował i jak ręką odjął:) dzięki

 

:marecek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności