Skocz do zawartości
roqs

Montaż HID `a w B5FL (3BG)

Rekomendowane odpowiedzi

No to widze ze sie bedziemy musieli skumac i pogadac, wszak do VW Tourana sa te same czujniki a chcialem z kims pogadac na temat przerobek tak wiec umowimy sie kiedys na spotkanko:) Interesuje mnie przerobka tylko na ori bi-xenon

 

Witam,

jak coś wal na PW. Chętnie podzielę się uwagami.

Odnośnie samego montażu to jak ktoś odróżnia plus od masy, potrafi zlutować ze sobą dwa kabelki i czyta ze zrozumieniem (wujek google prawdę Ci powie) to nie ma problemu z montażem.

Nie tylko xenonów ale większości rzeczy w aucie.

Ostatnio przerabiałem dogrzewacz na pełne ogrzewanie i też niby wydaje się to skomplikowane na początku ale jak co do czego przyjdzie to jeden dzień roboty i czteropak piwka wystarczy. Nie mówię już o satysfakcji i oszczędzonych pieniądzach.

 

Pozdrawiam,

 

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... panowie ;-) ale pytanie :) po co pchać się w koszta jak to napisał Jacek ??:) może i fajniej wygląda lampa Bi-xenonowa i bajerancki spryskiwacz z samopoziomem, ktory jest wymagany :) poza tym gdybym miał do dyspozycji 3 tysie to na pewno 230zł odłożył bym na hida a resztę w jakiś program dobry :)

 

---------- Post added at 04:13 ---------- Previous post was at 04:12 ----------

 

Mapet a jak z tri-xenonem w ciemnościach poza miastem ?? :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość GANZ

Panowie co do chińskich xenonow to nie polecam ich wam. Jesli nie macie spryskiwaczy i samoregulacji beda zabierane dowody rejstracyjne,a jesli w aucie zamontowany jest fabrycznie system kan to bedzie wam szwankował komputer.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie co do chińskich xenonow to nie polecam ich wam. Jesli nie macie spryskiwaczy i samoregulacji beda zabierane dowody rejstracyjne,a jesli w aucie zamontowany jest fabrycznie system kan to bedzie wam szwankował komputer

 

Kolego głosząc takie tezy poczytaj trochę wątek i sam się oceń pod kątem tego co napisałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego głosząc takie tezy poczytaj trochę wątek i sam się oceń pod kątem tego co napisałeś.

 

Dokładnie też tak myślę jak ty Damian. A kolega jak się nie orietuje w temacie to niech nie doradza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mapet a jak z tri-xenonem w ciemnościach poza miastem ?? )

 

no powiem ci ze jedyny minus to te 4 sekundy rozpalania ale tak to jest mega swiatlo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie co do chińskich xenonow to nie polecam ich wam. Jesli nie macie spryskiwaczy i samoregulacji beda zabierane dowody rejstracyjne,a jesli w aucie zamontowany jest fabrycznie system kan to bedzie wam szwankował komputer.Pozdrawiam

 

a japońskie mogą być ?? :P:)) gdyby każdy podchodził do wszystkiego na anty, bez zapoznania się z tematem, to nic by w samochodzie nie zrobił :P

 

no powiem ci ze jedyny minus to te 4 sekundy rozpalania ale tak to jest mega swiatlo

 

właśnie to jest ból... czas rozgrzania żarnika. Tak rozglądałem się na allegro za blue vision i chyba wpakuję jakieś philipsy w długie :)) Mapet chyba, że też tym handlujesz i masz w jakiejś dobrej cenie :D;-))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem ci ze mialem przed hidem philipsy mocne +30% niby te jasne ale nie BV (BV daja mniej swiatla tyle ze bielsze ) i w porownaniu do zenona niebo a ziemia...

 

kolega GANZ to nie wiem czy on cokolwiek czytal czy se chlapnal posta bo lubi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też myslę o wymianie żarówek w długich, bo przy zenonie świecą jak w maluchu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a czy te najtańsze z najtańszych zestawów hid sprawdzą się w Pasku?

Nie będzie jakiś mega kłopotów z zakłóceniami, czy innych problemów z resztą urządzeń pokładowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli maja dobre przetwornice co nie zaklucaja to zarniki sa takei same wszedzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesli maja dobre przetwornice co nie zaklucaja to zarniki sa takei same wszedzie...
Mapet, mówię o tym zestawie...

 

http://allegro.pl/item549076629_zx5_zestaw_hid_h7_6000k_8000k_xenony_ksenony.html

 

Wiem, że masz duże rozeznanie w temacie, dlatego też oceń ten konkretny zestaw.

 

Ja muszę mieć H7, ale nie wiem jak z temperaturą - 6000K?

 

Bo innych nie ma ten gość.

 

6000K nie będzie zbyt niebieskie i dobrze będzie oświetlało, czy lepsze byłoby 5000K?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, a czy te najtańsze z najtańszych zestawów hid sprawdzą się w Pasku?

Nie będzie jakiś mega kłopotów z zakłóceniami, czy innych problemów z resztą urządzeń pokładowych?

u mnie zakłóceń nie było ale umyłem silnik i jedna przetwornica padła wymontowałem i już więcej tego nie założe . Mogę tylko doradzić że jak zakładać to coś pożądnego, najlepiej samemu żeby mieć pojęcie jak to jest podłączone i wozić żarówki na zapas:643:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misiek, dlaczego już nie założysz? Co było nie tak? Źle świeciły, efekt był mizerny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

światło super ale....... cała reszta tzn. sposób montażu i podłączenia niepodobał mi się od początku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakis bys chcial meic sposob montazu? plug& play? wg meni jest to jak na chinoli dosc dobrze zrobione tj wtcyzki z uszczelnieniami zapinki wtyczek itd... ze musisz znalezc jakeis miejsce i mocowanie do przetwornic to rzecz normalna...

 

jak koles daje na te przetwornice normalnie gwarancje to mysle ze mozna brac nie wcyztaywalem sie w opis czy daje gwar i paragon ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jakis bys chcial meic sposob montazu? plug& play? wg meni jest to jak na chinoli dosc dobrze zrobione tj wtcyzki z uszczelnieniami zapinki wtyczek itd... ze musisz znalezc jakeis miejsce i mocowanie do przetwornic to rzecz normalna...

No chciałbym takie plug and play żeby nie trzeba było nic przerabiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to seria lampa po moich znizkach w IC 1300zl szt - zapraszam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to seria lampa po moich znizkach w IC 1300zl szt - zapraszam
Hehe, mi chodziło o hidy, bo seria ksenony są ładne, ale to nie na moja kiszeń, niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to hidy nie ma P&P musisz zamontowac gdzies przetwornice mi to zajelo z 10 minut na 1 szt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności