Skocz do zawartości
mat1as

podsufitka się odkleja :-((

Rekomendowane odpowiedzi

SIema

Mam problem ...

Od jakieś pół roku odkleja mi się podsufitka w pasku sedan 1990 rok. Nie wiem czy da się coś z tym zrobić (chyba nie) bo to odkelja się sam materiał ten cieniutki :-((( i już odeszło z połowy sufitu...

Kiedyś sie kogoś pytałem to nikt nie wiedział jak to można naprawić (ochydnie to wygląda), więc pomyślałem o wymianie całej podsufitki.

moje pytanie to:

1)czy tkoś już wymieniał kiedyś podsuftikę w passacie sedanie??? ,

2)Czy ktoś wie gdzie można kupic taką podsufitkę niedrogo???

 

czekam z niecierpliwością na odp.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arisek

Szukaj na szrotach a co do wymiany musiasz odkręcić (one są chyba nawet na zatrzaski) wszystkie listwy boczne u góry i powinna zejść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ZL17

Kiedyś postanowiłem umyć w moim Pasku podsufitkę - skończylo się odklejeniem jej fragmentów przy bocznych listwach. Postanowiłem to naprawić we własnym zakresie - w sklepie z materiałami budowalanymi kupiłem klej ( 6 zł. ) przy pomocy którego udało mi sie to naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Simpson_wrocek

Panowie, jak ja kupilem to nie bylo materialu na podsufitce, tylko slad po zaschnietym kleju... Nowy materiał z hurtowni 60 zeta, puszka kleju tapicerkiego 10 i jedno popoludnie na sciagnięcie tej dechy i przyklejenie materialu. Nastepny dzien przedpoludnie na montaz i jest cacy nowiutenka podsufita. Tapicer chcial 300 zeta... Najgorsze ze mam sedana i przez bagaznik musialem wyciagac.Ale ogolnie spoko. Pozdrawiam :613:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość QSU

Ja tez planuje to zrobic, bo strasznie jest spaplana :647: mówicie ze te listwy trzeba odkręcic?? bedzie cieplo to sie za to zabiore...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dakot

a drobne odklejenia zrobiłem strzykawką - rzadki klej, gruba igła i porządnie dosisnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość passat-radom

U mnie zaczyna się odklejać przy przedniej szybie po stronie kierowcy (chyba efekt nagłośnienia ;)). Gdybym to tak zostawił to niebawem spadnie mi prosto na oczy ;) A może by tak spóbować taśmą klejącą dwustronną? Nie jest to wielki kawałek - 10 cm na 2 cm. Jak myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

Jak myślicie?

Proba nie strzelba :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tasma dwustronna do bani, mi tez sie odkleiło bo szyber przeciekał (zapchane scieki). jak ktos ma jasną tapicere to lipa. Najlepiej lepszą kupic i problem z głowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szczepan

passat-radom, Doraznie Ci pomoze, ale nie licz na zbyt wiele. Latem to nie wytrzyma za goraca. dach sie nagrzeje wysuszy tasme i bedzie zwisac!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemek89

Mam dokładnie ten sam problem.U mnie wszystko całkowicie się odkleiło.Mam zamiar się za o zabrać może już za tydzień.

Żeby tą deche wyjąć to jakie listwy trzeba zdjąc chodzi wam o tą co jest do góry przy tylnej szybie i ta decha wtedy się sama wysówa czy te boczne listwy?

Może ktoś ma dokładną nazwe tego kleju i w jak sposób go nakładaliście? i czym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam furmanowiczów z podklejoną podsufitką. Dajcie proszę trochę konkretów na temat klejów jakich uzyliście do przyklejenia tego co mamy nad głową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TiNiO

Tez bym prosił o jakies info o klejach itp :D ja puki co mam przyszpilone szpilkami :D wygląda to conajmniej artystycznie ;):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie .... Jak wszyscy moi poprzednicy miałem problem z podsufitka. Poradziłem sie tapicera który zajmuje sie robieniem tapicerek od podstaw w zabytkowych autach.

Oto jak należy to zrobić by mieć 100% satysfakcji:

1. Wymontować podsufitke ;)

2. Zerwać stary materiał i dokładnie oczyścić wytłoczke z resztek starej pianki

3. Wytłoczke należyzmatować papierem sciernym

4. To powinien być punkt 1 :) - zakupić materiał (jest to welur podklejany pianka tak jak oryginalna tapicerka) ja kupiłem szerokość 140cm/200cm z zapasem na podwiniecie, no i klej - ja zastosowałem jeden z klei butapreno-pochodnych (nie pamietam dokładnie nazwy, ale chyba butapirol czy jakoś tak 3 małe słoiczki wielkości słoików po musztardzie.

5. Klej nanosiłem pasami po jakieś 30 cm blaszana szpachelka a w zakamarkach pędzlem, zaczynałem od srodka. Klej musi być naniesiony bardzo cienko aby nie posklejał pianki bo będzie lipa. Jak juz przykleiłem materiał to czekałem około 2 godziny i wtedy ponacinałem go w otworach min szyberdachu, potem podsufitke odwracamy i nadmiar podklejamy od spodu również w otworze szyberdachu. Montowac po upływie kilku godzin.

Efekt końcowy jest super tapicerka wyglada jak nowa, może zamieszcze w najbliższym czasie jakieś fotki

Leszek :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie jakaś konkretniejsza podpowiedź.

Ja pytałem dwóch tapicerów, każdy z nich kazał wymontować podsufitkę z auta i zrobią to, ale jeden za 200zł, a drugi za 300zł. Różnica niewielka. Prawda?

Podpowiedz jeszcze ile Cię kosztowało, bo owi tapicerzy twierdzą że MATERIAŁY są drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosztowało mnie to:

Materiał 60zł i klej jakieś 10 zł + papier ścierny 1zł co daje 71 zł !!! a nie 200 !!! Materiał kupiłem w sklepie tapicerskim w Kościerzynie ale pisałem też do firmy tapicerskiej i odpisali mi że też taki mają w tej samej cenie http://www.autotkaniny.com.pl/ . Tylko naprawde nie można przesadzać z ilością kleju, musi to być cienka warstwa bez "kałuż" a podsufitka będzie jak nowa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomniałem wcześniej zamieszczam fotki podsufitki.

Wcześniej próbowałem podklejać starą ale teraz wiem napewno, że nie da się tego porządnie zrobić bez wymiany materiału i wyczyszczenia "wytłoczki" z pozostałości starej pianki ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kleszek, mam pytanko czy musiałeś zdejmować te boczne listwy ze światełkami? I jak poradziłeś sobie z szyberdachem-ta "ramka" która nachodzi na podsufitkę się jakoś zdejmuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby wyjąć podsufitke trzeba odkręcić wszystkie listwy, uchwyty, osłony przeciwsłoneczne a w celu zdjęcia "ramki" trzeba najpierw wyjąć lampke oświetlenia wnętrza potem odkręcić jej panel a potem już tylko pociągnąć ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo :) czas się za to zabrać bo coraz gorzej to wygląda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności