Skocz do zawartości
mikeghost

Wymiana rozrządu w AWT

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie mogę w Wawie (z czystym sumieniem) wymienić rozrząd (oprócz ASO VW)? Czy przy takiej wymianie trzeba coś w komputerze "pomieszać"? Jeden "specjalista" mówił mi że po każdym odłaczeniu akumulatora należy podłączyć auto pod kompa. Co Wy na to? Poradźcie coś bo jestem zielony (wcześniej miałem Opla).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pyra

Kiedyś w instrukcji osługi bodajże "skarpety"było napisane ,że przed wyruszeniem w drogę należy sprawdzić ciśnienie w ogumieniu,chyba nikt się do tego nie stosował.

W swoim aucie stosunkowo często rozłączam akumulator(co jakiś czas lubię go doładować) i nigdy nie podłączałem kompa z tego powodu,jedyne co robię to ustawiam godzinę na zegarku.Może porada "specjalisty" ma wymiar komercyjny ?Tego rodzaju diagnostyka to wydatek nie mniej niż 100pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeden "specjalista" mówił mi że po każdym odłaczeniu akumulatora należy podłączyć auto pod kompa

Nie w passacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, a po co po wymianie rozrządu podpinają auto pod kompa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a po co po wymianie rozrządu podpinają auto pod kompa

Muszą się upewnić czy nic nie spier.......... :619:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ostatnie "narazie" pytanie: przy zmianie biegów gdy ciągnę go po wysokich obrotach, wciskając sprzęgło nie zdąża czasami zejść z obrotów i jest krótkie wycie silnika. Czy to mój brak wprawy w jeździe z takim silnikiem czy coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wciskając sprzęgło nie zdąża czasami zejść z obrotów i jest krótkie wycie silnika. Czy to mój brak wprawy w jeździe z takim silnikiem czy coś innego?

Chcesz czekać aż spadną do obrotów biegu jałowego i dopiero zmieniać na wyższy?

Moim zdaniem przytrzymujesz go na gazie, wciskasz sprzęgło, zmieniasz bieg i dlatego tak jest. Popracuj nad lewą i prawą nogą :611:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pyra

1.8 TURBO to wyzwanie(nie jakiś tam Opl) :611: ,pewnie noga nie zdąża zejść z pedału gazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak... :644:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności