Skocz do zawartości
Gość reven2

passat B5 uszczelka pod głowicą??

Rekomendowane odpowiedzi

jak byś miał walniętą uszczelkę to by ci płyn wywalało zbiorniczkiem ,jak sączy bokiem to dolewaj wody

i ognia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja walcze z plyne, dluzszy xczas. Kilku mechanikow sprawdzalo i nie ma zadnej pewnosci. Krocce wymienione, pompa wody, termostat, wycieku nie ma, oleju nie przybywa, w zbiorniczku brak syfu, po nocy elegancko odpala, sprawdzone testerem i niby uszczelka ok, szczelnosc zaworow ok, korek od zbiorniczka trzyma na 1,5 bara, brak wycieku z nagrzewnicy, co jakies 500 km 500 ml dolewam. 2 mechanikow stwierdzilo ze to musi byc uszczelka, ale nic na to nie wskazuje. Ja to mam problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak padnięta uszczelka to ubywa oleju przybywa płynu ?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ja walcze z plyne, dluzszy xczas. Kilku mechanikow sprawdzalo i nie ma zadnej pewnosci. Krocce wymienione, pompa wody, termostat, wycieku nie ma, oleju nie przybywa, w zbiorniczku brak syfu, po nocy elegancko odpala, sprawdzone testerem i niby uszczelka ok, szczelnosc zaworow ok, korek od zbiorniczka trzyma na 1,5 bara, brak wycieku z nagrzewnicy, co jakies 500 km 500 ml dolewam. 2 mechanikow stwierdzilo ze to musi byc uszczelka, ale nic na to nie wskazuje. Ja to mam problem

Może masz pęknięty plastik przy nagrzewnicy w środku sucho a wali w to wyciszenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie czuc, i nigdzie nie leci. Nie rozumie, z wyciszeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale masz uszczelkę głowicy do wymiany. To tendencja tego silnika pocenie w tym miejscu. Wewnątrz w miejscu zapocenia idą obok siebie dwa kanały, jeden chłodzenia a drugi kanał jest olejowy. Ten temat przerabiałem w swoich dwóch poprzednich B3 i ojca. Wszystkie one miały ten sam motor 1.8 RP i we wszystkich było to samo - nie trzymało uszczelnienie kanału wodnego i olejowego w uszczelce głowicy, jak się nie zrobi z tym porządku to potem rozszczelnia się kanał olejowy. Teoretycznie auto działa normalnie , nie ma spadku mocy, auto normalnie odpala ale z czasem płyny zaczynają wydostawać się na zewnątrz. Z uwagi że te dwa kanały są dość blisko siebie istnieje ewentualność przedostania się oleju do płynu chłodzącego lub odwrotnie. Chociaż mi się to nigdy nie zdarzyło. Prcy jest na 8 godzin nawet mniej przy odrobinie sprytu. Nie wiem czy dobrze doczytałem ale śmigasz z tym od chyba dość długiego czasu, więc wyjazdu w dalszą trasę bym nie ryzykował. Albo wymień uszczelkę pod głowicą albo pożycz auto od ojca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojeżdże jeszcze tydzień po miejscu i zobacze co się bedzie działo wymieniłem chłodnice dolałem płynu i zaznaczyłem ile dokładnie go jest. Wytarłem cały silnik i zaznaczyłem stan oleju. Pojeżdżę tydzień i jak coś bedzie nie tak to pojade paskiem ojca, bo fakt faktem nie chciał bym go zostawiać gdzieś na niemieckiej autostradzie :P dzięki za podpowiedzi, pozdrawiam :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Nic nie czuc, i nigdzie nie leci. Nie rozumie, z wyciszeniem

 

Chodzi mi o to że plastikowe przewody nagrzewnicy wystają do komory silnika. Między wnętrzem a komorą silnika jest takie wyciszenie a na nim aluminiowa folia tak jakby. Może plastikowy rurka nagrzewnicy gdzieś pękła i tam płyn ulatuje. To tylko moje przemyślenia :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności