Skocz do zawartości
Gość kamill19873

czujnik temperatury/migająca kontrolka b5

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kamill19873

witam mam taki problem w moim aucie( Passat b5 1.9TDI 90KM z 97r.) a mianowicie gdy rano odpalam auto po chwili miga mi kontrolka od płynu chłodzącego, gdy auto się nagrzeje do ok 50st gaśnie i później już się nie zapala i jest ok dzieje się tak tylko rano jak jest zimno(-10st) poziom płynu jest ok.wspomnę jeszcze o temperaturze tzn troszkę wariuje wskaźnik jak się jedzie "ostro" to jest norma 90st a jak powoli to spada poniżej tak na 50, 70st.co może być tego przyczyną ??pomóżcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wariuje wskaźnik jak się jedzie "ostro" to jest norma 90st a jak powoli to spada poniżej tak na 50, 70st.co może być tego przyczyną ??pomóżcie

 

Jak dla mnie termostat nie trzyma temperatury, skoro są wahania - wskazówka powinna stać cały czas na 90! Jeśli chodzi o migającą kontrolkę - brak pomysłów.

Pozdrawiam, Tomek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Termostat lub czujnik temperatury cieczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kamill19873

właśnie tak myślę, że termostat lecz jeszcze mam wątpliwości czy to czasem nie jest coś wspólnego z wiskozom bo na wolnych obrotach wentylatora ręką nie zatrzymam kręci się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kamill19873

Na czujnik temperatury pomogła wymiana termostatu.Silnik jest dogrzany i duuużo lepiej grzeje w kabinie.Pozdrawiam.A migająca kontrolka miga tylko w duże mrozy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem ze odpalam auto i jest zimny nagrzewa sie do 90st. a po chwili jest na 0 stop. jak by zimny był czy to jest Ok? chyba nie czy to moze czujnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam nietypowy problem w moim Pasku. Od pewnego czasu po nocy po mrozie poniżej -5 stopni po odpaleniu samochodu zapala się lampka stop i czerwona od płynu chłodniczego. Po nagrzaniu paru minutowym samochodu i zgaszeniu silnika i po ponownym rozruchu wszystko jest ok. Co może być tego przyczyną? Tylko nie mówcie że za mało płynu bo jest ok. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek61 myslę, że musisz podpiąć VAGa pokaże błąd, który trzeba usunąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko nie mówcie że za mało płynu bo jest ok.

No to w takim razie bym się przyjrzał czujnikowi i przewodom. Podepnij VAG-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry a co to ten VAG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Program zainstalowany na kompie - służący do diagnozowania usterek w samochodzie. Jeśli nie masz tego (a mniemam, że nie masz :) ) to popytaj na forum o kogos z twoje okolicy, co ci za :piwo: to sprawdzi. Bo w warsztacie za podłączenie wtyczki biorą od 50 do 100 zeta. W stolicy to zapewne i ze 150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki popytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno czy można wymienić sam czujnik w zbiorniczku wyrównawczym czy trzeba wymienić cały zbiorniczek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam!

 

U mnie jest podobny problem. Miga mi kontrolka temperatury a strzałka temperatury to wskarze dobrze to spadnie do zera i tak w kółko.

 

Chcę zacząć od wymiany czujnika tylko nie bardzo wiem gdzie go znajdę w silniku 1.9 TDI 90 KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie też zaczęła ta kontrolka migać. Jak odpalę auto to za moment jest trzykrotny sygnał dźwiękowy i później już cały czas miga. Podłączyłem stary czujnik temperatury ale wraz jest tak samo, wtyczkę idąca do zbiorniczka wyrównawczego odłączyłem i zrobiłem mostek ale i to nic nie pomaga. W czym może być pies pogrzebany???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, u mnie też zaczęła ta kontrolka migać. Jak odpalę auto to za moment jest trzykrotny sygnał dźwiękowy i później już cały czas miga. Podłączyłem stary czujnik temperatury ale wraz jest tak samo, wtyczkę idąca do zbiorniczka wyrównawczego odłączyłem i zrobiłem mostek ale i to nic nie pomaga. W czym może być pies pogrzebany???

 

Termostat mozliwe ze nie trzyma temp:) koledzy pisali o tym w postach wyzej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwus...u mnie to samo jest...ale kolega pisze że termostat temp.nie trzyma...ale jak ma trzymać kiedy to się robi po kilku sekundach od odpalenia jak silnik jest po nocy wystudzony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie. Jestem posiadaczem od niedawna passata 1.9 130 koni 2002r. I otoz problem tkwi w tym ze wskazowka temp lezy na 50 stopni i do tego sa wyzsze obroty silnika okolo 1000 przez okolo 10 min. I swiece zarowe grzeja dluzej choc jest cieplo. Wymienilem czujnik przy chlodnicy z 4 pinami mialem niebieski wsadzilem zielony i dalej nic. Nie wiem czy to dobry czujnik. Mial ktos podobnie ? Co moze byc przyczyny tego zachowania? Dodam ze na kompa dopiero za tydzien bede mial jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz jakas fotke gdzie on jest?bo mial byc przy chlodnicy na dole z 4 pinami ale to chyba nie ten

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności