Skocz do zawartości
golab21

Błąd 01539

Rekomendowane odpowiedzi

tak przeglądam różne fora i zastanawia mnie jedno, że zwracana jest uwaga czy auto jest obniżone czy też nie, moje akurat jako wersja trendline jest obniżona fabrycznie aczkolwiek szukając części do zamontowania samopoziomowania zwracałem uwagę by kupic uchwyty od wersji ze sportowym zawieszeniem czyli takie jakie powinny być zamontowane u mnie

czy ktoś wie w jakim zakresie powinny pracować oba czujniki oraz jake kodowanie sterownika jest w passacie b5fl? (u mnie w sterowniku jest 00007)

 

Nie wiem jak to jest do końca z tym obniżonym autem.Ja posadziłem Passka 40mm i nic złego się nie stało.Samopoziomowanie śmiga jak talala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak to jest do końca z tym obniżonym autem.Ja posadziłem Passka 40mm i nic złego się nie stało.Samopoziomowanie śmiga jak talala...

 

rano porównam wartości obu czujników, być może są mocna rozbieżne i stąd ten problem

tak czy inaczej dzięki za pomoc i podsunięcie paru tematów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rano porównam wartości obu czujników, być może są mocna rozbieżne i stąd ten problem

tak czy inaczej dzięki za pomoc i podsunięcie paru tematów ;)

 

Spoczes,mam nadzieję że się przyda.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak przeglądam różne fora i zastanawia mnie jedno, że zwracana jest uwaga czy auto jest obniżone czy też nie, moje akurat jako wersja trendline jest obniżona fabrycznie aczkolwiek szukając części do zamontowania samopoziomowania zwracałem uwagę by kupic uchwyty od wersji ze sportowym zawieszeniem czyli takie jakie powinny być zamontowane u mnie

czy ktoś wie w jakim zakresie powinny pracować oba czujniki oraz jake kodowanie sterownika jest w passacie b5fl? (u mnie w sterowniku jest 00007)

Bartku, wg Marka:

http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=129444&postcount=2

to kodowanie powinno być 00015 (dla przedniego napędu) i 00016 dla napędu na cztery koła (nie wiem czy do końca o to Ci chodzi).

Posprawdzaj jeszcze jakie napięcia masz na obu czujnikach (czy tego tez nie możesz zrobić?).

Czytałem też sporo że problemy są w przypadku obnizonego zawieszenia. Ale sprawdź najpierw napięcia w obu czujnikach - wtedy może dowiemy się w czym tkwi problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kodowanie powinno być 00015 (dla przedniego napędu) i 00016 dla napędu na cztery koła (nie wiem czy do końca o to Ci chodzi).

 

tak Wojtku chodziło mi dokładnie o te kodowanie, u mnie w sterowniku było kodowanie 00007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adaptacji xenonów nie da się przeprowadzić, jeśli w pamięci sterownika są jakieś błędy, pojawia się error group not available. Więc najpierw odczytaj błędy, usuń przyczynę, usuń błędy i dopiero wtedy adaptacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Adaptacji xenonów nie da się przeprowadzić, jeśli w pamięci sterownika są jakieś błędy, pojawia się error group not available. Więc najpierw odczytaj błędy, usuń przyczynę, usuń błędy i dopiero wtedy adaptacja.

 

no ale skoro jest tylko ten jeden błąd informujący, że adaptacja samopoziomowania nie została zakończona to jak mam go usunąć???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Adaptacji xenonów nie da się przeprowadzić, jeśli w pamięci sterownika są jakieś błędy, pojawia się error group not available. Więc najpierw odczytaj błędy, usuń przyczynę, usuń błędy i dopiero wtedy adaptacja.

 

Nie da się jeżeli są jeszcze inne (dodatkowe) - to i owszem, ale jeżeli tylko jest błąd 01539 - to chodzi o samą adaptację i można ją przeprowadzić (należy). Bartek odczytaj proszę te napięcia. Ja uważam że wina leży w długościach łączników, lub doboru mocowań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie da się jeżeli są jeszcze inne (dodatkowe) - to i owszem, ale jeżeli tylko jest błąd 01539 - to chodzi o samą adaptację i można ją przeprowadzić (należy). Bartek odczytaj proszę te napięcia. Ja uważam że wina leży w długościach łączników, lub doboru mocowań.

 

i masz rację problem był w długości ramienia czujnika przedniego

opis w poście nr61 TEGO wątku

Edytowane przez Mr. X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, odkopię wątek mam ten sam problem...

1 Fault Found:

01539 - Headlights Not Adjusted

35-00 - -

 

próbowałem zrobić to co pisał " rosiel "

sprobuj nastaw podstawowych.

Basic Setting

 

Headlight Adjustment

 

[select]

[55 - Xenon Range]

[basic Settings - 04]

Group 001

[Go!]

Activate the Basic Setting.

[ON/OFF/Next]

 

The meas. block field now shows "Wait" and should switch to "Adjust Headlights" then (this may take up to 10 seconds).

Adjust the headlights using their manual adjusting screws as referenced against a suitable aiming target.

[ON/OFF/Next]

The adjustment should now be learned.

[Done, Go Back]

Don't forget to check/clear fault codes afterwards.

[Close Controller, Go Back - 06]

 

ale jak wchodzę w 04 -> 001 GO wychodzi error not found to samo pod 002... nie dam rady ich ustawić... chodziło dobrze wszystko nie było nic ale miałem błąd z silnikiem " przepływka " się skończyła i sprawdziłem przy okazji wszystkie dostępne opcję pod błędy i zrobiłem test xenona i właśnie od tego się pojawił błąd... xenon powinien się ustawić zaraz po włączeniu silnika a nie po włączeniu zapłonu jak w moim przypadku teraz...

proszę o pomoc i rady ! ;)

 

---------- Dodano o 18:46 ---------- Poprzednia wiadomość o 18:44 ----------

 

nie wiem czy to ma coś wspólnego ale jak sprawdzałem napięcie to z przodu jest 2.5v a na tyle było chyba 1.4v...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności