Skocz do zawartości
rafiok

Dziwny dzwięk przy odpalaniu......

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie jestem posiadaczem passka B5 od miesiąca....i rano gry jest zimny po przekręceniu kluczyka powinno być takie pykniecie ale mi pojawia się jakiś dziwny dzwięk ale tylko jak jest zimny a potem już wszystko ok?to jest diesel wiec pytam czy to normalne?

proszę o odpowiedz pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziwny dzwięk

 

No to żeś opisał ten dzwięk..... Może jaśniej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym to porównał do dzwięku napięcia...dzieje mi się to tylko jak jest zimny...przekręce kluczyk i ten dzwięk trwa może 5 sekund a potem jest ok...więc pytam czy to normalne:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.i rano gry jest zimny po przekręceniu kluczyka powinno być takie pykniecie ale mi pojawia się jakiś dziwny dzwięk ale tylko jak jest zimny a potem już wszystko ok?to jest diesel wiec pytam czy to normalne?

Mi też rano pojawia się dziwny dźwięk. :D :D A czy nie jest to przypadkiem podobny dźwięk do tego, jakby z wielką prędkością przepompowywane powietrze z jakimś płynem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem:)moim zdanie może to coś od zapłonu żeby go podgrzać...nie jestem mechanikiem:)

--- scalone ---

przedtem miałem benzyne i nie wiem jak się diesle zachowują:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moim zdanie może to coś od zapłonu żeby go podgrzać

A może to słychać przekaźnik pompy paliwa albo świec żarowych. A wiesz mniej więcej skąd wydobywa się ten dziwny dźwięk?

A jaki masz tam motorek, bo dane w twoim awatarze nie bardzo się zgadzają, albo masz silnik AVF produkowany od 2000 -> albo masz 1998 rok produkcji z innym silnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może spadek temperatury na zewnątrz i mryga śnieżynka .Albo rezerwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba od świec żarowych jest....tak jest spadek temperatury...

a silniczek jest 1.9 TDI AFN 110KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może spadek temperatury na zewnątrz i mryga śnieżynka

Śnieżynka nie ma nic wspólnego z dźwiękiem po przekręceniu kluczyka, bo wtedy to ona tylko miga. A ten dźwięk to raczej brzęczenie jakiegoś przekaźnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieję się to tylko wtedy gdy jest zimny więc pytam czy to normalne:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieję się to tylko wtedy gdy jest zimny więc pytam czy to normalne:)

Chyba wiem o jaki odgłos Ci chodziło, jeśli to, to co myślę to nie przejmuj się tym. Jak mniemam to jest ledwie słyszalne i wydobywa się gdzieś spod deski rozdzielczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dźwięk napięcia :D chodzi o coś a'la buczenie transformatora? JAk tak to pewnie słyszysz pompę paliwa lub pompę ABS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wyjaśnienie:)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dźwięk napięcia chodzi o coś a'la buczenie transformatora? JAk tak to pewnie słyszysz pompę paliwa lub pompę ABS

 

odswieżę troche wątek :D

 

Czy ten dźwięk to tak jakby rezonans , jakby oslona silnika dawała ten rezonans (osłone mam ściągniętą) . U mnie pojawia się podczas uruchamiania jak zimny silnik i mniej więcej w okolicach 1000-1200obrotów i po jakis 2-3 sekundach znika. Czy to rzeczywiście może byc pompa ? mam się tym martwić ? wcześniej tego nie miałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności