Skocz do zawartości
emge

EDS jak to w końcu jest

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Czy ktoś w praktyce sprawdził działanie tego ustrojstwa. Moje auto jest niby wyposażone w EDS ale nigdy nie udało mi się zauważyć by zadziałał (Vag mówi, że działa). Miałem ostatnio w górach problemy z podjazdami ale nie wiem czy ten system starał się jakoś pomagać czy nie. Nic nie czułem, żeby ABS wykonywał jakieś ruchy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi działał w trzech samochodach a wiesz jak sprawdzałem ? Na suchym asfalcie spróbuj energicznie ruszyć, tzn "zamieszac" kołami :D Mi w VR6 to sie udawało z wielkim trudem, jak tylko koło traciło przyczepność moment obrotowy był przekazywany na drugie koło i samochód przyspieszał a nie "piszczał" kołami. Dodam że w Ibizie 1.0 zrobię to lepiej niz w VR6 :D

Wczoraj także sprawdzałem na śniegu w audi. Skrzynia na "D" , but w podłogę a on normalnie przyspiesza jak na asfalcie ale to chyba wina 4 opon zimowych i quattro ;) To samo , skrzynia na "2" i taki sam efekt, nie mogłem go wyprowadzić z równowagi. Na lodzie to troszkę inna bajka ;)http://pl.youtube.com/watch?v=Jmr4zyqeivI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak quattro to możemy pogadać :P. Ja już myślę czy nie zmienić swojego na cztery łapy :) Może muszę stanąć na dwóch różnych nawierzchniach przednimi kołami i wtedy próbować. Na śniegu czy lodzie nic nie można wyczuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na śniegu czy lodzie nic nie można wyczuć.

 

Ciężko jest w zimie to sprawdzić bo fizyki nie przeskoczysz :) Poczekaj do wiosny....

 

Przypomniało mi sie :D Znajdz ośnieżoną drogę, najlepiej lekko pod górkę i spróbuj ruszyć ale nie agresywnie...

I drugie takie samo podejście ale wyjmij bezpiecznik od ABS i porównaj czy była różnica ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na lodzie to troszkę inna bajka http://pl.youtube.com/watch?v=Jmr4zyqeivI
- Gwiazdy tańczą na lodzie :rotfl: Sorki za ot ale nie mogiłem sie powstrzymać.

Fajne to audi, jest coś podobnego napedzane gnojóką :on:?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Straszna rzadkość chiba bo ani na alle drogo ani na mobile.de aktualnie takiego nie ma. Nowsze a4/a6 są juz chyba na haldexie? To twoje jakiego rodzaju ma to quatro Torsen czy Haldex bo to o to szczególnie mi chodzi.

Torsen+ 150KM + :on:=:D Mam nadzieje że nastepne auto to coś takiego, a jak nie to B4 przerobie;)

A wracająć do tematu to nie ma innej metody na wyłączenie EDS niż wyjęcie bezpiecznika wspólnego z ABS ?

Pozdrawiam, udanej zabawy:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A wracająć do tematu to nie ma innej metody na wyłączenie EDS niż wyjęcie bezpiecznika wspólnego z ABS ?

Pozdrawiam, udanej zabawy

 

Ja nie znam innej metody. EDS współpracuje z ABS i wyjęcie bezpiecznika powoduje odłączenie systemów. Co innego ESP, jak wiadomo jest włącznik/wyłącznik

--- scalone ---

http://pl.wikipedia.org/wiki/EDS

 

Co do napędu to jest torsen http://pl.wikipedia.org/wiki/Quattro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego EMGE a gdzie w vag-u sprawdzałeś że działa ci ten system?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inaczej, sprawdziłem, że nie jest niesprawny :)

Controller: 8E0 614 111 B  
  Component: ABS/EDS 5.3 FRONT   D00
  Coding: 0273004283  
  Shop #: BB 24332
No fault code found.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności