Skocz do zawartości
Gość podciep2

problem z odpalaniem!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość podciep2

Pytanie... Mam passata tdi 90 km[1995r] jak jest zimny po dłuższym postoju to jest problem zeby go odpalic swiece sa ok,kad wtrysku tez sprawdziłem!!! Jedyna usterka jaka znelazłem w samochodzie jest czujnik cieczy chłodzącej ktory pokazuje zła wartosc do komputera w aucie ...jak wymieniłem czujnik cieczy odpala jeszcze gorzej...to znaczy jak silnik ma ponizej 20 stopmni [tak około] juz zle pali... Moze sie ktos z tym spotkał??? Dziedkuje z góry za pomoc....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy po włączeniu zapłonu na zimnym silniku (kiedy świeci kontrolka świec żarowych) świece dostają napięcie. Jeżeli nie - może być przepalony bezpiecznik świec, uszkodzony przekaźnik lub brak "przejścia" na połaczeniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo pewnie kupiłes czujnik za 15 zł, jedź do ASO i kup oryginał, taka moja rada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem, u mnie świece zbyt krotko grzeją i jeśli silnik postoi trochę to rozrusznik musiał zakręcic z 10 sekund. Ale po nocy kiedy silnik nabrał temp minusowej to odpalił po 2 przekręceniu.

Kupiłem czujnik i... cholery sprzedali mi z zielonym pierscieniem (a powinien być żółty w 1Z) przez co zaczął jeszcze gorzej odpalać.

Jako że nie mam aktualnie czasu (aby podskoczyć do aso po ori czujnik) i chęci do roboty przy aucie na mrozie jednym z szybkich i tymczasowych rozwiązań było wpięcie w szereg do czujnika, potencjometru 10kohm przez co oszukuje komp że jest niższa temp ( abyć moze to prawidłowa wartośc oporu???)

 

Zwiększając opór czas grzania świec się wydłuża a zmniejszając maleje....:D Jak się silnik zagrzeje wtedy kontrolka tylko mrógnie przy odpalaniu i wszystko jest ok. Sprawdzałem świece, aby rozgrzały się do czerwoności potrzeba ok 3-5 sek więc ustawiłem tak aby kontrolka gasła po 4- 5 sek i silnik odpala na strzał...:)

 

Wiem, wiem trzeba to będzie zrobić do poprządku...Ile kosztuje czujnik w aso? I byłbym wdzięczny jakby ktos podał nr katalogowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość podciep2

po wymianie czujnika sprawdziłem jeszcze raz wszystko i okazało sie ze kąt wtrysku na nowym czujniku ma wartosc ponizej 30 (na vagu) przestawiłem pompe na 52 i narazie jest ok... ale dzieki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy układ paliwowy jest szczelny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może tylko kontrolka nie swiecić posłuchaj w ciszy i licz mrugnięcia kotrolki od cisnienia okolo 20 mrugnięc i przekaźnik pyknie wyłączając sie na pewno usłyszysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy u mnie jest tak,dzis bylo -12 stopni rano wszedlem swiece zagrzaly z 2 sekundy jak odpalilem to zaczelo szarpac silnikiem,skakal,kopcil i cos piszczalo,jakby jakis blad ale nic nie wyswietlilo i po chwili przestalo,a w tamtym tyg,wymienilem wszystkie swiece.Moze ktos pomoze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano może pomoże ;) ale lepiej Ci doradzą w Twoim dziale :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam przepraszam jesli to nie tutaj ale prosze o pomoc :) passat b3 1,6 TD 90r

odpowietrzony ,swiece grzeją znaki na rozrządzie ok a jednak nie pali z turba jakis dziwny dym i nie pachnie to spalinami ani ropą a z rury wydechowej nic .za nic nie chce odpalic prosze o pomoc i sugestie

 

 

Edytowane przez tiesto1991
filmik:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś go na sznurek zaciągnąć? Miałem przypadki że mimo że wydawał się odpowietrzony, nie dawał paliwa jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 'popych' a rozrząd?? słyszałem ze lubi w dislu pzeskoczyc ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kreciłem na aku rozruchowym wiec mocy napewno mu nie brakuje...

kąt wtrysku by sie tak sam od siebie przestawił??

wtyski by padły wszystkie 4 na raz ??

kompresja ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na 'popych' a rozrząd?? słyszałem ze lubi w dislu pzeskoczyc ....

 

Ja zapniesz dwójkę przy 80km/h to jest to możliwe :D

 

 

kąt wtrysku by sie tak sam od siebie przestawił??

wtyski by padły wszystkie 4 na raz ??

kompresja ???

To musisz sam sobie odpowiedzieć, przez net nikt tego nie sprawdzi, sprawdź kompresję, kąt wtrysku; pompę ruszałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nic z popa nie robiłem... jak sprawdzic kąt ?? a co do cisnienia nie mam z kąt dorwac manometru ...;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z popa (...) z kąt

 

z pompą (...) skąd -to bardzo ważne, czasami nie wiem co czytam...

 

Jak pompy nie ruszałeś a wcześniej chodził ... :hmm

Co robiłeś, konkretnie przy motorze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymiana swiec 2 nie grzały

odpowietzyłem i jak narazie tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ale czasem sie zapowietrza

zapobiegawczo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy przy odpalaniu diesla (bez turbo) w mróz trzeba dodać gazu podczas kręcenia ? bo słyszałem różne opinie.Dziś sprubowałem z gazem i odpalił lepiej niż bez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności