Skocz do zawartości
greg1971

Sharan - jaki silnik diesla?

Rekomendowane odpowiedzi

W passacie silnik grzał się trzy albo i cztery razy szybciej długości jednego papierosa i w samochodzie było cieplo a na silniku prawie 90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, jak napisał kolega. Ja w AFN-ie z 96 roku mam to ustrojstwo, więc w Twoim powinno być tym bardziej. Sprawdź tylko, czy działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego podgrzewacz masz przy lewym tylnym kole. Jest to dogrzewacz silnika. przerabialem sam nie dawno ten temat. Wszytko dokladnie masz opisane tu:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=628205&postdays=0&postorder=asc&highlight=dogrzewanie+silnika+sharan&start=210

Posiadam Alhambre z 2001r i tez mi nie dzialal przez co auto bardzo wolno nabieralo temperatury.

Edytowane przez adiadrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego podgrzewacz masz przy lewym tylnym kole. Jest to dogrzewacz silnika. przerabialem sam nie dawno ten temat. Wszytko dokladnie masz opisane tu:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=628205&postdays=0&postorder=asc&highlight=dogrzewanie+silnika+sharan&start=210

Posiadam Alhambre z 2001r i tez mi nie dzialal przez co auto bardzo wolno nabieralo temperatury.

 

Przy lewym tylnym kole :?: To co tam jest podgrzewane :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w okolicy tylnego lewego kola ;) tam idzie plyn do tylnej nagrzewnicy i ten dogrzewacz sprawia ze autko szybciej sie grzeje. Ogolnie na ten patent narzekano ale latwo z tego zrobic webasto bo to wlasnie jest na tej zasadzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się. W końcu kupiłem sharana z silnikiem 110 KM na pompie przebieg 282 kkm. Czuć większy ciężar auta, ale jak sie dobrze przydusi, to nawet da się tym jechać. Myślałem, że będzie gorzej. Jak zacznie mi brakować mocy, to może mały remoncik silnika i wirusik? Co o tym myślicie?

Komfort - zdecydowanie lepszy (ciężar?), choć autko nie jest dużo mniej stabilne.

 

PS. Mam passata do sprzedania ... :o

 

PS II Ma ktoś może instrukcję do ogrzewania postojowego?

Edytowane przez greg1971
uzupełnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Forda Galaxy 1.9TDI 131KM 2005, w sumie ta sama buda i komfort jazdy jak i przyśpieszenie z tym motorem rewelacja, nawet w 6 osób i z bagażami + trumna na dachu i 160km/h jechał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jechałem niedawno Sharanem 1,9 TDI 130 KM + automat. 7 osób + bagaże. Po prostu tragedia. Muł straszny, strach było wyprzedzać. Przy kick downie zaczynał wyć ale nie przyspieszać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojciec ma Sharana 1.9 tdi 110 km z 98 roku i nie jest tak źle, tak jak kolega wyżej napisał jak się przydusi to i leci a spalanie na trasie uważam że rewelacja:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wisnia_xDD

ja mam sharana 99r diesla 110km i bardzo dobrze sie zwija

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności