Skocz do zawartości
Gość bocian123

Uszkodzony fotel kierowcy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam to samo u siebie. Ma ktoś może z Etki nr tej linki z bolcem i tego zabezpieczenia. Pytałem w serwisie to linka i zabezpieczenie 120zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozwiązał ktoś problem z tą linką? Sam muszę taką dostać ale nie wiem gdzie. Szukałem nawet w "etce" i tam na rysunkach w ogóle nie ma tej linki. Czyżby była integralną częścią jakiegoś mechanizmu i trzeba kupować komplet???

 

Fotel czeka u tapicera na nową linkę a ja nie umiem jej znaleźć... :-(

 

Pracowałem kiedys w Sitech to firma która składa oparcia i siedziska do aut grupy VW i cóż moge powiedziec linka o której tu mowa jest integralna częścią mechanizmu zwanego lordozą, który odpowiada za wysuwanie sie żaglówka w górę podczas mocnego nacisku na oparcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i właśnie tak to wygląda w etce... Dziwne żeby tak prostej rzeczy osobno nie dało się kupić. Znalazłem jednak firmę która taką linkę może zrobić w tydzień za ok 30zł netto + 20zł pobranie z przesyłką (pisałem z nimi):

 

http://mzlinka.pl/index.html

 

 

Na szczęście u mnie może obędzie się i bez tego, gdyż chyba będę miał możliwość zaciśnięcia końcówki na starą linkę. Co prawda skróci się ona o ok 1cm, ale i tak pokrętło z początku kręcenia niczego nie zmieniało, gdyż linka jest chyba fabrycznie o kilka cm dłuższa niż potrzeba. Teraz po prostu kręcąc pokrętłem szybciej poczuję wychodzący z siedzenia garb :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i właśnie tak to wygląda w etce... Dziwne żeby tak prostej rzeczy osobno nie dało się kupić. Znalazłem jednak firmę która taką linkę może zrobić w tydzień za ok 30zł netto + 20zł pobranie z przesyłką (pisałem z nimi):

 

http://mzlinka.pl/index.html

 

 

Na szczęście u mnie może obędzie się i bez tego, gdyż chyba będę miał możliwość zaciśnięcia końcówki na starą linkę. Co prawda skróci się ona o ok 1cm, ale i tak pokrętło z początku kręcenia niczego nie zmieniało, gdyż linka jest chyba fabrycznie o kilka cm dłuższa niż potrzeba. Teraz po prostu kręcąc pokrętłem szybciej poczuję wychodzący z siedzenia garb :-)

 

Kupic nie bylo by ciężko ale jakis mądry Niemiec wymyślił ze zestaw AKS czyli sterowanie aktywnym zagłówkiem jest na stałe (dwa nity) ;) połączone z lordoza. 5 lat to składałem do kupy. Co do linki nie będzie problemów z jej działaniem po skróceniu bo zapasu jest z 5 cm. Jak cos to piszcie PW w sprawie niedziałających oparc. Jeżeli chodzi o siedziska to u mnie słabo bo robił to inny sztab ludzi;) pozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakiś link do aukcji allegro z gotowym zestawem naprawczym lub próbą bezwymiennej naprawy zepsutego odsuwania fotela? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

dzisiaj wyciagnelem linke regulacji lędzwiowej fotela kierowcy i widacze zerwal sie bolec na koncu. jak wyciagnac linke z tego pokretła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy,

Z końcem roku przyszło mi się zmierzyć z ciężkim tematem....wsiadlem sobie dziś rano do auta a fotel mi leci do tyłu..... Okazało się że nie oparcie i nie slizgi...... Ale z przodu urwala się belka środkowa.... I fotel leci mi w tył......musiałem podlozyc drewniany klocek by wrócić do domu z pracy.....tylko co dalej....wymontowac i do spawania czy jechać z całym autem do mechanika?? Ktoś w takim temacie coś słyszał lub doświadczył??? To się spawa czy wymienia....oby nie cały fotel :((((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstaw zdjęcie jak to wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności