Skocz do zawartości
mat1as

podsufitka się odkleja :-((

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bobano1

Witam

 

Przerabialem ten temat jakies 2/3 lata temu (odklejona podsufitka po praniu). Skonczylo sie na kupieniu materialu na podsufitke (gruby jasny welur z kawalkiem gabki) za jakies 24zl/m. Przykleilem go zwyklym klejem polimerowym, ktory nakladalem pedzlem (oczywiscie z umiarem). Poszlo gladko. Trzyma sie do dzisiaj i nic nie odpada, nawet w najwieksze upaly. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bambur

taśmą dwustronna nie radze nic nie daje, sam mam taki problem i przerabialem tasme, klej tapicerski jedynie pomoc moze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:confused:Witam, planuje w najblizszym czasie zabrac sie za swoja podsufitke bo jest w okropnym stanie, po przeczytaniu wielu postów postanowilem zakupic tkanine samemu i wykonac to rowniez samemu. Tylko pytanie jak dobrac material? we wczesniejszych wypowiedziach polecono strone z tkaninami samochodowymi ale nie wiem jak mam wybrac by byla taka sama jaka mam w swoim passacie b3, nie wiem czy to jest tak jak na tej stronie oferuja (http://www.autotkaniny.com.pl/index_pl.html) dzianiny poliestrowe, welurowe czy inne ??? prosze o pomoc , chce dokladnie taki sam kolor i wzor tkaniny jaki jest orginalnie montowany w passatach. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz kolor i wzór? Bo u mnie jest kremowa bez żadnego wzoru, jest to coś jak by welur, poszukaj u siebie tapicera samochodowego, on Ci wymara gdzieś po hurtowniach coś podobnego.

U mnie też pięknie już nie wygląda ale czyszczenie octem odmłodziło trochę barwę.

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chce dokladnie taki sam kolor i wzor tkaniny jaki jest orginalnie montowany w passatach. pozdrawiam

dokładnie identycznego to raczej na 99% nie dostaniesz! bo jak oryginał to oryginał. Musisz sam na oko dobrać odpowiedni kolor. Najlepiej aby materiał był podklejony cienką warstwą gąbki. Jeżeli kupisz materiał bez gąbki to jak zaczniesz kleić i dociskać to klej zacznie przesiąkać przez materiał.

Życzę powodzenia ;)

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mysle ze taki wzor jest podobny do orginalnego - http://www.allegro.pl/item714397508_...tapicerka.html, tylko jak dobrac wymiary do b3 sedan, na aukcji jest jeden kawalek 1x1,5 m za 25zl, ciekawe czy dwa "kawalki" wystarcza ? jak myslicie ile potrzeba materialu (wymiary)? czy laminowana pianką poliuretanową o gr. około 2 mmi wystraczy? jeszcze jedno jakim najlepiej klejem przykleic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciekawe czy dwa "kawalki" wystarcza

powinny, a jak masz szyberek to weź więcej, bo jego musisz z osobna oklejać (z resztą to logiczne). Kiedyś kleiłem butapremem, nawet są takie w sprayu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niom mam szyberek, powiadasz ze dwa kawaleczki to zamalo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ivkas trzeba byłoby zmierzyć podsufitkę jakie ma wymiary i wtedy przeliczyć czy wystarczy. Bo żeby okleić podsufitkę z szybrekiem musisz liczyć więcej bo trzeba zrobić zagięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok wszystko jasne dzieki za pomoc! czas brać sie do pracy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok wszystko jasne dzieki za pomoc! czas brać sie do pracy

jak zrobisz to wstaw fotki z przebiegu prac, no i fotkę jak wyszło ;)

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności