Skocz do zawartości
Gość bodek73

Jaki typ skrzyni biegów?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bodek73

Witam wszystkich po długiej przerwie. Mam taki problem: nie wiem gdzie znaleźć oznaczenie skrzyni biegów w moim paszczaku. Mam zamiar kupić inną (moja siada!!!) ale nie wiem jaki typ... Auto takie jak w opisie. Pozdrawiam i życzę wszystkim forumowiczom wszystkiego najlepszego w nowym, 2009 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam zamiar kupić inną (moja siada!!!) ale nie wiem jaki typ...

Szukaj skrzyni z jednym z tych ->AFE AGC AGL APE AYK CBZ

CES CFC CFH CGY oznaczeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szukaj skrzyni z jednym z tych ->AFE AGC AGL APE AYK CBZ

CES CFC CFH CGY oznaczeń

 

APE i CBZ to na 100% automaty - jak by co...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
APE i CBZ to na 100% automaty - jak by co...

Qrna w morde zapomniałem sprawdzić które skrzynie to automaty :wstyd: Już poprawiam

AFE AGC AYK CES CGY
Te 5 skrzyń to są na 100% manualne. Pozostałe to automaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jaką do siebie założyć bo aktualnie mam automata i rozmawiałem w serwisie vw, że musi być od takiego samego modelu silnika czyli np. w moim przypadku 2l 8v to musi być od 2l 8v ponieważ przełożenia są dopasowane do mocy. Z innej opini dobrego znajomego mechanika mówi, że może być od 1,8 ale ile w tym prawdy to nie wiem może tylko tak mowi bo ma całego do przekładki heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z innej opini dobrego znajomego mechanika mówi, że może być od 1,8 ale ile w tym prawdy

Może być od 1,8 , ale taka skrzynia wytrzyma dużo mniej niż dedykowana pod ten silnik.

Ja nie wiem jaką do siebie założyć bo aktualnie mam automata

A chcesz zmienić na manualną czy tylko wymienić na innego automata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem automata z gwarancja dostane od 750 w zwyż + przelożenie 200, i nigdy nie dostaniesz 100% gwarancji na skrzynię :cool: za manuala 1,8 od znajomego z demontażem ze wszystkim 750 + przełożenie 400. i tu właśnie pojawia się problem z elektryką, ponieważ czyta położenie P parking i N luz niezbędne do odpalenia. Ale najprawdopodobniej nie będzie z tym problemu tak mi powiedzieli w serwisie, bo po odłączeniu kostki z automatu wszystko ma chodzić <niby>.No i jeszcze sprawa tempomatu też nie będzie chyba chodził. Pozatym przełożenie na manuala jest to tańszy koszt eksploatacji , ale to pod koniec stycznia. A u mnie najprawdopodobniej poszedł elektrozawór odpowiedzialny za płynną zmianę biegu a naprawiać ją nie ma sensu koszty chyba takie same jak koszt przełożenia Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak naprawisz (w dobrym warsztacie) to będziesz miał gwarancję, a przy zmianie skrzyni (czy na inną ASB czy na manualną) nie masz żadnej pewności co zakładasz, czy przypadkiem za parę dni, tygodni, miesięcy (niepotrzebne skreślić) też nie padnie!

Poza tym nie po to chyba kupowałeś auto z ASB, żeby znów zacząć "korblować" wajchą (lewarkiem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bodek73

Dzięki, jutro luknę pod maskę żeby sprawdzić typ i ruszam na poszukiwania. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności