Skocz do zawartości
rysio123

Wymiana samej pompy wodnej,AHU ,AFN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tak więc od niedawna słyszę jak mi łożysko się tłucze w pompie wodnej, wiem że pompa jest na pasku alternatora, tylko tak się zastanawiam co takiego będzie przy tym najtrudniejsze, spuścić wodę z chłodnicy, ściągnąć pasek od alternatora i co dalej?? czy będę miał wystarczająco miejsca do wyciągnięcia tej pompy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli bedziesz mial za malo miejsca to odchyl przod jak to czasami miechanicy robia zeby rozrzad wymienic a jezeli nie to sciagnij go cakiem i bediesz mial dostep porzadny. wode i tak bedziesz musial spuscic wiec to nie powinien byc zaden problem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam silnik 1F, u mnie pompę najlepiej demontować w całości, razem z kołem pasowym i termostatem. Trzyma się to na dwóch śrubach. Wcześniej oczywiście trzeba zrzucić płyn. Jeśli masz podobnie to zrób jak piszę. Nie kombinuj ze zdejmowaniem koła pasowego i rozkręcaniem pompy na silniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bombastic

Nie baw się w żadne odchylanie przodu.sciągaj go śmiało razem z chłodnicą i masz piękny dostęp do wszystkiego.odrazu kup nowy plyn do chłodnicy.nowy to nowy,a stary zawsze sie porozlewa i będzie go za mało.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiem że pompa jest na pasku alternatora,

 

 

pierwszy raz słyszę żeby pompa była na pasku alternatora. pompa wody, moze sie mylę ale w vw jest zawsze na pasku co napędza rozrząd...niech mnie ktos poprawi jak się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niech mnie ktos poprawi jak się mylę.
Mylisz się :) Pompa wody np w silnikach 1F jest napędzana paskiem alternatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale w tym przypadku to chyba jest napędzana paskiem rozrządu? czy też nie...? dzięki za sprostowanie...pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W AHU i AFN również jest napędzana paskiem od alternatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj coś mi się zdaje że się mylisz...ale głowy nie dam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oj coś mi się zdaje że się mylisz...ale głowy nie dam...

Dyskusja jest bezprzedmiotowa, pompa wody w AHU i AFN jest napędzana paskiem alternatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie taka bezprzedmiotowa

 

sory ze wykopuje z historii ale dzis wlasnie poszlo mi cos - abo sprzegielko w altku albo napinacz

pasek zszedl z kolka i ....

nie bylo obiegu plynu i poszla sie ....... uszczelka pod glowica chyba bo plyn poszedl sobie

 

a co do paska i pompy to kiedys mialem Cordobe i tam w AHU pompa wody byla napedzana paskiem rozrzadu

a wiec co model to inne rozwiazania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mialem Cordobe i tam w AHU pompa wody byla napedzana paskiem rozrzadu

Z pewnością pompa wody w AHU nie była napędzana paskiem rozrządu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności