Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A część numer 15 (uszczelka) to nie jest ta ramka? Jak to rozbierałem to nie znalazłem tam żadnej uszczelki

 

wydaje mi się ze to będzie ta guma ale zawesze można podjechać do ASO i się dowiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probuje ją skleic poksiliną. Na razie wygląda że jest OK.

 

Ale przestroga - Zanim będziecie próbowac wymontować klamkę, psiknijcie jakimś odrdzewiaczem na gwinty tych dwóch śrub i poczekajcie trochę. Odkręcanie na siłę kończy sie złamaniem ramki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwróćcie uwagę że opisujecie 2 różne klamki w 3B jet inna jak w 3BG,klamka w 3BG jest całością do kupienia,3BG niestety samej gumki nie można kupić,cała kosztuje coś 240zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety poksilina nie pomogła.

 

To co jest opisane w schemacie jako uszczelka, wg ASO to jest właśnie ta metalowa ramka. Cena w serwisie 8 PLN, ale trzeba czekać 2 tygodnie :(

Znalazłem na allegro za 10 PLN.

 

 

Ps. Dziwi mnie podejście niektórych sprzedających z Allegro, jeden chciał za tę ramkę 80 PLN !!!, podczas gdy cała nowa klamka w ASO kosztuje 110 PLN.:idiota:

 

Pozdrawiam

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuję Poitr555 i dzięki dj kowal

klamka chodzi ale musiałem rozkręcić i dostać się do niej ,nie zmieniłem tylko sprężynki

 

dziekuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma sprawy bracie koala,jesteśmy tu żeby sobie pomagać,jak coś to pisać na GG 9056164

pozdro...ALL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm .. podepnę się pod temat. U mnie w kombiaku albo jest identyczny problem albo podobny .. mianowicie .. otwieram klapę z pilota lub z kluczyka i siłowniki działają... łapie za te "rączkę" w klapie i ona przeskakuje uniemożliwiając otwarcie klapy... kilka razy ja przycisnę i się klapa otwiera.. ale momentami niezłe muszę ja popieścić żeby się otworzyła... czy to podobny problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja się zapytam czy można dostać samą osłonę gumową tej klamki??? Na mojej klapie klameczka działała do jesieni gdyż guma osłaniająca ją jest dziurawa i leci tam cały syf...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja się zapytam czy można dostać samą osłonę gumową tej klamki??? Na mojej klapie klameczka działała do jesieni gdyż guma osłaniająca ją jest dziurawa i leci tam cały syf...

 

Ja obstawiam że jest do dostania osobno bez zamka numer jej to 3b9827669 al czasem jest tak że niekture takie pierdułki są dostęne w kąpletach z częścią nadrzędną w tym wypadku zamek. Njlepiej w poniedziałek tel. do ASO i wesz na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnośnie tylnej klapy w B5 3B kombi. Czy popychacze pod listwą uchwytową tylnej klapy są ze sprężynkami lub z czymś co je odpycha po ich wciśnięciu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie za odgrzanie kotleta ale mam takze problem z ta klamka. Klape otwieram po przekreceniu kluczyka a łapiąc za klamke nic się nie dzieje. Rozebrałem tapicerke i słychać klikanie domniemam że ta mała wtyczka na klamce od środka to mikrostyk.... Czy czeka mnie tylko wymiana tej klamki razem z mikrostykiem??

 

Może ktoś z forum ma na sprzedaż za nie duże pieniądze do oddania??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozebrałem tapicerke i słychać klikanie domniemam że ta mała wtyczka na klamce od środka to mikrostyk.... Czy czeka mnie tylko wymiana tej klamki razem z mikrostykiem??
jak na mnie to masz zardzewiałą klamkę w środku i dlatego tak się dzieje przynajmniej było tak u mnie ale po rozebraniu u i wyczyszczeniu wszystkiego chodzi tak jak się należy , a co do samego rozbierania klamki to tutaj masz dokładny opis co i jak http://forum.vw-passat.pl/threads/139265-Naprawa-zamka-i-klamki-tylnej-klapy-B5-FL-DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy czeka mnie tylko wymiana tej klamki razem z mikrostykiem??
Klamka w VW 3 BG to tylko przycisk mikrowłącznika. Za otwarcie klapy odpowiedzialny jest siłownik elektryczny. Musisz zdiagnozować, który element jest uszkodzony lub nie kontaktuje. Najczęściej zawodzi sama klamka, która śniedzieje, zacina się i nie naciska na mikrowłącznik. :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Klamka w VW 3 BG to tylko przycisk mikrowłącznika. Za otwarcie klapy odpowiedzialny jest siłownik elektryczny. Musisz zdiagnozować, który element jest uszkodzony lub nie kontaktuje. Najczęściej zawodzi sama klamka, która śniedzieje, zacina się i nie naciska na mikrowłącznik. :hyhy

5BG jak juz:manga

jezeli wina klamki to na 80% silownik sie spali

mialem juz tak 2 razy

w silowniku jest silniczek elektryczny a nie elektromagnes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5BG jak juz
Racja, paluch się omsknął po klawiaturze.
jezeli wina klamki to na 80% silownik sie spali
Jeżeli klamka nie łączy to wina klamki. Jak klamka nie odbija to rzeczywiście spali siłownik. Wtedy do roboty dwa elementy.

 

w silowniku jest silniczek elektryczny a nie elektromagnes
WTF ? :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności