Skocz do zawartości
bc_lESZCZ

Antena w miejsce FM w B5 3BG Kombi

Rekomendowane odpowiedzi

Czy może ktoś mi polecić anteny do CB które mogę zamontować w miejsce oryginalnej anteny FM (taka w wersji z GPS-em, czyli nieco większa podstawa z takim talerzykiem przed samym bacikiem)

 

Anteny od GPS-u nie używam, więc tylko potrzebuje antenę do FM i CB

 

Jedyne co konkretnie znalazłem w szukajce to triflex, ale parę osób wspomina o antenach helikalnych które dobrze działają ze spliterem i to może być właśnie rozwiązanie dla mnie, może mi ktoś polecić jakieś modele.

 

Jestem leniwcem, więc chciałbym antenę zamontowaną na stałe, ale potrzebuję antenę tylko na trasy jako antyradar, ale jak się da przyzwoitej na stałe to może być przykręcana - w tym przypadku miejsce też na dachu, może da się ją pogodzić z anteną FM i przykręcać ją przed anteną FM, np. montowanie na tym "talerzyku" od GPSu - jakoś to rozwiercić i zrobić dwie w jednym ..... duża ilość pracy przy montażu nie stanowi problemu - zamontuje sobie wszystko sam, pojadę tylko na strojenie do serwisu.

 

Zastanawiam się nad przewierceniem tego talerzyka i wpasowaniem w to miejsce główki DV, próbował ktoś ?

 

Moje pomysły to:

 

Sirio DV-27s

Sirio TAJFUN

Sirio TRIFLEX

 

LEMM AT-1700 - na główce DV zamontowanej przed anteną FM w miejscu tego talerzyka od GPS-u

Edytowane przez bc_lESZCZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wygląda oryginalna antena od B5 z GPS, ale dostępne na rynku jest takie rozwiązanie:

 

27.jpg

 

Jest to antena SIRIO TWIN CAR. W internecie znajdziesz opis przeróbki tej podstawy w celu zamontowania dłuższych anten (oryginalna to porażka), możliwe że da się do takiej przeróbki wykorzystać właśnie oryginalną antenę VW bez konieczności kupowania nowej.

 

Żeby to wszystko razem jakoś wyglądało dobrze by było, żeby antena od CB też była helikalna, np.:

- SIRIO T3-27 (62 cm)

- SIRIO DELTA 27-95 (95 cm)

- President Indiana (125 cm, długa i dość krucha antena)

- SIRTEL GAMMA I (120 cm) lub II (92 cm)

- coś z amerykańskich helikali.

 

Triflexa i Tajfuna sobie daruj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, idealnie mi pasuje. Poszukałem info o przeróbkach i pasuje mi, dołożyłbym do niej uchwyt DV i wtedy dwie anteny na zmianę, albo na stałe coś dłuższego i byłoby super ....

 

ale nigdzie tej anteny nie ma w sprzedaży ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kosiad kliknij na koszyk i pokaże Ci się że towar niedostępny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki - udało mi się dogadać z gościem od tej zakończonej aukcji i już dziś powinienem mieć antenkę.

 

 

Do kompletu kupiłem dwie anteny Sirio Turbo 1000 i Turbo 5000 - głowica od serii turbo pasuje do obudowy Twin Car praktycznie bez przeróbek (wystarczy tylko rozwiercić otwór po antenie CD z 10mm do 12,5mm) więc sprawa bardzo prosta.

 

Jak dla mnie solidna antena FM jest nieodzowna, a CB wystarczy w opcji do szybkiego zamontowania - bat 2m od Turbo 5000 na długie trasy a Turbo 1000 do jazdy po Warszawie i okolicach.

Edytowane przez bc_lESZCZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta oryginalna antenka CB w tym SIRIO TWIN CAR jest az tak badziewna? Jaki ona ma zysk (db)?

Edytowane przez rzepa1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam odświeżę trochę temat

jeśli chcemy pogodzić CB radio z radyjkiem FM/CD, a brana pod uwagę jest wymiana anteny FM na CB, w oryginalny otwór, mogę polecić coś takiego : SPLITER MIX-27 CB/FM do 100W koszt ok 65.00 PLN . Dość fajnie wzrasta sygnał fal radiowych np. przy antenach T5000, Santiago czy P. Texas ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności