Skocz do zawartości
MAGNUM-DXi12

Stroboskop policyjny!?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od dłuższego czasu rozglądam się za czymś takim jak "stroboskop policyjny", takie coś co miał straznik texasu w reflektorach w swoim DODGE-u?

 

Kilka linków:

http://www.allegro.pl/item116834768_stroboskopy_profesjonalne_wielofunkcyjne_hit.html

 

http://www.allegro.pl/item116354536_duze_stroboskopy_8_cm_do_lamp_halogenow_grilla.html

 

http://www.allegro.pl/item116199366_stroboskopy_prof_ii_do_samo_motoru_duza_moc.html

 

Wg Mnie jest to fajny bajer np na róznego rodzaju zlotach itp... Oczywiście w zadnym razie nie uzywałbym tego w ruchu publicznym!

Jak takie coś się montuje i jakie mozna napotkac problemy? MOntaz do VW Passat B3.

 

 

Pozdrawiam >>>JACEK<<<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość simo

ja widzialem te 1 zamontowane w mercu i escorcie. bajer fajny w polaczeniu z niezlym audio. w czasie mgly fajny efekt dajacy po oczach :P co do montazu to raczej nie powinno byc problemow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh kiedyś jak byłem na weselu to koleś to miał w 3B (B5) fajny bajer ;) Z tego co się wywiedziałem to jemu to montował elektryk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość simo

ja to widzialem u kolegi ktory sprowadza samochoy (i akurat bylo w jednym to wymontowal i zamontowal u siebie). duzo roboty z tym nie mial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne skojarzenie: w stroboskopach dyskotekowych używa się palników liniowych, a nie w kształcie litery U... Akurat coś o tym wiem :) Palniki w kształcie litery U (np nieśmiertelny IFK120) to się stosuje w domowej produkcji pseudo-dyskotekowych strobo, których pełno na Allegro z opisami w stylu "super mega profesjonalny stroboskp dyskotekowy estradowy użwyany na całym świecie! świeci zaje****" itd... :)

 

Niemniej do takiego celu rzeczone IFK120 to aż za dużo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(np nieśmiertelny IFK120)

made in russia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
made in russia

I dlatego nieśmiertelny :) Pompki samochodowe też najlepsze były CDELANO B CCCP :)

 

P.S. OT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I dlatego nieśmiertelny

bardzo czesto zastosowany w lampach foto

najtanszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bardzo czesto zastosowany w lampach foto

najtanszy

I najłatwiej dostępny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I najłatwiej dostępny

_________________

 

to juz inna story ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh jednak chyba muszę wyciągnąć lampę na wierzch, rozebrać (ściągnać klosz) i zobaczyć co i jak... a wtedy kupię który będzie wg mnie najlepiej pasował;) Chyba w w kształcie litery "U" nie będą najlepsze do montazu!?

Jezeli macie jeszcze jakieś fajne pomysły jak to zamontować to proszę o opinie...;-)

Pozdrawim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że spoko zamontujesz te w kształcie litery U :) Na pewno prościej niż liniowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kip, Może Ty się orientujesz - gdzie to się montuje ??To, że w lampie to wiem, ale w jaki sposób?? Trzeba jakiś specjalny otwór robić czy co??Czy robi sie podmianę z żarówką ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie robiłem takich przeróbek, z zawodu jestem elektronikiem, ale moje stroboskopy kupuję :) Zresztą stroboskop o mocy większej niż 1kW łatwiej i o dziwo taniej jest kupić gotowy z gwarancją niż robić samemu... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość simo

montuje sie to w lampie. albo robisz dziure i dorzucasz dodatkowa zarowke, albo np zamiast swiatel przeciwmgielnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
montuje sie to w lampie. albo robisz dziure i dorzucasz dodatkowa zarowke, albo np zamiast swiatel przeciwmgielnych.

pisałem z gościem z allegro co to sprzedaje i mówił że jak jest plastikowy odbłyśnik to wystarczy wywiercić otworek i wsadzić to, tylko wiadomo trzeba wyciągąć całą lampę i ją rozebrac.

Zamiast żarówek np pozycyjnych czy przeciwmgielnym (chodzi mi o podmiane) to nie polecam! Bo przy pierwszej lepszej kontroli jak ci policjant każe właczyć pozycyjne albo halogeny to co wtedy? ZABIERA DOWÓD i mandaić za umieszczanie w pojeździe takich świateł... Tak że chyba jednak lepiej zrobić dodatkowy otwór na strobo!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość simo

no to zalezy.. w b5 masz np halogeny zitegrowane w jednej lampie z pozycyjnymi. a poza tym zawsze mozesz powiedziec ze halogeny ci nie dzialaja (bo przeciez nie sa to obowiazkowe swiatla w pojezdzie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak ci policjant każe właczyć pozycyjne albo halogeny to co wtedy? ZABIERA DOWÓD i mandaić

Oglądaliście dzisiaj TVN Turbo? Zatrzymali beemkę 7 (taką jak ma BOR) bo właściciel miał w atrapie 2 stroboskopy, niebieski i czerwony. Tłumaczył się że niepodłączone itp a cynk policjanci dostali od BORu bo im coś ten samochód nie pasował(nie ich tablice). Wszystko oparło się jeszcze o diagnoste bo właściciel bmw był niedawno na przeglądzie.... Sprawa zakończyła się demontażem stroboskopów przy policjantach i tyle.

 

 

Tak nasówa mi się myśl, czy gościu jeździł po wawie na tych lampkach np w korku :609:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak nasówa mi się myśl, czy gościu jeździł po wawie na tych lampkach np w korku :609:
no dokładnie i wtedy go przyuważyli borowiki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i wtedy go przyuważyli borowiki

Ogłądałem jednym okiem :610: i akurat tego niezauważyłem :610:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności