Skocz do zawartości
Remek

Formuła 1- dyskusje

Rekomendowane odpowiedzi

Prezes tak powiedzial ale prezes zarzadu stwierdzil ze ostateczna decyzja zapadnie do konca roku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś prezes Renault potwierdził, że ich stajnia wystartuje w przyszłym sezonie na 100%, ale wątpi w stworzenie bolidu zapewniającego Kubicy walkę o najwyższe lokaty.

 

Lipa Panowie... kolejny sezon jak w BMW sie szykuje a moze byc juz tylko gorzej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to BMW pokazalo sie na koniec - http://f1.wp.pl/kat,101076,title,BMW-wyludzilo-pieniadze-od-kibicow,wid,11708769,wiadomosc.html?ticaid=19287&_ticrsn=3

 

BMW wyłudziło pieniądze od kibiców

 

Pożegnanie BMW z Formułą 1 nie przebiega w najlepszej atmosferze. Styl w jakim niemiecki koncern wycofał się z F1 pozostawia wiele do życzenia. Teraz okazuje się, że BMW nie chce oddać wszystkich pieniędzy kibicom, którzy za 99 euro wykupili pakiet członkowski na sezon 2010. O całej sprawie informuje szwajcarski dziennik „Blick”.

 

Kierownictwo BMW swoją decyzję o rezygnacji ze startów w F1 w przyszłym sezonie ogłosiło 15 września, czym zaskoczyło nie tylko kibiców na całym świecie, ale również pracowników zespołu BMW Sauber.

 

Duże kontrowersje wzbudziło również nie podpisanie przez niemiecki koncern dokumentu Concorde Agreement, który gwarantowałby zespołowi miejsce w sezonie 2010. Tym samym BMW pod ścianą postawiło współudziałowca ekipy Petera Saubera, który do dzisiaj nie może być pewny, że FIA przyzna jego zespołowi miejsce w przyszłym sezonie.

 

Takie zachowanie władz BMW bardzo nie spodobało się m.in. Arturowi Kubicy, ojcu naszego jedynaka w F1. Teraz, jak informuje szwajcarski „Blick”, niemiecki koncern kompromituje się jeszcze bardziej.

 

Okazuje się bowiem, że kibice, którzy za 99 euro wykupili pakiet członkowski zespołu BMW Sauber na sezon 2010 nie mogą liczyć na zwrot całej sumy. BMW zapewnia, że do października 2010 roku, fanom zostanie zwrócone 33 euro. A co z resztą pieniędzy?

 

BMW w ramach rekompensaty chce wysłać kibicom różne gadżety (długopisy, koszulki, breloczki itp.) związane z zespołem BMW Sauber. Problem jednak w tym, że nawet jeśli przyjmiemy, iż te gadżety są warte 66 euro, to w ramach wykupionego pakietu miały być one dostarczone kibicom za darmo.

 

Fani, którzy już wpłacili pieniądze czują się oszukani i są oburzeni postępowaniem BMW. Kibice zapowiadają, że jeśli wartość gadżetów nie pokryje ich strat, to zamierzają poprosić o pomoc niemiecki urząd ochrony konsumenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niemcy co tu dużo pisać :( nie dość że domy polakom zabierają to jeszcze oszukują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no niemcy co tu dużo pisać :( nie dość że domy polakom zabierają to jeszcze oszukują

Przestań Fakt czytać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przestań Fakt czytać :)

 

haha, o tym samym pomyślałem :D

że to pewnie z Faktu takie info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w FAKCIE prawdziwa jest tylko data:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przestań Fakt czytać :)

 

z tymi domami to prawda co wy radia ZET , RMFu nie słychacie albo Faktów nie oglądacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F1. Tylko Schumacher dzieli Kubicę od Mercedesa

 

 

Robert Kubica w Mercedesie to scenariusz coraz bardziej prawdopodobny. Na drodze do zajęcia miejsca w kokpicie bolidu niemieckiej drużyny stanąć mu może tylko Michael Schumacher

 

Na nieprzeniknionym rynku transferowym Formuły 1 przed sezonem 2010 do obsadzenia pozostał jeszcze jeden dobry bolid - maszyna Mercedesa, następcy Brawn GP.

 

W grze pozostały jeszcze dwa nazwiska, jak donosi włoski dziennik "Corriere dello Sport": Michael Schumacher, który jest dla ekipy priorytetem, ale jego zgoda i powrót w wieku 41 lat nie jest wielce prawdopodobny oraz Robert Kubica, czyli nowy zawodnik Renault, który posiada w umowie klauzulę, że może z drużyny odejść, jeżeli ta zostanie choćby częściowo sprzedana.

 

 

 

We wtorek szef grupy Nissan-Renault Carlos Ghosn ma zamiar zatwierdzić pozbycie się 75 proc. udziałów na rzecz potężnej spółki logistycznej Mangrove Group Gerarda Lopeza.

 

Wtedy Kubica będzie już tylko czekać na decyzję Schumachera, który jest pierwszym wyborem niemieckiego teamu.

 

- W przypadku, gdy sprzedane Renault nie będzie już drużyną flagową koncernu, pewien zapis w kontrakcie pozwoli Robertowi na przeniesienie się do innej ekipy - zdradził menedżer Polaka, Daniel Morelli.

 

Jedyna taka zmiana, na której w tej chwili Kubica by skorzystał, to transfer do Mercedesa.

 

- Ale my czegoś takiego nie planowaliśmy - zaznacza Morelli. - To do nas dzwoniono - mówi.

 

- Cierpliwości, to będzie niespodzianka. Jestem pewien, że spodoba się wam nasz wybór - szef działu sportowego w Mercedesie, Norbert Haug, jest tajemniczy.

 

źródło: http://www.sport.pl/F1/1,96297,7358687,F1__Tylko_Schumacher_dzieli_Kubice_od_Mercedesa.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oooo fak znaczy się fajnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pewnym momencie zdecydowaliśmy, że kontynuujemy wątek 2009 - ????. Po co więc zakładanie nowych :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remek sory nie zauważyłem ale spoko jeżeli tak to można mój temat usunąć to nie problem ale nowy sezon zo może i nowy temat tak ja pomyślałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...nowy sezon to może i nowy temat tak ja pomyślałem.

To może po prostu z tytułu wątku usunąć sformułowanie "sezon 2009" i te chyba zbędne "????".

 

 

 

A i jeszcze jedno co może być ciekawe:

 

Zespoły Formuły 1 planują w styczniu przyszłego roku na torze w Walencji dokonać wspólnej prezentacji bolidów na nowy sezon - poinformował dyrektor wykonawczy teamu Mercedes GP Nick Fry w trakcie Sport Business Forum odbywającego się w Monako.

 

Styczniowa prezentacja ma się odbyć niezależnie od indywidualnych pokazów samochodów trzynastu teamów, które będą uczestniczyły w wyścigach F1 w sezonie 2010.

"Na razie to jest tylko projekt, który otrzymał wstępną akceptację szefów zespołów. Nie ustaliliśmy jeszcze konkretnego terminu i sposobu przeprowadzenia prezentacji. Mam nadzieję, że podczas najbliższego spotkania dojdziemy do porozumienia. Taka promocja wyścigów jest działaniem innowacyjnym, ale powinna przynieść pozytywne efekty" - uważa Nick Fry.

 

Mniejszym optymistą jest szef nowego zespołu Lotus F1 Team Tony Fernandes, według którego styczniowy termin prezentacji nie jest zbyt szczęśliwy. "To termin zdecydowanie za wczesny, szczególnie dla nowych ekip, które od podstaw budują bolid. Nasz może być gotowy w połowie lutego, pod koniec stycznia mogę najwyżej przedstawić model Matchboxa" - uważa Fernandes.

(źródło: www.f1.wp.pl )

Edytowane przez Grześko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edytowałem temat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w TV mówili, że szumi już w Mercedes GP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale Szumi nie potwierdza, tak jeszcze mówili ;)

 

to chyba jak o tym mówili, to akurat grałem hejnał na Carlsbergu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po odejściu Kimasa, Schu idealnie zapełnił by mi lukę i miał bym ponownie motywację do oglądania tego cyrku.Ale jakoś nie widzę tego, według mnie to ponownie dużo szumu a wyjdzie nic.Co to RK to pomimo ze będzie miał możliwość odejścia to tego nie zrobi tak jakoś wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Schumi podpisze kontrakt z Mercedesem to Kubica będzie chcąc nie chcąc będzie skazany na Renault, gdyż inne liczące się w walce teamy mają obsadzone miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności