Skocz do zawartości
Gość mobilzbych

Problemy z silnikiem 2,0 TDI 140KM passat B6 rocznik2005

Rekomendowane odpowiedzi

No, polityka jest dla mnie zrozumiała :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arekk

Ja już jestem "na chodzie". Znalazłem "magika" fachowca od TDI. Naprawa kosztowała 300zł (!!!?) Szok. Autko idzie jak burza. I nie myślę na jak długo. Fachura mówi że wymienił pompowtrysk (używany -200PLN - dawcą był silnik z pękniętym blokiem ??). Ja nie rozstrząsam. Wymienił to wymienił, dwóch niezależnych diagnostyków twiedziło, że jest do wymiany. Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio

Witam!!! ja bym chciał podłaczyc sie pod watek, bo koleiny raz moj mi usunieto:( Wiec mam passata 2.0 TDI 170 ps, wymienilem caly silnik +turbina, poniewaz poprzedni sie zatarł. Po wymianie na rozgrzanym silniku 80-90 stopni samochod szarpie praktycznie na kazdym biegu, jest to takie szarpanie jak by sie jechalo po takiej tarce zrobionej przez ciagnik na polnej drodze, i na dodatek nie ma mocy przy rozgrzanym silniku jak zaczyna szarpac:( Gdy silnik jest zimny to idzie jak burza. Co to moze byc? nie znam sie kompletnie na tych sprawch i nawet niczego nie podejrzewam prosze o pomoc. Pozdraiwam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,Ja miałem uszkodzone elektrycznie 2 pompowtryskiwacze Siemensa,passata nie mogłem nawet zapalic i jest to problem gdziekolwiek naprawic,dostałem numer od kolegi z warsztatu z Lublina do firmy z Koła zajmujacej sie regeneraja pompowtryskiwaczy,wysłałem i wymienili mi nowe elementy elektryczne i cos tam jeszcze ,dali rok gwarancji,autko mi smiga jak nowe.Dam wam telefon do goscia:507065004.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie numery dzieja sie po 65kkm? z ktorego roku (rok produkcji) macie te samochody?

Edytowane przez berdysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynika z tego,ze ich Passaty sa z 2005-2006r.Z drugiej strony troszke trudno uwierzyc w to,ze Passat TDI z 2005r moze miec tylko 60.000km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie mnie to zastanawia, Jak sie rozgladalem za paskiem z 05 to mialy 170-300 przejechane. Ale faktycznie cos z tym rocznikiem bylo nie tak bo gosc w ASO mowil ze niektore egzemplarze byly bardzo awaryjne. Mam nadzieje ze te na CR beda ladnie chodzily

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
drugiej strony troszke trudno uwierzyc w to,ze Passat TDI z 2005r moze miec tylko 60.000km.
ja mam 63 tys:) kupilem 1,5 rocznego ktory mial 29 tys i faktycznie tyle mial bo we francji nei maial zadnego przegladu zrobionego, i wszystkie akcje serwisowe jakei dla niego byly musialem ja robic lacznie z wymiana dwumasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gl1200

Witam.

mam problem z Passatem B6 2.0 .

podczas jazdy nagle zgasl silnik i juz nie chce odpalic, po podlaczeniu VAG-a wyszlo ze siec CAN ma komunikacje tylko z poduszkami i parktronikiem , reszty modulow nie widzi.

czy ktos mia juz podobny przypadek??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec ma 2.0TDI BKP 2005r z przebiegiem 43 tys km. Czyli są takie!!! Mamy go od nowości i nawet przy tym przebiegu zaczyna się odzywać problem dwumasy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego wladek5 za podanie numeru telefonu. Byle takich fachowców jak Pan z Koła było jak najwięcej. Skierowałem tam znajomego, któremu dzięki tej wizycie zostało w kieszeni sporo kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

---------- Post added at 20:24 ---------- Previous post was at 20:11 ----------

 

Witam.Zapaliła mi się kontrolka układu odtruwania spalin jakiś tydzień temu,a dziś dodatkowo obok kontrolka świec.Jest to Passat B6 2005 r 2.0 TDI 140 KM.Może ktoś mi jest w stanie jasno wytłumaczyć co się dzieje?.Pomóżcie!!!

 

---------- Post added at 20:52 ---------- Previous post was at 20:24 ----------

 

---------- Post added at 21:17 ---------- Previous post was at 20:53 ----------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.Może ktoś mi jest w stanie jasno wytłumaczyć co się dzieje?.Pomóżcie!!!

o tak pomożemy!jak nie podłączysz kompa to do znachora się udaj???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Najpierw zapalila Ci sie kontrolka DPF.Powinienies wtedy odrazu "przegonic" Passata,zeby filtr oczyscił się samoistnie.Prawdopodobnie nie zrobiles tego odrazu i DPF bardziej "zapchał" się sadzą.Ja tak przynajmniej kiedyś miałem.Samochód był na gwarancji,pozostał mi wtedy serwis i wymuszone wypalanie za pomocą kompa.Koszt ok 150zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegoniłem go i to ostro na odcinku ponad 50 km obroty około 3000.Nic to niepomogło,i zapaliła się wtedy kontrolka świec.Dziś auto jest u mechanika,czekam na sprawdzenie kompem i zobaczymy co dalej.Coś czuje,ze pociągnie mnie ta naprawa po kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie

Passat b6 2,0 TDI 140kM ciężko go odpalić jak już odpali to chodzi chwilę szarpie i gaśnie. Po podpięciu do kompa nie wykazuje żadnych błędów. Ma ktoś jakiś pomysł?

Edytowane przez lewu1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatm wszystkich . jestem nowy tu na forum i wale odrazu z problemem.

Passat b6 2.0tdi 2005 dsg 145000 km. problem jest.

 

jakies dwa miesiace temu jak w wiekszosci passatow padl pierwszy wtrysk, ok wymiana i git chodzi ale niestety po dwuch tygodniach kolejny, ok wymiana i git na dwie minuty niestety trzeci tez odmowil posluszenstwa, ok sklep kupa kasy i kolejny zrobiony. super auto jedzie tylko ze z ulicy na podjazd do domu auto zgaslo i nic. komp podpiety brak zasilania na wtryskach wiazka kabli do wymiany ok. kolejny wydatek i auto jedzie . tylko ze bardzo krotko zgasilem poszedlem do domu , po jakis dwuch godzinach ja do autka i nic???? kurna ile mozna komp , czujnik g28 do wymainy ale w miedzy czesie przy prubie odpalenia pokazal sie komunikat na desce rozdzielczej w miejscu licznika km 7rA560 I auto od tamtej pory auto nie odpalilo. czujnik wymieniny i dalej to samo. po podpieciu kompa blad na przemian g28 lub g40 . moze mail ktos taki problem kilku mechanikow duzo filozuje swoje racje ale tak naprawde nikt niewie o co chodzi. prosze o odpowiedz co to moze byc.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich serdecznie

Passat b6 2,0 TDI 140kM ciężko go odpalić jak już odpali to chodzi chwilę szarpie i gaśnie. Po podpięciu do kompa nie wykazuje żadnych błędów. Ma ktoś jakiś pomysł?

 

Objawy wskasują na uszkodzoną pompę paliwa w zbiorniku ( znajduje się pod tylną kanapą ). Koszt nowej pompy w ASO to około 1 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj lorentz. wiesz sprawdze dzis ta pompe. pierwszy raz jak padl mi pierwszy wtrysk sprawdzalem pompe i bylo ok ale z moim szczesciem i tym autkiem wszystko jest mozliwe. a masz moze pojecie co oznacza ten komunikat 7rA560 bo takiw cos mi swieci na desce w miejscu licznika kilometrow.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witaj lorentz. wiesz sprawdze dzis ta pompe. pierwszy raz jak padl mi pierwszy wtrysk sprawdzalem pompe i bylo ok ale z moim szczesciem i tym autkiem wszystko jest mozliwe. a masz moze pojecie co oznacza ten komunikat 7rA560 bo takiw cos mi swieci na desce w miejscu licznika kilometrow.

 

pozdrawiam

 

Mariusz ja odpowiedziałem koledze lewu1 nie tobie. W przypadku pompy w zbiorniku raczej nie wyskakuje błąd na desce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności