Skocz do zawartości
roqs

Montaż HID `a w B5FL (3BG)

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, na niektórych aukcjach zauważyłem że palniki mają coś w rodzaju osłony-ekranu na szkle. Czy to coś daje, może ogranicza po części wiązke światła aby nie waliło w każdą stronę. Pytam z czystej ciekawości, narazie tylko rozważam zakup zestawu HID i zbieram jak najwięcej informacji. Dokładnie chodzi mi o coś takiego jak na fotce w poniższym linku.

 

http://jarcars.pl/images/obrazki/141.zdjecie.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sa H7R, do reflektorow niesoczewkowych, takie same oslonki maja palniki D2R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dtambor nei wiem o czym mowisz ale te plastykowe banki to sa przeciez tylko opakowania zarników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dtambor nei wiem o czym mowisz ale te plastykowe banki to sa przeciez tylko opakowania zarników

 

Dokładnie :D Jest to najzwyklejsza osłona żeby paluchami nie macać żarnika :D Podpowiem Ci że możesz je wykorzystać do zwykłych żarówek jak je zdemontujesz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ..................... ciężko je ściągnąć. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a cos ty.. ja juz tyle tego odkrecalem ze szok.. przeciez to normalnie odkrecasz i tyle...

Edytowane przez MAPET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak odkręcasz ale mi potem zostalo na żarniku kawałek i nie chciało przejść przez uszczelkę i po prostu rozciąłem plastik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy, na niektórych aukcjach zauważyłem że palniki mają coś w rodzaju osłony-ekranu na szkle
dtambor nei wiem o czym mowisz ale te plastykowe banki to sa przeciez tylko opakowania zarników
Dokładnie Jest to najzwyklejsza osłona żeby paluchami nie macać żarnika Podpowiem Ci że możesz je wykorzystać do zwykłych żarówek jak je zdemontujesz....

MAPET i Kuczlaw nie pijcie tyle, koledze chodziło o osłonę na szkle palnika na tym zdjęciu, wprawdzie słabo widoczna pod osłoną plastikową ale widoczna. klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Jacku. Koledzy MAPET i Kuczlaw chyba nie myśleliście że chce pakować palniki do lampy z tymi plastikowymi "kubeczkami" ochronnymi, bo jeśli tak to ostro musieliście wczoraj zabalować ;), tymbardziej że w poście powyżej Hudzior udzielił wyczerpującej odpowiedzi. Ale ubaw miałem niezły jak to przeczytałem :D

 

//Edit

znalazłem lepsze zdjęcie obrazujące to o co pytałem klik

 

Pozdrawiam

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja moze wkleje pare fotek jak przeciagnolem kabelki by nierozcinac blaszek.

Najpierw zciagnolemten plastik zabezpieczajacy na tej duzej kostce

42808820.th.jpg

Po wyjeciu kabelkow z kostki wyglada to tak i mozna bez problemu przelozyc kabelki

98528877.th.jpg

Ta jedna wtyczke troche tez trzeba bylo przypilowac

22040359.th.jpg

No a najgozej bylo przecisnac gumowa uszczelke z kablami przez tak maly otwor, ale dla chcacego nic trudnego

23072290.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uszczelkę wyciąłem i reszta spokojnie przez blaszkę przechodzi nic nie trzeba piłować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja uszczelkę wyciąłem i reszta spokojnie przez blaszkę przechodzi nic nie trzeba piłować ;)

 

Potwierdzam żadnego piłowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Fajne fotki,przydatne mam zamiar też zakupić xenony HDI.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potwierdzam żadnego piłowania.

 

Bo sam robiłeś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo sam robiłeś ;)

 

No ale pod Twoim nadzorem hehehe.

Siwy kolega J@ceq ma całą sesję z instalacji Hid-ów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 888104161

Witam kolegów, ja już miałem przygodę z HIDem - czyli do pierwszej kontroli policji, a wtedy po dowodzie rejestracyjnym, dodatkowy przegląd tech po zdemontowaniu zestawu i odbiór dowodu rej w wydz komunikacji, a dodatkowo stracony czas, paliwo na załatwienie tych rzeczy i mandat 50 zł+ 34 zł przegląd. Z własnego doświadczenia odradzam ze względu na kłopoty z tym związane. Oczywiste, że lepiej się śmiga z xenonem ale mozna mieć trochę problemów istraconego czasu. Policja nie wnika w żadne tłumaczenia na lampie jest opis jakie żarówki muszą być w nich zamontowane, amandat jest od 200 - 50 zł.

Pozdrawiam

artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam kolegów, ja już miałem przygodę z HIDem - czyli do pierwszej kontroli policji, a wtedy po dowodzie rejestracyjnym, dodatkowy przegląd tech po zdemontowaniu zestawu i odbiór dowodu rej w wydz komunikacji, a dodatkowo stracony czas, paliwo na załatwienie tych rzeczy i mandat 50 zł+ 34 zł przegląd. Z własnego doświadczenia odradzam ze względu na kłopoty z tym związane. Oczywiste, że lepiej się śmiga z xenonem ale mozna mieć trochę problemów istraconego czasu. Policja nie wnika w żadne tłumaczenia na lampie jest opis jakie żarówki muszą być w nich zamontowane, amandat jest od 200 - 50 zł.

Pozdrawiam

artur

 

We wrocławiu tez juz slyszalem o takim przypadku. Za swiatlo z harbowanym szklem 200 zl na, to Panowie mozecie juz demontowac zestawy:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 888104161

Jak juz pisałem wyżej z policją nie ma dyskusji, jamam soczewki, światła były elegancko ustawione, jak jeździłem nikt mi nie migał że go oślepiam ale i tak skończyło sie jak opisałem. W policji jest chyba jakiś prykas na tępienie hid. Może ktoś jest z policji na forum?

Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to Panowie mozecie juz demontowac zestawy

 

buahahah hyz to widze ;)

Edytowane przez MAPET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak juz pisałem wyżej z policją nie ma dyskusji, jamam soczewki, światła były elegancko ustawione, jak jeździłem nikt mi nie migał że go oślepiam ale i tak skończyło sie jak opisałem. W policji jest chyba jakiś prykas na tępienie hid. Może ktoś jest z policji na forum?

 

A mnie dziś policja złapała bo niby przed sklepem osiedlowym nie można się zatrzymywać, auto chodziło, hidy odpalone a ja w sklepie fajki kupowałem. Dostałem słowne ostrzeżenie a auto obeszli z dwa razy i żadnego słowa że coś z oświetlaniem nie tak.Także miałeś pecha i tyle. A jeszcze pytanie jaką barwę miałeś włożoną?? Sedris wiem że jesteś zwolennikiem ori zenków ale nie przesadzaj ;)

 

We wrocławiu tez juz slyszalem o takim przypadku

 

No właśnie przypadku a aut z hidami setki tysięcy pewnie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności