Skocz do zawartości
roqs

Montaż HID `a w B5FL (3BG)

Rekomendowane odpowiedzi

ja już nic nie kumam,po co wstawiać H7 w gniazdo D2S?jak ma to lepiej świecić?niż ori lampa H7,przecież żarówka świeci a nie soczewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie koledze chodzi o to że ori lampę xenon z 3BG założyć do siebie ale zamiast żarnika włożyć zwykłą H7. Jeśli tak to się nie da bo żarnik D2S ma inne mocowanie niż H7. Jeśli już tak byś chciał kup normalne lampe soczewkową i wtedy H7 dajesz żarówkę.

 

Dokladnie o to, ale lampe nawet nie z 3bg tylko ze starszego 3b - tam tez byl oryginalny xenon i taka lampe mozna kupic w dobrej cenie na allegro.

I o taka odpowiedz mi chodzilo - nie da sie bo inne mocowanie. Sam nie mialem tej lampy w rece wiec o to pytalem.

A co do normalnej lampy soczewkowej to na allegro tylko depo/tk widze. Kiedys chyba raz widzialem helle i tyle.

 

pozdrawiam

 

Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokladnie o to, ale lampe nawet nie z 3bg tylko ze starszego 3b - tam tez byl oryginalny xenon i taka lampe mozna kupic w dobrej cenie na allegro.

I o taka odpowiedz mi chodzilo - nie da sie bo inne mocowanie. Sam nie mialem tej lampy w rece wiec o to pytalem.

Jak sie cos podrutuje, poprzerabia, to pewnie da rade wlozyc, ale to troche bez sensu, nielepiej kupic np. cos takiego:

http://moto.allegro.pl/item571294886_lampa_przod_reflektor_vw_passat_b5_b_5_komplet.html

 

lub

 

http://moto.allegro.pl/item563132794_lampy_reflektory_vw_passat_b5_3b_soczewki_depo.html

Powiem Ci, ze ja mialem kiedys DEPO, tylko ze w Peugeocie 206 i bylem z nich bardzo zadowolony, a jak zaczniesz bawic sie z gniazdem to niewiadomo jakie beda z tego rezultaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hudzior wlasnie te drugie bralem pod uwage, ale zbily mnie troche opinie na forum. i zaczalem kombinowac z oryginalnym xenonem.

 

pozdro

 

Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hudzior wlasnie te drugie bralem pod uwage, ale zbily mnie troche opinie na forum. i zaczalem kombinowac z oryginalnym xenonem.

A co bys powiedzial na te pierwsze?

Ktos na forum je mial, ale niepamietam kto, ja na Twoim miejscu kupilbym te pod xenon i zalozyl xenon, na lampach bedzie wybite ze sa pod xenon i homologacji niestraca, a spryskami i poziomowaniem bym sie niemartwil, widzialem juz nowe BMW 3 E90 z xenonem i bez spryskow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a policja niech tepi i zabiera dowody bo w prawie napisane jednoznacznie xenon+spryski+autopoziomowanie

 

Cytat:Napisał Hudzior

I tu sie z Toba niezgodze, w niemczech tak jak w polsce jezdza juz z HIDami, chociaz w mniejszej ilosci, ale jezdza takie auta jak np. Passaty, BMW E30 i wiele innych aut z ori soczewkami

 

Ale musza przejsc badanie sprawdzajace i dopuszczajace HIDy do uzytku, czyli sprawdzany jest atest lamp, spryski dokladaja nawet nie ori ale takie ktore spelniaja swoje zadanie (Np. w Golfach II). Wtedy otrzymujesz certyfikat i jezdzisz. A u nas? Tu piłujesz, tam wiercisz, przekladasz kabelek i omijasz policje z daleka hehehe

 

No i tak, bylem dzis na przegladzie TÜV z obawa, ze doczepia sie do nielegalnego xenonu HID, bo lampy halogenowe, bez spryskiwaczy i samopoziomowania, ale Pan sprawdzil i bez zadnych problemow, podbil, podpisal i nakleil naklejke na tablicy rejestracyjnej, wiec zapytalem milego pana, a on mi odpowiedzial:

"jezeli dokladamy zestaw HID, to grunt to soczewka i dobrze ustawione lampy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i tak, bylem dzis na przegladzie TÜV z obawa, ze doczepia sie do nielegalnego xenonu HID, bo lampy halogenowe, bez spryskiwaczy i samopoziomowania, ale Pan sprawdzil i bez zadnych problemow, podbil, podpisal i nakleil naklejke na tablicy rejestracyjnej, wiec zapytalem milego pana, a on mi odpowiedzial:

"jezeli dokladamy zestaw HID, to grunt to soczewka i dobrze ustawione lampy.

 

Co nie zmienia faktu ze przy harbowanych lampach HID w zadnej postaci wystepowac nie moze, i nie da sie ustawic ich tak zeby nie razily. Przyznaje ze w postaci soczewek nie ma tragedii, ja i tak zaloze ORI bo bede jezdzil do niemiec a tam HID w soczewc tez nie przejdzie:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przyznaje ze w postaci soczewek nie ma tragedii

 

jak nie ma tragedii.. a oryginal to jak swieci.... przeciez to praktycznie to samo jak masz na sczewce nieoryginalny tylko trza ustawic swiatła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja i tak zaloze ORI bo bede jezdzil do niemiec a tam HID w soczewc tez nie przejdzie

Jak nie przejdzie, przeciez robilem przeglad w niemczech i jakos przeszedl, jezdze juz na HIDach od ponad roku wlasnie w Niemczech i niema problemu.

jak nie ma tragedii.. a oryginal to jak swieci.... przeciez to praktycznie to samo jak masz na sczewce nieoryginalny tylko trza ustawic swiatła...

Dobrze piszesz MAPET.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo bede jezdzil do niemiec a tam HID w soczewc tez nie przejdzie
Jak nie przejdzie, przeciez robilem przeglad w niemczech i jakos przeszedl, jezdze juz na HIDach od ponad roku wlasnie w Niemczech i niema problemu.

 

Sedris zagotowałeś się już w temacie i się gubisz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
harbowanych lampach

Sedris powiedz mi jakie są te lampy :?: Czy spotkałeś się w B5FL (3BG) ze szkłem ryflowanym:?: Po co bijecie piane w Warsztacie.

Jak to jest z tymi xenonkami - poradnik tu jest chyba odpowiedni wątek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Soczewka w FL ma atest na Xenon?

 

tzn wg Ciebie jeśli włożysz do lamy na żarówkę h7 soczewkę (taką samą zreszta) z ori lampy bixenonowej to wtedy zyska się atest na xenon??? :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tzn wg Ciebie jeśli włożysz do lamy na żarówkę h7 soczewkę (taką samą zreszta) z ori lampy bixenonowej to wtedy zyska się atest na xenon???

 

Soczewka w FL ma atest na Xenon? :067: to jest pytanie :]

Edytowane przez Sedris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Soczewka w FL ma atest na Xenon? to jest pytanie

 

soczewka w lampie h7 jest dokładnie taka sama (ktoś kiedyś na forum o tym pisał gdyż rozbierał lampę h7 i bixenonową) jak w lampie bixenonowej (oczywiscie mowa tu o lampach 3BG), różnica polega jedynie na gnieździe żarówki i rozkładzie żarówek w lampie i na wytłoczonym ateście na górnym uchu mocującym lampę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
soczewka w lampie h7 jest dokładnie taka sama (ktoś kiedyś na forum o tym pisał gdyż rozbierał lampę h7 i bixenonową) jak w lampie bixenonowej (oczywiscie mowa tu o lampach 3BG), różnica polega jedynie na gnieździe żarówki i rozkładzie żarówek w lampie i na wytłoczonym ateście na górnym uchu mocującym lampę

 

No to w takim razie ciekawe czemu nie ma atestu, mogli wybic na gorze dopuszczenie zarowno dla zarowki H7 jak i xenonu, czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to w takim razie ciekawe czemu nie ma atestu, mogli wybic na gorze dopuszczenie zarowno dla zarowki H7 jak i xenonu, czy nie?

 

głupie pytanie

chodzi o kasę, ktoś kto chce ori xenony musi dołozyć kilka tysięcy pln by mieć ori xenony lub kupić ori lampy xenonowe z osprzętem by mieć legalnie z homologacją jak fabryka robiła, przecież firma produkująca auta nie napisze na autach, że lampy mają homologację pod xenon i halogen gdyż większość jak nie wszyscy nabywcy aut pchali by w lampy hidy

poza tym w takim przypadku producenci aut musieli by każde auto bez względu czy miało by xenony czy halogeny montować spryski lamp oraz samopoziomowanie a to przyznasz jest duży koszt

poza tym hidy z palnikami pod różnego typu gniazd żarówek halogenowych to nie wymysł producentów samochodów więc atest mają tylko lampy przystosowane na palniki typu d2r czy d2s

reasumując jeśli Ty kupisz wszystko co niezbędne do zamontowania ori bixenonu to i tak wg kodu na wlepce w bagażniku lub książce serwisowej Twojego auta nie będzie wpisu, że masz ori bixenon

Edytowane przez Mr. X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam HIDy u siebie.

jezdze jakoś od listopada 2008 i wszystko jest ok :)

Lampy mam na 100% dobrze ustawione a mój problem polega na tym że jak jade przykładowo przez ciemny las, gdzie nie ma lamp itp to swiecą dość krótko ;/

Ma może ktoś ori xenony z okolic płocka żeby mógł mi pokazać czy jest jakaś różnica?

Jesli tak to zastanawiam się nad kupnem oryginalnych lamp bo na forum jest komplet za 800zl. Czekam na jakąś szybką i konkretną odpowiedz. Kolor palnika u mnie to 5000k

Jak popada deszcz to podobno troche oslepiam (zdarza sie ze ktos przez cb coś powie) czy ori xenon tez czasem oslepia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to w takim razie ciekawe czemu nie ma atestu, mogli wybic na gorze dopuszczenie zarowno dla zarowki H7 jak i xenonu, czy nie?

 

kolego... bo sama lampa to kropla w morzu... chodzi o spryskiwacze i samopoziomowanie bez tego jest illegal.. a jak by ci wybili na lampie homo na xenon to by co brali odpowiedzialnosc ze reszte systemu zamontujesz?

 

poza tym rozmawialem z gosciem importerem lamp wczoraj i mowil ze czesto lampy na xenon nei posaidaja innej homologacji jak zwykle...

 

problem to tu tkwi w calym systemie a nie homologacji lampy

 

---------- Post added at 11:39 ---------- Previous post was at 11:37 ----------

 

czy ori xenon tez czasem oslepia?

oczywiscie ... na naszych drogach hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak popada deszcz to podobno troche oslepiam (zdarza sie ze ktos przez cb coś powie) czy ori xenon tez czasem oslepia?

Jasne, ze oslepia, nawet swiatlo halogenowe, bo odbija sie od mokrego asfaltu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na oryginalnych xenonach jest w ciemnym miejscu <np droga w lesie> odcięcie światła tak ze jest biało i jasność a za ileś metrów całkiem ciemno? ile to jest mniej wiecej metrów? Czy to cos u mnie sie poprzestawiało ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności