Skocz do zawartości
roqs

Montaż HID `a w B5FL (3BG)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pablo Krk

Przy okazji radzę zastąpić taśmę izolacyjną koszulkami termokurczliwymi, mniej roboty, pewniejsza izolacja i palce się nie kleją :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak juz pisałem wyżej z policją nie ma dyskusji, jamam soczewki, światła były elegancko ustawione, jak jeździłem nikt mi nie migał że go oślepiam ale i tak skończyło sie jak opisałem. W policji jest chyba jakiś prykas na tępienie hid. Może ktoś jest z policji na forum?

Artur

Trafiłeś na jakiś wyjątkowo nastawionych szeryfów. Ja pytałem policjantów z drogówki i powiedzieli ze jeśli nie oślepiam nie ma problemu. Mogę mieć wstawione nawet świeczki albo lampy naftowe i jeśli auto oślepia zabiorą mi dowód rejestracyjny. Jeśli dojdzie do tego jestem w stanie to zrobić przy nich i wstawić zwykłe żarówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trafiłeś na jakiś wyjątkowo nastawionych szeryfów. Ja pytałem policjantów z drogówki i powiedzieli ze jeśli nie oślepiam nie ma problemu. Mogę mieć wstawione nawet świeczki albo lampy naftowe i jeśli auto oślepia zabiorą mi dowód rejestracyjny. Jeśli dojdzie do tego jestem w stanie to zrobić przy nich i wstawić zwykłe żarówki.

 

Widac w naszym kraju prawo niczego nie reguluje jednoznacznie i stad wlasnie cwaniactwo na drogach. Sprawa wyglada tak, HIDy nie sa dopuszczone do uzywania na drogach publicznych, podaje to nawet wiekszosc wytworcow tych wspanialych wyrobow. Moge sobie wstawic do traktora pod warunkiem ze nie jezdze po drogach publicznych. Sam chcialem cos takiego montowac do auta ale zmadrzalem (skoro oprocz oslepiania moj ubezpieczyciel moze mi nie wyplacic ani grosza podczas kolizji nawet nie z mojej winy), a policja niech tepi i zabiera dowody bo w prawie napisane jednoznacznie xenon+spryski+autopoziomowanie:]

 

P.S. Ciekawe kiedy w naszym kraju bedzie moda na kwadratowe kola:]

Edytowane przez Sedris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 888104161

witam, moze miałem pecha ale w moim przypadku to chyba była jakaś nagonka tego dnia na xenony bo gość na przeglądzie coś o tym mówił, na moje szczęście to już auto kupiłem z hid, a nie montowałem sam. A o policji to szkoda czasu żeby coś pisać - masakra. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam sie czemu w niemczech nie ma takich problemow, bo kara wynosi 1500 Euro?

I tu sie z Toba niezgodze, w niemczech tak jak w polsce jezdza juz z HIDami, chociaz w mniejszej ilosci, ale jezdza takie auta jak np. Passaty, BMW E30 i wiele innych aut z ori soczewkami (halonenowymi) jak i dokladanymi lampami typu Angel Eyes.

Co do spryskiwaczy to sie zgodze, bo to dobra rzecz, ale poziomowanie sie wedlug mnie niesprawdza, mialem okazje ostatnio jezdzic autem z ori xenonem i co pare aut ktos tam mrugal bo oslepialy, dodam ze jechalem sam, a w Passacie mam dolozony xenon i jakos mi niemrugaja ze oslepiam, moim zdaniem poziomowanie sie niesprawdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skoro oprocz oslepiania

 

A ty dalej swoje dziżys jakie oślepianie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ty dalej swoje dziżys jakie oślepianie ??

 

No np. od brudu to co?:]

 

I tu sie z Toba niezgodze, w niemczech tak jak w polsce jezdza juz z HIDami, chociaz w mniejszej ilosci, ale jezdza takie auta jak np. Passaty, BMW E30 i wiele innych aut z ori soczewkami

 

Ale musza przejsc badanie sprawdzajace i dopuszczajace HIDy do uzytku, czyli sprawdzany jest atest lamp, spryski dokladaja nawet nie ori ale takie ktore spelniaja swoje zadanie (Np. w Golfach II). Wtedy otrzymujesz certyfikat i jezdzisz. A u nas? Tu piłujesz, tam wiercisz, przekladasz kabelek i omijasz policje z daleka:) hehehe

 

 

- w Polsce tez mozna:) Edytowane przez Sedris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak macie ustawione lampy na suwaku elektrycznej regulacji?Na 0 czy obniżone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na 0, a jak jade z pasażerami daję na 2 lub 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie z PZU dostali ponoć przykaz, żeby przy oględzinach w przypadku wyceniania szkody sprawdzali czy auto nie ma dokonanej tzw. "samodzielnej przeróbki układu oświetlenia" - co oczywiście dyskwalifikuje pojazd z kategorii "dopuszczonych do ruchu", przez co mogą zgodnie z prawem (dzięki głupocie i upartości właściciela auta) odmówić wypłaty jakiegokolwiek odszkodzowania...

 

jeszcze ktoś się będzie upierać, że można hidy wstawiać? :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeszcze ktoś się będzie upierać

 

Ja bo nie mam w Pzu ubezpieczenia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie jeśli w soczewce i dobrze ustawione to jakoś ujdzie,ale jak w lampie bez soczewki,nawet z płaskim kloszem to poprostu porażka,stanąłem na światłach ,a obok mnie golf IV z Hidami,u mnie przed autem zrobiło się ciemno ,czyli tak jakbym na pozycyjnych jechał,w golfie światł miały strumień światła jak w halach oświetlenie,czytaj asfalt był poprostu biało-niebieski,więc zrobiło mi się głupio że moje xenony wymiękają:), żarniki mam nowe założone,czyli reasumując,widać od wewnątrz rewelacyjnie,a z naprzeciwka porażka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeszcze ktoś się będzie upierać, że można hidy wstawiać?

 

 

Caly czas o tym trabie, a policja dostala teraz polecenie sprawdzania swiatel podczas rutynowej kontroli:]

Edytowane przez Sedris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 1 nie napisal tego pawel jak zacytowales...

 

po 2 ameryki nie odkrywacie... przeciez od zawsze jest wiadomo ze hidy nie sa legalne dokaldane i w czym problem.. kto chce to zaklada i tyle na wlasna odpowiedzialnosc...

wiec tak mozna gadac i gadac...

 

wiele rzeczy w polsce jest nielegal a sie zaklada bo to ogólnie chory kraj jest...

 

wiec dyskusje czy to zgodne z prawem bym zakonczyl bo nei po to powstal ten temat

 

podsumowaujc

Nielegalne, zakladasz na wlasne ryzyko, ale przy dobrym montazu i soczewkowej lampei oswietlenie drogi bez porownania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiele rzeczy w polsce jest nielegal a sie zaklada bo to ogólnie chory kraj jest...

 

Nie chce nikogo urazic, ale to wlasnie My "budujemy" opinie o tym kraju. Co tu duzo mowic skoro prawo jednoznacznie mowi co i jak nalezy robic a "My" robimy po swojemu liczac na to ze Policja "Nas" nie sprawdzi

 

Powtarzam, nie chce nikogo obrazic ale chory kraj = chorzy mieszkańcy

 

A co bedzie gdy ja mijajac ludzi ktorzy maja zamontowane HIDy w zwyklych kloszach (czyt. nie soczewkowe) bede sobie wlaczal dlugie, no co? Tez chce widziec, i tez bede oslepial:] Bo to ze ktos mi mowi "ja mam dobrze ustawione HIDy, nikogo nie raze bo nikt mi nie mruga" to nie argument, ja nie mrugam zeby wlasnie nie oslepic nawet "HIDowców":) Chociaz powinienem chyba ich oslepiac

Edytowane przez Sedris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi o ludzi tylko o przepisy... które czesta nie imaja sie rzeczywistosci i sa przez kazdego inaczej interpretowane...

 

i nie mowa tu tylko o motoryzacji ale o innych branzach tez...

 

a ludzie... no coz sa tez chorzy - Ci ktorzy te niektore przepisy wymyslaja....

 

ale niepotrzebnie odbiegamy nadal od temtu MONTAZU HIDów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

a tak z innej beczki, da rade bez problemu wstawic w lampe z xenonem zwykla zarowke H7 zamiast zarnika?

Chcialbym wymienic u siebie w b5 lampy na cos lepiej swiecacego, a pewnie soczewka lepiej poswieci. Na temat DEPO/FK zdania sa rozne, wiec moze wrzucic oryginal xenona na zwyklej zarowce?

Nie mam spryskow ani poziomowania i stresowac tez sie nie chce.

 

pozdrawiam

 

Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

a tak z innej beczki, da rade bez problemu wstawic w lampe z xenonem zwykla zarowke H7 zamiast zarnika?

Chcialbym wymienic u siebie w b5 lampy na cos lepiej swiecacego, a pewnie soczewka lepiej poswieci. Na temat DEPO/FK zdania sa rozne, wiec moze wrzucic oryginal xenona na zwyklej zarowce?

Nie mam spryskow ani poziomowania i stresowac tez sie nie chce.

 

pozdrawiam

 

Daniel

co to znaczy orginał xenona na zwykłej żarówce? soczewka lepiej świeci niż xenon?

piszesz masło maślane,to jak odpowiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co to znaczy orginał xenona na zwykłej żarówce? soczewka lepiej świeci niż xenon?

piszesz masło maślane,to jak odpowiedzieć

 

oznacza to, ze chce wlozyc oryginalne lampy z xenonem, ktore byly fabrycznie montowane do paska b5, jednak z racji tego, ze nie bede dorabial calej instalacji to zamiast zarnika w tej lampie - wstawie zarowke H7.

 

i nigdzie nie napisalem, ze soczewka swieci lepiej niz xenon.

 

trudno, moze ktos inny zrozumie i odpowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie koledze chodzi o to że ori lampę xenon z 3BG założyć do siebie ale zamiast żarnika włożyć zwykłą H7. Jeśli tak to się nie da bo żarnik D2S ma inne mocowanie niż H7. Jeśli już tak byś chciał kup normalne lampe soczewkową i wtedy H7 dajesz żarówkę. Jak tak zrozumiałem pytanie kolegi daniel.wro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności