Skocz do zawartości
adams

Uniden PRO 520XL CB RADIO

Rekomendowane odpowiedzi

pier****enie za przeproszeniem :)

kuczlaw - masz deklaracje zgodności? to masz wszystko gdzieś :)

nie pyskuj policji przy kontroli, to CB sie nigdy nie czepną :)

 

EDIT:

 

http://www.cb-radio.home.pl/phpBB/viewtopic.php?t=4634

 

czego Wy sie boicie to ja nie rozumiem :>

od kiedy prawo działa wstecz :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedrus, ja się nie przejmuję ;) Radyjko jest fajne i jestem zadowolony. A z policją mam dobre układy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Dokładnie.Papier masz i jedziesz.Miśki nie czepiają się CB prędzej czepi się ITD.Ja mam radyjko bez papieru ale jego nazwa jest na liście URTiPu jako radyjka dopuszczanego do użytkowania - czyli posiadającego homologację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mysle nad zakupem tego radia,na allegro widze po 215zl gosc sprzedaje ale znalazlem z Wroclawia gdzie mieszkam, za 275zl z faktura.Wyslalem meila do goscia z pytaniem czy zjedzie z ceny poniewaz sa po 215 na allegro i dostalem taka odpowiedz "Sprzedaję radia legalne, działające w Palskiej częstotliwości z papierami i paragonem/fakturą VAT, co daje 12-miesięczną gwarancję.

Kupując radio za 215 PLN nie otrzyma Pan paragonu a tym samym żadnej gwarancji."

CO o tym sadzicie ?jak legalne jak one sa nie legalne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Koledzy mysle nad zakupem tego radia,na allegro widze po 215zl gosc sprzedaje ale znalazlem z Wroclawia gdzie mieszkam, za 275zl z faktura.Wyslalem meila do goscia z pytaniem czy zjedzie z ceny poniewaz sa po 215 na allegro i dostalem taka odpowiedz "Sprzedaję radia legalne, działające w Palskiej częstotliwości z papierami i paragonem/fakturą VAT, co daje 12-miesięczną gwarancję.

Kupując radio za 215 PLN nie otrzyma Pan paragonu a tym samym żadnej gwarancji."

CO o tym sadzicie ?jak legalne jak one sa nie legalne ?

Wiesz, ja kupilem Unidena 520 za 190 czy 195zl. Koles mi nie przyslal paragonu, a pisal w ogloszeniu, ze udziela gwarancji. Napisalem do niego, po czym mi odpisal, ze na to radio nie moze wystawic paragonu, ale gwarancji udzela w oparciu o aukcje na Allegro-powiedzial, zebym sobie zrobil zrzut, wydrukowal to, czy cokolwiek.

Tutaj opisalem wszystko: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=31440

O gwarancji masz na 3. stronie.

Edytowane przez Krawcol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kockodo jak da Ci fakturę z wyszczególnioną nazwą "Uniden Pro 520XL" i wpisanym numerem seryjnym to facet łamie prawo i możesz go podać do URTiP i oni już się tym zajmą, wprowadzanie do obrotu towarów zakazanych jest przestępstwem i jest ścigane z K.K., natomiast samo używanie jest legalne.

Druga sprawa to gwarancja, jeżeli masz fakturę lub paragon z wpisanym numerem seryjnym urządzenia i jesteś klientem indywidualnym to zgodnie z prawem Unii Europejskiej należą Ci się 24 miesiące gwarancji, a nie 12 (od dystrybutora, nie od Producenta)!

Trzecia sprawa to "papiery". Uniden Corporation nie miał i nie ma w Polsce przedstawicielstwa, dlatego też nawet instrukcja obsługi jest tylko wolnym tłumaczeniem sprzedawcy, nie zaś oficjalną wersją na rynek Polski, w skrócie instrukcja i wszelka inna dokumentacja nie ma autoryzacji firmy Uniden Corporation, co za tym idzie nie ma żadnej gwarancji że wszystkie informacje zawarte w tych "papierach" są prawdziwe, czyli nie są Ci one do niczego potrzebne.

 

Reasumując mój przydługawy wywód dopłacasz 60 PLN za przestrojenie radia w "0" (w serwisie zapłacisz za to ok. 30 PLN) i "gwarancję", wybór należy do Ciebie...

Edytowane przez Marcin Stos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi

Marcin Stos tak sobie mysle, jezeli chodzi o kase to jak wezme na firme i wrzuce w koszty to mnie wyjdzie podobnie jak na allegro, zastanawialo mnie co to za wersja legalna na polske, wynika z tego ze jest to tylko przestrojone w 0 ale czy to od razu jest legalne radio? W sumie na allegro te za 215 zl tez sie oglaszaja ze jest przestrojone w 0. Czyli jezeli jest to to samo to wezme od goscia bo jakos bardziej w ta gwarancje wieze niz na allegro jak pan zapomni przyslac paragon co na pewno sie mu zdazy, no i na miejscu.Dobrze kombinuje?

wprowadzanie do obrotu towarów zakazanych jest przestępstwem i jest ścigane z K.K.,

to jak to sie dzieje ze na allegro tak sobie bezkarnie to ludzie sprzedaja i to w mega ilosciach? (w poniedzialek patrzylem gosc mial 39 szt sprzedane od poczatku aukcji (te po 215zl) we wtorek sprzedal jeszcze 29 :o masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup sprzętu CB na firmę i wrzucenie go w koszty podatkowe to sprawa dyskusyjna, porozmawiaj ze swoją księgową czy zgodzi się coś takiego przyjąć (jak udowodnisz że CB służy Ci do wykonywania pracy, czyli pozwala Ci zarabiać, a jeżeli pozwala Ci zarabiać to jest to niezgodne z prawem, ponieważ zabronione jest użytkowanie pasma obywatelskiego do celów zarobkowych i kółko się zamyka) dopiero wtedy kupuj na firmę. Dodatkowo kupując na firmę a nie na osobę prywatną tracisz część praw konsumenckich, co wiąże się ze skróceniem okresu gwarancji do takiego, na jaki masz wystawioną kartę gwarancyjną.

 

to jak to sie dzieje ze na allegro tak sobie bezkarnie to ludzie sprzedaja i to w mega ilosciach?

Na alledrogo jest sprzedawanych wiele przedmiotów zakazanych do obrotu w Polsce, jednak władze alledrogo nic sobie z tego nie robią bo liczy się dla nich $$. Od czasu do czasu znajdzie się ktoś, kto wyśle zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa do odpowiednich służb i wtedy jest mała czystka, ale pomaga to na krótki okres czasu, po czym wszystko wraca do stanu poprzedniego niestety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmartwiliście mnie, ja własnie dzisiaj kupiłem to radyjko, będzie trzeba je jakoś zakamuflować w samochodzie w razie kontroli policyjnej. Mimo to jest warte zachodu ;) jestem z niego zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kapuch a w którym miejscu jest napisane że nie wolno używać :?: Nie wolno "wprowadzać do obrotu", używać można (sam mam 2 Ubociki, tyle że stare jak świat).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zmartwiliście mnie, ja własnie dzisiaj kupiłem to radyjko, będzie trzeba je jakoś zakamuflować w samochodzie w razie kontroli policyjnej.

 

Przestań panikować i normalnie jeździj. Ja już dwie kontrole policyjne z tym radyjkiem i nawet słowa nie powiedzieli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marekendriu

Witam! Uniden 52Oxl czy lepiej dolozyc 200 zl i kupic Harry 2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin Stos jescze raz dziekuje,wszystko juz jasne, bez ciebie kupilbym a pozniej by mi ksiegowa odrzucila fakture :/ dzieki wielkie zamawiam przez alledrogo

kapuch na necie jest 100000000 postow odnosnie unidena ale nie znalalzem ani jednego zeby komus sie do niego policja przyczepila.

Taka odpowiedz jescze otrzymalem na stronie elektrody

:...Zakaz użytkowania, sprzedaży dotyczy tylko i wyłącznie dwóch firm (sprzedających te Unideny po ingerencji w elektronikę).

 

wypis z UKE - Zakwestionowane urządzenia były wprowadzane do obrotu przez firmy DAK Electronics i CANEX. Badania przeprowadzone w Centralnym Laboratorium Badań Technicznych UKE wykazały niezgodność konkretnych wyrobów pobranych od w/w dostawców.

 

Dotyczy to tylko DAG-Electronics i CANEX.

 

Inne źródła pochodzenia i sprzedaży (poza tymi dwoma) nie są objęte tzw. "embargiem" w Polsce...."

Edytowane przez Koćko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki chłopy za wiadomosci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro zaczne uzytkowac to radyjko, mam pytanko, jak ustawiacie SQ i Rfgain tak z doswiadczen, miasto i trasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
->http://hydepark.ya1.pl/viewtopic.php?p=3937 <- poczytaj co i jak, ja osobiście mam SQ na minimum natomiast RF Gain zależnie od potrzeby pomiędzy godziną 11 a 4, w nocy na trasie nawet na max.

 

dokładnie tak samo mam ustawionego mojego "pogromcę mandatów" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
adams, mam podobnego Unidena tylko model niższy - 510 - wystarczające radyjko.

Jeżeli chodzi o antene to mam 1 metrową na magnes- Hustler czy coś takiego - i powiem Ci że przymocowana na dachu przy 180 km/h i dosyć silnym wietrze nieźle sie trzyma. Koleś od którego kupowałem testował ją przy 200 km/h i była git - nie wiem jak jest z Twoją.

Aha - Dardi miał podobno kiedyś niefajną przygodę z magnesówką - przy ponad 200 mu się zerwała - z nim zagadaj.

No i podstawa w antenach magnesowych - nie wierz w to że istnieje zestaw którego nie trzeba zestrajać - musisz podjechać do gościa który ma właśnie reflektometr i dostroić swój zestaw. PZDR

 

mam ten sam zestaw i przy 180km/h niema szans żeby jom zerwało;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kalif75

ale z tymi kilometrami to chyba lekka przesada

mam to samo radyjko z midlandem 145 i u mnie w mieście max 4 km

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności