Skocz do zawartości
maarc

Przełożenia skrzyń w B3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam grono,

będę wymieniał skrzynię w B3 1.8 B+G, silnik AAM - jest problem z jednym biegiem.

Jak już będę wymieniał, to chcę wymienić na taką z dłuższymi przełożeniami - jeżdżę dużo w trasie i te 3000 obrotów przy 100 km/h jest męczące :(

Moja skrzynia to AYH, a moja prośba do Was jest taka: czy może ma ktoś listę skrzyń do B3/B4 z przełożeniami? Listę skrzyń z ETKI mam, ale tylko listę...

A może ktoś podrzuci ze swojego auta (1.8, ABS, AAM) informację jakie ma obroty przy 100 km/h, i jaką ma skrzynię? Wiem, że było wiele razy, ale niewiele było o silnikach 1.8.

 

Pozdrawiam, maarc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzegorz k

Hej! Ja planuję włożenie skrzyni o tdi oznaczenie CTN ale nie wiem czy skrzynie od b3 pasują do b4. Ta skrzynia na 5 przy 3000 obr jest 130kmh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej! Ja planuję włożenie skrzyni o tdi oznaczenie CTN ale nie wiem czy skrzynie od b3 pasują do b4. Ta skrzynia na 5 przy 3000 obr jest 130kmh

 

Pasować będzie, B3 i B4 mechanicznie są praktycznie identyczne, myślę tylko, że przełożenia z diesla będą za długie do benzyny i będzie Ci się ciężko jeździc.

 

maarc

Edytowane przez maarc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzegorz k

Ja mam trochę więcej kucyków więc się nie obawiam, nie wożę dużych rzeczy i po wysokich górach nie jeżdżę więc powinno być ok - po za tym zawsze można włożyć mniejszy bieg jak trzeba gorzej jak łapie się 100 - 110 silnik wyje a ja mogę jedynie na luz wyrzucić żeby mieć ciszej - niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh..macie racje panowie! Mogliby pomyslec i dorzucic 6 bieg bo az sie prosi o to!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim b3 1.8 PB siedziała skrzynia CTN jak dobrze pamiętam, w trasie jeździło się bardzo przyjemnie, przy 3000obr miał niecałe 130km/h.

Ale były też minusy, jak jechałem załadowanym paskiem 4 osoby to na 5 biegu praktycznie nie przyspieszał, 112 koni nie miało siły go rozbujać. Za to na 4 biegu potrafił jechać 180km/h ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skrzynie AYH, AYK
Bieg	Przełożenie
1	3,777
2	2,188
3	1,429
4	1,029
5	0,837

Skrzynie AFF, AFE, AGC, ASA, ASB
Bieg	Przełożenie
1	3,777
2	2,105
3	1,345
4	0,971
5	0,795

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności