Skocz do zawartości
bochum80

Internet do lapka na firmę

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jakiego dostawcę polecacie do Neta bezprzewodowego do laptopa - na firmę

Wymagania:

zasięg ogólnopolski

abonament do 50zł

nie musi być szybki - byle dobry zasięg

THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 50 zł nie znajdziesz nic o zadanych parametrach. Znaczy się inaczej...znajdziesz, tylko problemem jest limitem transferu. Za najniższy abonament limit waha się w granicach 0,5 do 1 Gb to jest bardzo, bardzo mało. Czasami system potrafi pobrać aktualizacje wyczerpując limit i net staje. Obecnie chyba najrozsądniejszym rozwiązaniem jest internet w Playu. Bardzo wysoki limit, od 5 do 10 Gb tylko problemem jest zasięg. Jest tylko w większych miastach, choć obserwując zmiany w mapie zasięgu, widać, że sieć dosyć szybko się rozwija. Możesz go wziąć na próbę na 7 dni i zobaczysz czy będzie spełniał Twoje oczekiwania.

Edytowane przez tatanka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale play korzysta z nadajników plusa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie jakiego dostawcę polecacie do Neta bezprzewodowego do laptopa - na firmę

Podepnij se neozdradę lub coś podobnego i postaw router bezprzewodowy.

Te wszystkie internety z komórki to o kant Passata potłuc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też polecam Play'a. Miałem okazję pobawić się tym kilka dni, jak dla mnie rewelacja. W dużych miastach idzie jak burza, poza dużymi aglomeracjami działa na EDGE co w zupełności wystarcza do przeglądania stron, wysyłania poczty nawet z megowyi załącznikami.

 

Sam na co dzień używam Orange Free. Pakiet 1GB za 50zł (netto) dokupiony do abonamentu. Mam go tylko dlatego, że często sprawdzam i wysyłam maile w telefonie, muszę być cały czas w kontakcie. Przy okazji łączę się z laptoptem przez BT. Jednak zdecydowanie ODRADZAM branie internetu u tego operatora (Orange). Bywa to zawodne, w niektórych miejscach Krakowa kompletnie nie chce działać - odebranie poczty graniczy z cudem.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki ze się podepnę pod temat, ale co powiecie na BLUE CONNECT ? Bo rozgladam sie powoli za bezprzewodowym netem na uzytek własny :D Orange już mialem okazję testowac, IPlusa tez - no i nie jestem zadowolony z tych operatorów. A odnośnie PLAY-a, to czy na małych wiochach, gdzie ewentualnie jest PLUS GSM, to będzie "hulać" w miarę przyzwoicie? Bo jeśli IPLUS chodzil jak pijana krowa na trzech nogach to chyba z PLAY-em będzie to samo.

Edytowane przez Danek75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testowałem po 2 tygodnie każde z dostępnych:

- Business cośtam

- Blueconnect

- Iplus

 

i wybrałem Iplusa.

 

Niekwestionowanie największy zasięg i najlepsze prędkości nawet poza dużymi miastami.

 

Niejednokrotnie podróż pociągami z Warszawy do Krakowa, Wrocławia, samochodem do Gdańska, Radomia. Nigdy nie miałem problemów.

 

Płacę 60zł miesięcznie brutto i polecam.

 

Business Everywhere to pomyłka - działa tylko w warszawie... Era to samo.. Mamy w firmie blue connecta i potrafi zrywać połączenie jak głupie. IPlus daje pewność, o którą jak widzę Tobie chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blueconnect to pomyłka....

zamula i mały zasięg

 

nie polecam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blueconnect to pomyłka....

zamula i mały zasięg

 

nie polecam !

Hmm....przeglądałem właśnie ofertę ERY i tam jest co najmniej 5 róznych opcji do wyboru. Każda jest taka "mulasta"? Tak ze 100 zeta/miesięcznie mogę płacić - jeśli bedzie w miarę hulać. Wszystkie te opcje co posiadają, są kiepskie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież te opcje nie różnią się prędkościami, tylko limitami... [transferu]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przecież te opcje nie różnią się prędkościami, tylko limitami... [transferu]

No nie wiem - dlatego pytałem. Bo dopiero "raczkuję" w tym temacie, ponieważ wcześniej nie miałem z tym styczności. To te oznaczenia HSPA i HSDPA oznaczają tylko limit transferu na miesiąc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HSPA i HSDPA to prędkości przesyłu danych.

A limity swoją drogą. Im większa prędkość tym szybciej się limit skończy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

osobiście korzystam z Plusa i gdyby nie ten cholerny limit to całkiem, całkiem.

Polecam sprawdzić zasięg Play jak ktoś pisał wcześniej korzystaja z nadajników Plusa a nie ma tak małych limitów na tranfer więc powinno być git ;)

 

Pozdrawiam

Gładki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEJ,

 

 

Polecam iPlus. Mam abonament 8GB i korzystam z netu codziennie, oczywiscie nie sciagam muzyki ani filmow, ale jak dotad jeszcze nie zdazylo mi sie zeby wykorzystac limit, a korzystamy z Narzczona we dwojke,

 

Do domu dokupilem router:

http://www.allegro.pl/item539615402_router_do_modemow_gsm_telewell_tw_3g.html

 

A modem z plus to model Huawei e230, rowniez polecam. - posiada najszybsze technologie dostepu do netu lacznie z przyspieszonym wysylem HSUPA, ktory juz dziala w PLUS w wawie.

 

Po podpieciu pod router mam w domu wifi przez caly czas!:)

Swietna sprawa.

 

Zasieg najlepszy w porownaniu do testowanych przez mnie Orange i Play.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności