Skocz do zawartości
Gość SiwyV6

Spryskiwacze reflektorów B5FL - pomóżcie !

Rekomendowane odpowiedzi

Gość SiwyV6

Witam, jestem nowy na forum i od niedawna szczęśliwym posiadaczem Paska ;). Mam problem, próbowałem już na kilka sposobów i wciąż nie mogę uruchomić spryskiwaczy reflektorów (xenon-fabryczny). Proszę o pomoc, bo nie wiem czy nie jest nawalony czasem któryś przekaźnik.

Edytowane przez SiwyV6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zacznę od początku. Masz włączone światła mijania, zapłon i trzymasz spryskiwacz szyby dłużej niż 2s?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wykonujesz wszystkie wymienione powyżej czynności możesz mieć wyłaczone w komputerze sprytskiwacze, słyszałem że można je wyłączyć i niektórzy tak robią ponieważ szkoda im płynu itp....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zacznę od początku. Masz włączone światła mijania, zapłon i trzymasz spryskiwacz szyby dłużej niż 2s?

 

Pozdrawiam

 

Dokładnie , kiedyś mieliśmy sytuację kupując Fabię sprzedawca mówi, że to na zderzakach to zaślepki no ta ja mu na to niech sobie stanie przed nimi to sprawdzę .... No i kolesiowi mina zrzedła kiedy go pochlapało , bo nie włączał świateł kiedy to sprawdzał.:)

Może być jeszcze popsuta pompka w przy zbiorniczku.

Jeśli wykonujesz wszystkie wymienione powyżej czynności możesz mieć wyłaczone w komputerze sprytskiwacze, słyszałem że można je wyłączyć i niektórzy tak robią ponieważ szkoda im płynu itp....

 

Trzeba uważać z tymi spryskiwaczami bo to pożeracze płynu, sam czasem kiedy dłużej przytrzymam to wyskoczą i potem brak płynu.

Edytowane przez malczykos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Od 2 tygodni jestem posiadaczem passata z grudnia 2004 roku sprowadzony ze szwecji. Autko posiada oryginalne xenon ze spryskiwaczy mi ale niestety spryskiwacze nie działają to znaczy nie spryskuja reflektorów.

Spryskiwacze za każdym razem się wysuwają ale nie psikaja płynem.

Pierwsze co dolałem płynu pod korek i nic, to samo.

Dla jasności spryskiwacze nie psikaja kiedy auto jest zapalone, światła mijania również i działa spryskiwacze przedniej szyby.

Sprawdziłem nic nie zatkało spryskiwaczy, ani przewodów które są podpięte ze spriskiwaczami i pompka. Wymieniłem pompkę na nową kupiona na allegro i tez ten sam obiaw.

Spryskiwacze się podnoszą ale nie pryskaja. Raz dla sprawdzenia gdy się włącza spriskiwacze, wysuneły się i ja jeden wyciągnąłem to wtedy spryskiwacz prysnał płynem. Jeden jak i drugi tak troszkę bardziej wysuwane i jeden i drugi pryska. I teraz już nie wiem dlaczego one nie pryskaja normalnie? Co mam jeszcze sprawdzić co td zęba zrobić? Pomożecie? Oczywiście nie mam żadnego wycieku płynu wszystko jest drożne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze sprawdź dokładne mocowanie spryskiwaczy. Zdejmij zderzak i wtedy zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety ale zdałem cały zderzak jak wymieniałem nowa pompkę spryskiwaczy. Sprawdziłem połączenia przewodów ze spryskiwaczy mi wszystko jest ok. Spryskiwacze wymontowac em i przedmuchiwalem i są drożne i bez zanieczyszczeń. Tak samo z przewodami od pompki do spryskiwaczy. Przelałem kilka litrów płynu do spryskiwaczy żeby cały syf wypłukać ale nic takiego tam nie było. A jak wcześnieg spryskiwacze do końca nie wychodziły tak nie wychodzą po wyczyszczeniu i prawidłowym skręceniu wszystkiego. Wiec juz nie mam pojęcia o co tu chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz na krotko podlaczajac pod aku 12v czy chlapna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności