Skocz do zawartości
Gość adi97

Schemat licznika Passat B5 FL

Rekomendowane odpowiedzi

Gość adi97

Witam,

Mam problem bo nie mogę znaleźć na necie schematu instalacji elektrycznej licznika do Passata B5 FL 2002rok 1.9tdi 101 KM

 

Nie wiem jak przelożyć kable w kostkach żeby prawidłowo pokazywało które są otwarte drzwi bo teraz mam tak że jak otworzę prawe to pokazuje lewe a jak otworze lewe to pokazuje prawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapewne jakaś przekładka z anglika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ups ... zobacz sobie pod gumą na łączeniu drzwi z karoserią, np. kierowcy. Policz następnie ilość kabli oraz liczbę przycisków. Sam zauważysz że to nie takie proste że konkretny kabelek odpowiada za konkretną rzecz, to jest niemożliwe bo Passat byłby jednym wielkim kłębkiem wiązek elektrycznych.

 

Nie jestem tego pewien (tak na 40%), ale informacja o otwarciu drzwi jest rozsyłana na magistralę CAN poprzez sterownik znajdujący się w konkretnych drzwiach. Alternatywnie przez moduł komfortu również na magistralę CAN, licznik ją odczytuje. Moim zdaniem to kwestia odpowiedniego zakodowania sterownika VAG'iem lub przełożenia sterowników drzwi na odwrót (o ile się tak da).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_zlydzial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno jest zakodowany sterownik komfortu albo licznik na anglie lub angielska wersja wszystkie informacje z dzrzwi rozsylane sa magistrala can z komfortu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak. Inaczej to bys miał wiazke 30 kabli z kadych dzwi i gdzie to wsadzic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz moduly w drzwiach?spobuj zmienis kodowanie drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności