Skocz do zawartości
Gość mp3

Drganie xenonów

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lukaszwroc82

U mnie tez pomogło.

Zanim zaczalem cokolwiek wpychac w mojego B5, sprawdziłem to, dociskąjac palcem obudowę lampy w miejscu na klin. Widac ze przy nacisku drgania ustepują.

W roli klina użyłem główkę od duzej plastikowej frytki...

To wielce skaplikowanie urzadzenie działa wysmienicie i nawet wygląda estetycznie ( hehe :-)

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość redtom

przykro mi to mówić ale niestety gówno to dało

jak drgało tak drga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ZbigNieff
Podepnę się z pytaniem.

Oryginalny reflektor ksenon Hella.

Szkło przednie mocowane jest na takie metalowe spinki. Czy szkło jest jeszcze klejone do korpusu? Muszę dostać się do środka, bo mam oberwany na jednym mocowaniu odbłyśnik. Co prawda jak stoję, nie zauważyłem aby światło drgało.

 

Oczywiscie ze lampa jest klejnona klejem... zobacz na moj temat ktory mam w podpisie jak robilem Bi-Xenon do swojej B5-tki...

 

przykro mi to mówić ale niestety gówno to dało

jak drgało tak drga...

 

No to mozna wywnioskowac tylko jedno - ze zlamal Ci sie uchwyt od regulacji lampy i dlatego ona drga...

 

 

BTW - u mnie byl podobny problem ale tylko i wylacznie dlatego ze soczewki od A6 sa duzo duzo wieksze i ciezsze... jednak ze konstrukcja moich lamp okazala sie troszeczke genialna :-D hehe i w tylnej tubie kabel o przetwornicy 3ma caly odblask w jednym miejscu... swieci jak malina... obiecuje ze jutro zapodam obiecane zdjecia jak to swieci w nocy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ten klin to dobry jest jak telepie się lampa! No ale chyba nie pomaga na sam "odblaśnik" znajdujący się wewnątrz lampy?? Kto przerabiał naprawe drgającego odblaśnika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Drga mi lewy reflektor (nie xenon).

Po tym co wyczytałem w tym temacie, udałem się do ASO VW i powiedziałem Panu od części o co mi chodzi. Owy Pan spojrzał w ETKE i stwierdził, że takie kliny owszem można wsadzić, ale do rocznika najpóźniej 2002, bo od kolejnych już nie ma ich w wykazie części. Ja mam rocznikowo 2002, ale modelowo już 2003 i po wpisaniu mojego VINu, Pan stwierdził, że nie ma już u mnie możliwości wrzucenia klina. Niemniej ponieważ kosztował on "aż" 2,90 zł to go kupiłem i.....

Teraz bujam sie i kombinuje ja go wcisnąć bo nie bardzo wiem jak, tzn którą stroną, gdzie jest góra a gdzie dół itp.

Pomożecie??? ;)

A oto fotka klina - http://www.wrzuta.pl/obraz/aIsnOGp7ke/klin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phans mam jedno pytanko do ciebie.czy po zamontowaniu klina możesz bez problemu sterować wysokościa ulożenia lampy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Klin klinem - mi też on guzik pomógł (a mam xenony) Natomiast pomogło i to bardzo podkręcenie ku górze blaszek, które są mocowane do nadwozia pod lampami. Na zdjęciu z cyferką 20. Jak ich nie masz, to trzeba je kupić i solidnie podeprzeć lampę i po kłopocie. U mnie problem ustał jak ręką odjął. Też mi prawa drżała, okazało się że podczas wymiany rozrządu opuścili tą blaszkę i już jej nie podnieśli. Wadą jest niestety zdjęcie zderzaka...

 

xendn2.th.jpg

 

A jeszcze warto lampę odkręcić i zajrzeć do środka. Czasami wypada przegub kulowy z mocowania. Wystarczy go wtyknąć spowrotem i jest malina!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc panowie klin pomaga jak widzicie w nie wszystkich przypadkach! Ja nie sprawadzałem ale napewno sprawdzę gdyż koszt 4 zł nie wydaje mi się ogromny. W moim przypadku drga środek - "odblaśnik" lewej lampy (str. kierowcy). Strasznie mnie to denerwuje, bo dostrzegam to na wolnych obrotach w korkach:)

 

Dla zainteresowanych:

 

Numer fabryczny klina centrującego: 3B0 941 042

 

No i jeszcze dla pokazania rzucam screen! lampa3bg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie i ładnie, bo właśnie taki klin kupiłem, tylko do cholery jak się go wkłada???

Czy tak jak na rysunku, czyli ściętą stroną w kierunku reflektora (przodu auta), czy odwrotnie, czyli ścięciem do tyłu???

Próbowałem wciskać właśnie tą drugą opcją, czyli w kierunku tyłu i nie da się. Ciasno ja cholera. A w kierunku przodu nie próbowałem bo wydaje mi się, że nie ma tam miejsca, ale musze jeszcze sie przyjżeć.

I jeszcze jedno. We wcześniejszych postach pisali ludzie, że klin jest z twardej gumy, a ja kupiłem w ASO i jest z jakiegoś twardego tworzywa (popularnie - plastik). Więc jak to jest???

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie wielkie tenx za te kliny ;-))) BO MNIE JUŻ SZLAG TRAFIA Z TYM DRGANIEM LAMP pozdr browar hehehhe pozdro chłopaki

Edytowane przez sandal666
B?AD SK?ADU ZDANIA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beka jak nic wcisnąłem te cholerne kliny i co ? Jak drgało tak drga ale z tego co zaobserwowałem to jak docisnę tego klina przestaje drgać ;-))) tak więc pokombinuje jeszcze tego klina przerobić na grubasa hehehhe mam nadzieje że pomoże pozdro ;-)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak drżało "chwilę" a po chwili żarnik się wysypał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam podobny problem z drganiami lewej lampy (od kierowcy) jednak u mnie drży cala lewa cześć auta - reflektor, zderzak, błotnik. Jak się przyłoży ręce do obu stron auta to wyraźnie czuć silniejsze drgania po stronie kierowcy. Reflektor drży cały wraz z karoserią więc żadne kliny tu nie pomogą. Drgania wyraźnie są powodowane przez silnik. Nie wiem czy ma to coś do rzeczy ale ostatnio była wymieniana chłodnica wody po tej operacji zauważyłem to drganie-auto swoje znam w każdym centymetrze kwadratowym więc zauważyłbym to wcześniej. Jakieś sugestie, propozycje rozwiązań... proszę o pomoc. Czy wymiana poduszki silnika coś pomoże???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy wymiana poduszki silnika coś pomoże???

 

Dobrze trafiłeś z tą poduszkją.Ale jeszcze nie wiadomo która by to była i dlatego najpierw to sprawdź.W końcu nie mamy stuprocentowej pewności że rzeczywiście jest to wina poduszki-ale drgania na to wskazują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak można sprawdzić stan poduszek? Chodzi o jakiś sposób dla zwykłego śmiertelnika, na oko itp.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak można sprawdzić stan poduszek? Chodzi o jakiś sposób dla zwykłego śmiertelnika, na oko itp.?

 

Najlepiej "dojść" do nich zwykłą,małą łyżką montażową bądź wielkim płaskim śrubokrętem i podważać.To najprostszy i skuteczny sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki ja mam taki problem jak podjadę sobie pod garaż auto jest na luzie lewy xenon drży a jak dam mu tak równy 1 tysiąc obrotów to już przestaje co to może być ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chłopaki ja mam taki problem jak podjadę sobie pod garaż auto jest na luzie lewy xenon drży a jak dam mu tak równy 1 tysiąc obrotów to już przestaje co to może być ?:)

 

Cała lampa drży czy środek?To podstawowe pytanie.Możliwe że sam środek wypadł z mocowania,np.przy silniczku do regulacji,bądź inny zaczep.Są tu plastikowe kulki wciskane w mocowanie.Sprawdź to jak i mocowanie samego reflektora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności