Skocz do zawartości
mario0770

Cieknąca pompa wtryskowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z wyciekiem ropki przy pompie wtryskowej,a dokładniej w miejscu gdzie reguluje się dawke paliwa. Czy jest tam jakas uszczelka czy cos w tym stylu?

Edytowane przez mario0770

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy mówimy o tym samym ale jak miałem w pasku silnik 1.6 td to mi ropa ciekła w miejscu gdzie jest ta dźwignia która zwiększa obroty silnika (jak się dodaje gazu). Jak to się odkręci, to trzeba wymienić oring. Ja zrobiłem inaczej bo miałem podobną dźwignię od silnika 1.6 d, po przełożeniu nie ciekło, ale silnik też długo nie pochulał niestety (nie wiem czemu). Więc jeśli mówimy o tym samym, to trzeba to odkręcić i wymienić oring (koszt samego oringu to groszowe sprawy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak wykręcisz ta śrubę to zobaczysz na niej oring, dobrałem podobny w sklepie rolniczym i skręciłem z powrotem i na razie nie cieknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Jak wykręcisz ta śrubę to zobaczysz na niej oring, dobrałem podobny w sklepie rolniczym i skręciłem z powrotem i na razie nie cieknie.

Skoro twierdzisz ze jest tam oring to ok. Tego jeszcze nigdy nie mialem okazji robic ale bede musial.Nie chcialbym tylko zmienic dawki paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy do wymiany w/w oringu nalezy demontowac pompe wtryskowa ? u mnie tez cieknie, paliwo saczy sie pod pompa wtryskowa. dzisiaj bede chcial sie do tego zabrac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlpeiej ja ściągnac i powymieniac oringi, tyle, że potem jak ja wkrecisz trzeba ja ustawic i sprawdzic dawkowanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- jednak nie obedzie sie bez zdjecia pompy - cieknie mi za pompą przy regulacji :-( szkoda, ze jest to tak rozwiazane, ze aby wymienic oring trzeba wszystko zdemontowac

 

- pytanie moje jest nastepujace :

 

- czy trzeba ustawic rozrzad na znaki przed zdjeciem pompy ? czy jest mozliwosc demontazu w punkciu w jakim aktualnie zatrzymal sie silnik ?

 

rozrzad zmienialem niedawno, tak przy okazji i jego bym wymienil, ale nie ma potrzeby.

 

zapomnialem dodac:

- mozna tak jezdzic ? jedyne co mi sie dzieje to mala plama pod autem i zapowietrzony uklad jak postoju dluzsza chwile. ale nie ma az tak powaznego problemu z odpaleniem, po prostu dluzej pokreci.

Edytowane przez timfly
adnotacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety i też zaczęła pocić się pompa. Kupiłem na allegro zestaw uszczelek do niej z tym, że są tam 2 czy 3 śruby z trójkątnym łbem. Na allegro są do tego klucze z tym, że nie wiem czy się za to zabierać samemu? Może oddam do mechanika. Macie jakaś radę? Ktoś może to już robił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz sam,jeśli potrafisz ustawić rozrzad,posiadasz blokady do pompy i wałka rozrządu i vaga żeby sprawdzic tdi timing-jesli nie jedż do mechaniora ale pamiętaj jak wyjmie mazak żeby narysować znaki na kołach rozrządu to możesz mu już w tej chwili podziękowac.Zapytaj na wstępie czy ma blokady i vaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takiego magika, co tylko VW i audi robi, wymieniał mi rozrząd, pompe wspomagania, a kolejka do niego na 2 tyg czekania, i przy tym tani, myślałem, ze zrobie sam ale jesli z tym tyle zabawy t oddam do speca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co może być przyczyna cieknacej pompy wtryskowej. Wyciek ten pojawia się na bloku silnika. Gdzie znajduje się linka ssania. Wymieniałem juz dwa razy wszystkie oringi pod tą pokrywką pod którą znajduje się wałek ssania. Proszę o pomoc w usunięciu wyscieku. Pozdrawiam.

bez tytu?u.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie co może być przyczyna cieknacej pompy wtryskowej. Wyciek ten pojawia się na bloku silnika. Gdzie znajduje się linka ssania.
a pewny jesteś że stąd
Wymieniałem juz dwa razy wszystkie oringi pod tą pokrywką pod którą znajduje się wałek ssania.
tz. ile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem dwa oringi duzy i mały w wyciek dalej istnieje.

Jak zagladałem to cieknie spod pokrywki , wydaje mi sie że ten wyciek pojawia się pod ciśnieniem na bloku silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wymieniłem dwa oringi duzy i mały w wyciek dalej istnieje.
są 3 o ringi na przyspieszaczu i łożysko walcowe
Jak zagladałem to cieknie spod pokrywki , wydaje mi sie że ten wyciek pojawia się pod ciśnieniem na bloku silnika.
przestawiasz kąta wtrysku ( tz ssanie ) to część dynamicznego kąta wtrysku a to odbywa się ciśnieniowo wraz ze wzrostem rpm do kilku bar

 

---------- Post added at 08:55 ---------- Previous post was at 08:48 ----------

 

upewnij się co do wycieku może zaciek bo obok głowica wysokiego ciśnienia i lubi czasem przepuszczać i odradzam w tym przypadku jakieś wycieczki , po założeniu ori o ringu np duży nie może ciec , może z oski przyspieszacza leci a tam jak jw. łożysko itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności