Skocz do zawartości
schwarz

CB Convoy - zapytanie!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem posiadaczem nietypowego radia firmy Convoy. Będąc u fachowca od napraw Cb, nalegał abym je odsprzedał.Trochę mnie to zdziwiło szukałem w internecie informacji na temat tego Cb. Jedyne co udało mi sie ustalić to, że jest produkcji UK. Załączam zdjęcie jedynego convoya jakie znalazłem w necie (moje pokrętła są czarne). Jeżeli ktoś wie ile takie Cb jest warte to proszę o pomoc.

Dzieki

0000lot3cbsconvoyf.jpg

Edytowane przez schwarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że jest dobre, skoro chce je odkupić...

Wytarguj tylko dobrą cenę, może ktoś się odezwie i powie ile jest warte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta strona to jedyny trop jaki znalazłem i załączyłem z niego zdjęcie. Ciekawe czy Convoy miał dużo więcej modeli Cb? Moje radio ma oznaczenie Convoy 80. Wygląda na to, że musi sie czymś różnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wygląda na to że jest dobre, skoro chce je odkupić...

Wytarguj tylko dobrą cenę, może ktoś się odezwie i powie ile jest warte.

Może być też tak, że przedstawia ono wartość "muzealną" - tzn. jest warte parę groszy wyłącznie dla serwisu, który położy je na półkę wystawową obok innych takich starych gadżetów robiąc mini wystawę dla swoich klientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedź do innego fachowca i podpytaj tylko o cenę... A jeżeli Cię usatysfakcjonuje to sprzedaj temu pierwszemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Będąc u fachowca od napraw Cb, nalegał abym je odsprzedał.

 

Dlaczego :?: A właśnie dlatego:

 

Może być też tak, że przedstawia ono wartość "muzealną" - tzn. jest warte parę groszy wyłącznie dla serwisu,

 

:ok:

 

Niestety w Polsce to radio raczej Ci się nie przyda, ponieważ:

- pracuje w modulacji FM, a w Polsce większość ludzi pracuje jednak na AM

- ma inny zakres częstotliwości zgodny z CB27/81, a w Polsce używamy standardu CEPT w "0"

 

Chyba że Twój Convoy 80 ma 80 kanałów zgodnych z nowymi normami CB w UK to wtedy możesz je przestroić w "0" i używać do komunikacji w FM np. w Warszawie na kanale 32 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności