Skocz do zawartości
Gość wizard

Motostat.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wizard

Zapraszam do odwiedzin i korzystania ze stronki, dzięki niej już niedługo dowiesz się ile tak naprawdę kosztuje kilometr jazdy Twoim samochodem, ile tak naprawdę pali i ile w niego włożyliście pieniędzy. Już wkrótce uruchomiona zostanie przypominajka o racie za ubezpieczenie, o przegladzie czy o wymianie oleju.

Serwis jest stosunkowo młody ale rozwija się bardzo prężnie. Serdecznie zapraszam i z góry przepraszam jeżeli ktoś potraktuje to jako spam (tym bardziej, że pisałem do administracji i pozostało to bez odzewu), ale widzę że wiele osób korzysta z sygnaturki ze strony prowadzonej za naszą zachodnią granicą, więc pomyślałem czemu by to nie miałoby być po polsku.

Mam nadzieje że zarząd klubu i forum będzie skory do współpracy.

Jeszcze raz zapraszam

Wydatki pod kontrolą - Motostat.pl - Miej wydatki pod kontrolą

 

Ostatnio dodane:

- import kosztów paliwa ze spritmonitora

- przypominajka

- doszło sumowanie kosztów które już wkrótce będzie bardziej szczegółowo pokazane

- pokazała się opcja "ulubione" - gdzie można dodać najbardziej interesujące nas pojazdy, albo autka znajomych

- po najechanie na sumę tankowania wyświetlana jest cena za litr

- podświetlanie linii w tabeli

- przesyłanie wiadomości między użytkownikami

- przy podglądzie statystyk pojazdu pokazuje również 4 podobne samochody

- na stronie głównej dodano pokazywanie 4 ostatnich dodanych

- do wyboru 3 kolory sygnaturek ...

 

icon1.pngicon3.pngicon4.png

 

dodalismy ciekawy wykres pokazujący procentowo koszty, paliwo itp

teraz mozna zobaczyc jaki udzial ma w tym wszystkim np. wymiana opon itp

oto przyklad takiego wykresu

 

ciastko.jpg

 

wkrótce wiele wiele więcej przydatnych wyliczeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio dodane:

- import kosztów paliwa ze spritmonitora

Nie mogę znaleźć tej opcji, a chętnie bym korzystał ze stronki ;)

 

EDIT - Już znalazłem :D

 

EDIT2 - Ale nie wiem jak zaimportować ze spritmonitora :( Ręcznie nie chce mi się przepisywać :P

Edytowane przez skcrack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też założyłem tam konto, ale spalanie to mi wylicza jakoś kosmicznie :confused:

Przy jednym tankowaniu 6/100, przy innym 17/100 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale spalanie to mi wylicza jakoś kosmicznie

 

Ja jutro zobaczę, będzie już drugie tankowanie pod korek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad spritmonitorem ma przewage dzięki ładniejszej oprawie, za to baza danych na razie cieniutka. Ciężko bedzie dogonić giganta:)

Import plików sie powiódł;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Import plików sie powiódł

Jak to zrobić? Po pierwsze - jak wysłać dane se spritmonitora do pliku CSV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak to zrobić? Po pierwsze - jak wysłać dane se spritmonitora do pliku CSV?

w spritmonitorze dajesz na fuelings i na dole po lewej masz import i export csv, dajesz export zapisujesz na dysku.

W moto stat dodajesz jakieś lipne tankowanie ( chyba że masz już jakieś) wchodzisz w twoje pojazdy i klikasz na zdjęcie nawet jak go nie masz ;) po prawej jest import tankowań. Podajesz lokalizacje pliku csv na dysku i już tylko dalej dalej dalej.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

THX :) Nie ma "pomógł" więc nie dostaniesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jutro zobaczę, będzie już drugie tankowanie pod korek

 

No i wyliczyło, patrz podpis :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i wyliczyło, patrz podpis :)
Na marginesie to całkiem dobry wynik, pewnie przez to ze PB na Lpg byłoby chyba koło 11?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pewnie przez to ze PB na Lpg byłoby chyba koło 11?

 

No dokładnie jak nie więcej :)

 

Sam mnie zadziwia, 1700 kg w automacie i w quattro no ale jazda emerycka ;) Może inaczej, nie emerycka a delikatne operowanie pedałem gazu nawet przy "większych" prędkościach ;)

 

---------- Post added at 14:45 ---------- Previous post was at 14:44 ----------

 

Koniec OT w OT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie pozyteczna stronka - do czasu kiedy pojawi sie w niej 5 bannerow i 7 popupow $ :) jak bede mial chwile to poczytam i moze skorzystam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zbyh

Witam,

Chcialbym przedstawic konkurencyjna strone http://motonotes.pl

Strona ta oferuje te same mozliwosci co strona szanownego nJaro i cos jeszcze..

To cos jeszcze to mozliwosc wysylania SMS wprost ze stacji benzynowej z danymi na temat konkretnego tankowania

Pozwoli to na zaoszczedzenie panstwa czasu w domu, notesiki w ktorych trzeba bylo zapisywac kolejne tankowania litry koszty itp odejda do lamusa !!!

 

Zapraszamy Serdecznie

Zespol motonotes.pl

 

P.S. koledzy z motostat od dluzszego czasu nie moga sobie poradzic z prawidlowymi wyliczeniami sredniego spalania troche info tutaj:

http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t...c&start=100

2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapraszamy Serdecznie

Zespol motonotes.pl

 

Jakoś mi się stronka nie spodobała....

 

To cos jeszcze to mozliwosc wysylania SMS wprost ze stacji benzynowej z danymi na temat konkretnego tankowania

Pozwoli to na zaoszczedzenie panstwa czasu w domu, notesiki w ktorych trzeba bylo zapisywac kolejne tankowania litry koszty itp odejda do lamusa !!!

 

Biorę paragon, na nim pisze stan licznika a w domu wprowadzam do kompa przed którym i tak cały dzień siedzę. Pisanie sms'ów bardziej mnie męczy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zbyh
Jakoś mi się stronka nie spodobała....

tu nie chodzi o to zeby swiecila i mrugala jak nasza klasa tylko zeby dobrze spalanie liczyla

 

 

Biorę paragon, na nim pisze stan licznika a w domu wprowadzam do kompa przed którym i tak cały dzień siedzę. Pisanie sms'ów bardziej mnie męczy :D

Biore telefon jak mi sie leje paliwo to notuje w nim przebieg jak skonczy mi sie lac w drodze do kasy notuje ile zalalem i za ile a jak jest kolejka to daje kasy za ile zalalem i nie czekam na paragon

 

ps jak jedziesz na wakacje za granice to zbierasz wszystkie paragony ?? czy moze jednak wyslesz sms zeby miec to z glowy ??

 

Pozdrawiamy

Zespol motonotes.pl

2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie czekam na paragon

zawsze biorę paragon

jak jedziesz na wakacje za granice to zbierasz wszystkie paragony

j/w

czy moze jednak wyslesz sms zeby miec to z glowy

np. z zagranicy? to mi się opłaci :D

Pisanie sms'ów bardziej mnie męczy

mnie też :P

 

Nie przekreślam motonotes.pl bo jeszcze tam nie zaglądałem, ale na pewno nie będę korzystał z opcji sms.

 

Pozdrawiam, Sławek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mozliwosc wysylania SMS wprost ze stacji benzynowej

 

A później stoję w kolejce do dystrybutora, bo jakiś pacan siedzi w samochodzie i wysyła sms'a ze swoim tankowaniem.

 

jak jedziesz na wakacje za granice [...] wyslesz sms

 

Nie. Dlaczego ? Bo nie - jak jestem na wakacjach, to telefon mam głęboko schowany i używam go tylko w sytuacjach awaryjnych. A tankowanie do takich nie należy. Poza tym - koszt wysłania sms'a nijak się ma do zapisania danych na paragonie ;-).

 

Poza tym - stronę macie brzydszą, obrazki do sigów też. I ta nachalna reklama serwisu - nawet w tych durnych obrazkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ps jak jedziesz na wakacje za granice to zbierasz wszystkie paragony ?? czy moze jednak wyslesz sms zeby miec to z glowy ??

 

Nie jeżdżę na wakacje a paragon biorę zawsze w razie jakbym złe paliwo zatankował...

 

Poza tym - stronę macie brzydszą, obrazki do sigów też. I ta nachalna reklama serwisu - nawet w tych durnych obrazkach.

 

:ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z całym szacunkiem Panowie, ale trochę śmieszny zaczyna być ten temat.

 

zbych - rozumiem, że postawiliście na smsy i funkcjonalność portalu zamiast wyglądu. ok - Wasz wybór. Tylko pamiętajcie, że nikogo nie zmusicie do wysyłania tych smsów. Każdy użytkownik wyboru dokona sam i jak widzicie na każdy Wasz argument znajdzie się kontrargument. Przyzwyczajenia u ludzi są czymś, na co naprawdę ciężko wpłynąć. Myślcie nad dalszym rozwojem, zwłaszcza, że jak mówisz włożyliście dużo zapału w to, by algorytmy spalania działały poprawnie. Jesteście na dobrej pozycji, macie fajny silnik, mechanizm całości. Pomyślcie nad szatą graficzną, dodatkowymi opcjami. Jest teraz dobry moment na to, by nie zmieniając niczego "w środku" opakować to ładnie. Bo będąc szczerym - teraz ludzie oprócz idealnie działającego silnika, możliwości wymagają wyglądu. Bez tego ani rusz.

 

Motostat - u Was z grafiką o wiele lepiej, przyjemniej siedzi mi się w serwisie. Zrobiony ze smaczkiem i zachęca do zarejestrowania. Nie rozumiem jednak konieczności zaznaczania opon za każdym razem, przy każdym tankowaniu albo konieczności wybierania rodzaju paliwa. Przecież wiadomo, że to są rzeczy stałe w jakimś okresie - powinniście pozwolić na zdefiniowane tych opcji, żeby w comboboxach zaznaczały się domyślnie i umożliwiać ewentualną zmianę. Szlag mnie by trafiał jakbym miał za każdym razem wybierać opony, trasę, paliwo.. Nie to jednak jest istotne. Daliście ogromną plamę związaną z wyliczaniem spalania (dyskusja z linku, który dał zbych). Dla mnie jesteście w tym momencie przegrani i wątpię, bym zaufał Waszemu serwisowi i Waszym wyliczeniom. Wykresiki, światełka, wodotryski, podpisiki, pierdoły. Wszystko fajnie tylko nie od tej strony zaczęliście. Decydując się na korzystanie z takiego serwisu chciałbym mieć pewność, że nie muszę liczyć obok na kartce i Was sprawdzać. Niedopuszczalne jest takie zachowanie, że zmieniacie algorytm w produkcyjnie pracującej już aplikacji. Takie rzeczy testuje się chyba przed uruchomieniem portalu? Dodatkowo zrobiliście to po cichu, licząc, że nikt nie zauważy. Żadnej informacji na portalu, żadnego ostrzeżenia czy czegokolwiek. Wyliczanie spalania jest tak banalnie proste z matematycznego i logicznego punktu widzenia, że taka wtopa położyłaby niejeden serwis. Z tego co zauważyłem, zmiana nie była jedna tylko kilka. Jaka jest Wasza wiarygodność w tym momencie? Dla mnie - straciliście kredyt zaufania, którego udzielam każdemu nowemu pomysłowi napotkanemu w necie i teraz z lekką obawą wprowadzę tam swoje dane.

 

No cóż, tyle ode mnie. Jeśli chcecie prowadzić walkę o klienta, to róbcie to tak jak nakazują zasady zdrowej konkurencji. Jeśli zauważymy tutaj słowne przepychanki jak na innych forach, to temat bez skrupułów wyląduje w koszu.

Edytowane przez jedrus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wizard

Dla zainteresowanych:

 

:idea: Dodaliśmy na stronie statystyki najpopularniejszych stacji benzynowych na których tankujecie, wraz z szczegółami gdzie i ile tankujemy.

 

stacje.jpg

 

:idea: Również wprowadziliśmy filtr tankowań i kosztów - dzięki któremu możemy podejrzeć interesujące nas dane w podanym przedziale czasu bez konieczności wertowania stron.

 

filtr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności